Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Celldömölki szülészet. Tapaszt...

Celldömölki szülészet. Tapasztalata van valakinek, aki mostanában ott szült?

Figyelt kérdés
2011. máj. 12. 15:27
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

Szia!!


Már azt hittem megérkezett a kis kukis..:-)

..de biztos nem várat már sokat magára!hiszen már 20-a van.!

Köszi a tippeket,tanácsokat..annyi minden van,komolyan mondom tényleg jól meg kell fontolni mindent,miből melyiket,milyent..és hogy kell-e egyáltalán.Nem is olyan egyszerű dolog ez,mint ahogy az ember elgondolná...főleg nem egy tapasztalatlannak.Én mindent szeretnék megvenni ami tényleg jól jön és tudom,hogy tényleg kell..de még nem tudom mi a felesleges,mert arra nem akarok feleslegesen költeni.Mindegy, a tippek,ötletek és a kelengye listák alapján én is össze állítok egy listát,ami remélem jó lesz és nem marad ki semmi,de (sok)feleslegeset sem akarok belevenni.Majd második babánál már biztos nem lesz ekkora dilemmám..arra már rutinos leszek!!..:-)Nem csak ebben hanem mindenben,mert azért előre félek,hogy majd mindent jól csinálok-e...úgy csinálom-e ahogy kell,..vannak félelmek,-de remélem hamar belejövünk a gyereknevelés rejtelmeibe:-)Gondolom minden első babás pár így áll a dolgokhoz...és nem csak én aggódom túl!(?)

Mi a héten voltunk Uh-n,..szép nagy leányka-700gr-,doki szerint simán megfelel 26hetesnek az Uh alapján,-pedig csak a hétvégén töltjük a 24.hetet.Úgyhogy velünk minden rendben!Remélem még Te is bírod a "gyűrődést"?!Főleg ebben a melegben..Én szeretem a meleget,...de most valahogy jobban kifáraszt,mint "nempocakosan"..és még hol van augusztus vége??addig még 2nyári hónap nagy pocakkal...hááát kíváncsi leszek hogy fogom bírni..

24.hétnél tartunk,de ez is tök hihetetlen...mindjárt itt a vége...Biztos hamar el fog menni az idő...,pedig az elején olyan lassan ment..!!Most meg...

Na jó..megyek én is..és befejezem a kisregényt:-))Remélem minden rendben lesz veletek és kitartást kívánok,és ha itt lenne az idő akkor sok erőt!!:-)

Szia!Üdv:Dia

2011. máj. 20. 22:36
 12/18 anonim ***** válasza:

Szia!

Még mindig itt vagyok! Ma voltunk Cellben, azt mondta a doki, hogy már napokon belül megérkezhet, de ha addig nem, akkor szerda reggel be kell feküdnöm :(

Úgyhogy ma hajat mostam, körmöt vágtam, szőrtelenítettem:),biztos ami biztos:)

Hát igen, én örülök, hogy a nyári nagy melegeket megúsztam, nagyon fárasztó lehet nagy pocakkal. De igazad van, a második fele a terhességnek sokkal gyorsabban telik, hipp-hopp és már te is babázhatsz:)

És tényleg ne aggódj, majd jön minden magától, ösztönösen a baba körüli teendőknél. Nem tudod elrontani, csak szeretni kell, és az a MINDEN!!!

Vigyázz magadra, kitartás, pihenj sokat!!!!

Üdv.: Márti

2011. máj. 22. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:

Szia!!Mire olvasod ezt már lehet megérkezett a baba??!!

Ha még nem akkor előbb vagy utóbb most már bizti kibújik...csak nem várja meg a szerdát hogy be kelljen feküdnöd!!!Sok erőt kívánok és kitartást!!!Most már mindjárt meg lesz a pici!!!:-)Nem félsz amúgy??mármint a szüléstől...Én nagyon...lehet mivel első baba,...de amúgy is..Félek,...de valahogy mégis várom!Szeretnék már túl lenni rajta...de nem tudom mire számítsak.,jó tudom,nem lehet számítani semmire,mert minden szülés más..és biztos nagyon fog fájni...de valahogy nem tudom elképzelni magát az élményt!!Mondjuk biztos felejthetetlen lesz!!És...nekem is egyre közeledik az idő..és néha rám tör a félelem,hogy már hamarosan mennem kell..De annyira jó lenne már babázni...!!Igaz még azt sem tudom elképzelni,hogy milyen lesz amikor a karomban tarthatom,milyen lesz először látni...olyan hihetetlen ez az egész!!!:-)Már a 6.hónapban vagyok de valahogy még mindig nem tudatosult bennem a dolog.Nagyon örülök,rettenetesen.,erre vártam egész életemben,de valahogy ahogy eljött hogy végre babás lettem,nem tudom felfogni!!Nagyon fura ez az egész és ijesztő...

Nem tudom én érzem-e így,vagy normális,hogy ilyen gondolatok kavarognak bennem,és nem csak én vagyok így,nemcsak én érzek így,hanem minden kismama...



Ha túl vagy rajta,...remélem minden rendben zajlott és "könnyű"szülés volt?!

Már nagyon kíváncsi vagyok a fejleményekre és izgulok értetek..:-)

Vigyázz magatokra és majd írj,hogy mi újság!!

Üdv:Dia

2011. máj. 23. 12:41
 14/18 anonim ***** válasza:

Szia!

Igen, már túl vagyunk rajta, kedd este rendszeresek lettek a fájások, éjfélkor benn voltunk a kórházban, és szerda hajnal 3/4 3-kor született meg a fiatal úr 3000 gr és 48 cm lett!!!

A szülés nem volt egy leányálom, de a megnyugtatásodra mondom, hogy az első könnyebb volt :)

Majd írok részleteket is ha lesz időm, addig is vigyázz magatokra!

Puszi: Márti

2011. jún. 1. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:

Szia!!!


De jó,hogy írtál..már úgy izgultam értetek!!!:-)

Gratulálok!!!és de jó hogy már túl vagy rajta...Én egyre jobban kezdek félni...

Mi most megyünk pénteken 4D-re és már alig várom!!!:-)

Na minden jót nektek és ha lesz időd várom a történeteteket!!

Üdv:Dia

2011. jún. 1. 19:55
 16/18 anonim ***** válasza:

Szia!

A Rékát a férjem elvitte magával anyósomékhoz, így ma kettesben maradtam a Gergővel. Nagyon jó kisfiú, eszik, alszik, bár most úgy néz ki, hogy sajnos nincs elég tejem, azért remélem még tudom szoptatni a tápszer mellett.

A Réka is tündéri vele, simogatja, segít fürdetni, pelenkázni, énekel neki stb. :)

A kórházban szinte semmi sem változott a 2 évvel ezelőtti állapotokhoz képest, talán csak annyi, hogy a csecsemős nővérek sokkal segítőkészebbek. Most 2 ágyas szobában voltam, a szobatársam egy fiatal anyuka volt az első babájával. 3 óránként hozzák ki szopizni a piciket, és minden egyes alkalommal segítettek neki hogyan fogja a kicsit, hogy tartsa a mellét, különböző szoptatási testhelyzeteket mutattak, maximálisan támogattak mindenkit, főleg az első babásokat! Ne izgulj ha nincs tejed rögtön, a tejbelövellés csak a 3-4. napon indul be, addig az előtejet nyammogja a baba, vagy csak alszik anyuci mellén:)

Látogatni bármikor jöhetnek hozzád (persze ha a pici nem eszik éppen)!

Ahogy írtam, a szülés fájdalmas volt, de azt elfelejti az ember hamar. Éjszaka szültem és tök jó nyugi volt, az Olga volt éppen az ügyeletes és a Kovács doki.(a csecsemős nővér nevét sajnos nem tudom, de olyan 45 körüli,szemüveges,rövid hajú,nagyobb darab,jó humorú asszonyság volt:) Nagyon kedvesek, rendesek, segítőkészek voltak.

Jó itthon lenni, bár fárasztó, főleg, hogy éjjel is 3 óránként eszik Gergő!

PIHENJ SOKAT a szülésig!!!!

Milyen volt a 4D??? És milyen volt a cukorterhelés?

Remélem jól vagy , most lehűlt kicsit az idő, talán így könnyebben viseli az ember. 2 ismerősöm is augusztusra van kiírva az egyikük Pápán, másik Cellben szül majd.

Vigyázz magadra, majd talán még tudunk beszélni!

Ha írsz a privát e-mail-emre, elmondom a teljes nevem és az iwiwen meg tudod nézni a Gergő és a Réka képeit,

és az enyémet is persze, de csak ha érdekel!!!

Üdv. : Márti

2011. jún. 11. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
Oké,akkor a válaszom megy a privát mailedre!!!:-)
2011. jún. 11. 12:57
 18/18 Lázárné Tóth Szilvia válasza:

Friss tapasztalat: 2014-2015-ben jártam a celli kórházba várandós gondozásra és voltam szülőszoba látogatáson is.


Szerintem szemlélet kérdése, hogy jó itt szülni és a következő napokat itt tölteni vagy nem: mit gondolsz a hálapénzről vagy az orvosválasztás lehetőségéről (Több orvos hozza ide a magánbetegeit szülni, és egyébként is van orvosválasztás. A helyi orvosok között harc folyik, főként a főorvos akar magának minden pácienst...), hogyan szeretnél szülni (Szabadon, viszonylag zavartalanul, lehetőleg természetesen vagy nem. Nagyon sok a császármetszés.), mit gondolsz arról, hogy itt nincs újszülött intenzív osztály (ezért is császároznak hamarabb), és szeretnél-e szülés után folyamatosan a babáddal lenni vagy nem.


A szüléssel kapcsolatban azt láttam itt (NST vizsgálatok során), hogy a szülőszobában 2 ágy van és van fitball is. A WC és a zuhanyzó máshol van. Amikor NST-n voltam, többször előfordult, hogy szülés volt folyamatban és vajúdás közben mindenki az ágyon feküdt. Olyan is előfordult, hogy szülő nő mellé fektettek be NST-re, pedig a szomszéd helyiségben volt szabad gép és hely (bár lehet, hogy a gép nem működött). Egyértelműen azt tapasztaltam, hogy nem tartják tiszteletben a vajúdáshoz szükséges intimitást. Ha valaki nappal szül, nincs nyugalom, a legtöbb ott dolgozó sajnos nem törődik azzal, hogy a vajúdáshoz privát zóna kell. A szabad pozíciókban történő vajúdáshoz nincsenek meg a feltételek, nincs közel a zuhanyzó, WC, nincs matrac, kevés a hely, lehet, hogy más is szül apukástól, stb.


Ha Cellben akar valaki szülni, azt is át kell gondolnia, hogy mennyit akar a babájával lenni szülés után. A szülőszoba látogatáson és a felkészítő tanfolyamon is azt mondták a szülésznők és csecsemősök, hogy amikor megszületik a baba, elviszik és inkubátorba teszik, tehát nincs "aranyóra" (amikor szülés után 2-3 órán keresztül együtt lehet anya-apa-baba) akkor sem, ha minden rendben ment és a baba is, anyuka is egészséges. Az egyik NST vizsgálat alkalmával láttam is, hogy a frissen szült nő a folyosón feküdt, és a férje mellette álldogált, baba sehol, közben pedig mindenki ott mászkált, mintha mi se történt volna... (Egyébként a sok szülés közül, ami az NST-im közben folyt, ez volt az egyetlen természetes szülés, a többi mind császármetszéssel végződött.) Persze hallottam olyat, hogy valakinek odaadták a babát (nem tudom, mennyi időre), de ő fizetős betege volt a főorvosnak.

A szülés utáni napokban pedig fontos tudni, hogy csak nappali rooming-in van, tehát csak nappal lehet a baba az anyukájával (ha az anya kéri), éjszakára nem adják ki még szoptatni sem.


Én a 38. héten végül úgy döntöttem, hogy nem itt szülök. Szombathelyen az ügyeletes orvosnál és szülésznőnél szültem, békén hagytak a szülőszobán, nyugalom volt, ott lehetett a férjem is és a dúlám is, és minden feltétel adott volt a szabad vajúdáshoz. A babámat mindössze 5 percre vitték elvizsgálni, onnantól velem lehetett, volt "aranyóra", és az ott töltött napokban is végig velem lehetett! :-)

2015. máj. 30. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!