Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Celldömölki szülészet. Tapaszt...

Celldömölki szülészet. Tapasztalata van valakinek, aki mostanában ott szült?

Figyelt kérdés
2011. máj. 12. 15:27
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Szia!

Én 2 éve szültem ott, és kb. két hét múlva megint ott fogok, a Kovács főo. úrnál.

Nekem jó tapasztalataim vannak, kedvesek a szülésznők, a csecsemősök, a dokiról nem is beszélve. Ha alternatív megoldásokra vágysz, akkor talán nem ez a legjobb választás, van beöntés, borotválás stb., nincs lehetőség EDA-ra, a babát csak egy üvegablakon nézhetik meg a látogatók és nem jöhetnek be hozzád, neked kell kimenned. DE Apuka ott lehet a szülésnél, odafigyelnek rád, kedvesek, mosolygósak, nincs flanc, mert ez egy kicsi kórház. Én nagyon meg vagyok vele elégedve!

Ott fogsz szülni? Mi érdekel még?

2011. máj. 12. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

Előző vagyok!

Ezt a véleményt is érdemes elolvasnod nagyon bíztató :)

[link]

2011. máj. 12. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

szia!!köszi a választ!!!

én augusztus vége szept elején fogok ott szülni a Szabó Csabánál...

Igazából minden érdekel,amit csak el lehet mondani......milyenek a nővérek,csecsemősök,szülésznők...mit hogy csinálnak...stb...

Te amúgy celldömölk környéki vagy??

várom válaszod!!


22hkm

2011. máj. 12. 20:46
 4/18 anonim ***** válasza:

Szia! Ismét én...:)

A Szabó Csabát nem nagyon ismerem, csak látásból, de te biztosan meg vagy vele elégedve ha hozzá jársz!

Igen Cell környéki vagyok, pápai.

A 2 évvel ezelőtti szülésnél (normál szülés) 5 nap után engedtek haza, a hazamenetel napján szedték ki a varratokat, mert nem mind volt felszívódó.

A szoptatás nem ment gördülékenyen, kicsit segítettek benne, de nem vitték túlzásba :) Mellszívót azért vigyél be, bár nem biztos, hogy szükség lesz rá. A babának nem kell semmit vinni, mindent adnak (pelenka, kisruha) csak azt kell vinni, amiben hazaviszed majd.

Magadnak vigyél pár hálóinget (szülni a kórháziban kell, de jobb is ha az koszolódik össze) bugyikat, én vittem eldobható bugyit (nagy hasznát vettem) betétet, homeós tejserkentő bogyót (nem ért semmit), WC papírt, fertőtlenítő kendőt (WC-t ülőkét letörölni), piperecuccokat, papucsot (egy fürdőset és egyet mindennapos használatra)szalvétát, poharat, evőeszközt.

Van hűtő a folyosón, oda be lehet tenni, ha romlandót hoznak a látogatóid. A kaja a szokásos üzemi koszt, nem rossz.

A baba fürdetését egyszer megmutatták, amúgy az 5 nap alatt végig pólyában volt, nem lehetett kibontani. 3 óránként hozták szopizni, de hogy őszinte legyek, jó volt egy kicsit pihenni éjszakánként, utána úgyis jön az állandó műszak. Nektek első baba?

Nekem nem volt fogadott szülésznőm, az Erika volt pont ott, de nagyon meg voltam vele elégedve. De a többi is rendes, esetleg még az Olgát tudnám kiemelni.

Ennek ellenére most sem választok szülésznőt, egyébként a 36. hétig lehet elvileg. A 36. héttől kell hetente járni NST-re, egészen a szülésig. Ha probléma van akkor persze gyakrabban.


A férjem végig benn volt a szülésnél, fényképezett végig, és amíg engem varrtak ő bemehetett és végignézhette/fényképezhette az első fürdetést, mérést, stb.

Most ennyi jutott eszembe, ha még esetleg érdekel vmi akkor írj nyugodtan!

Kisfiú vagy kislány a baba? És te hová valósi vagy?


Jó babavárást és könnyű szülést kívánok!

2011. máj. 13. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

szia!!!:-)


Köszi a gyors választ!!Én Répcelaki vagyok..,és nekünk első baba.Úgy néz ki kislány baba lesz :-))

Kovács doktorról sok jót hallottam,de ide hozzánk a Szabó Csaba jár(gondozásra Cellbe járok hozzá az SZTK-ba),ezért is őt választottam,mert rendesnek tűnt,és nem bántam meg eddig hogy Őt választottuk.Eddig meg vagyunk vele elégedve.Még nem döntöttük el véglegesen,de valószínű szülésre is felkérjük,szülésznőt nem hiszem,hogy fogadunk.,de igazából nem tudom melyik jobb:szülésznőt vagy orvost fogadni fel?!Nem tudom még hogy lesz.

Kórházzal kapcsolatban még megkérdezném,hogy lehet-e választani hogy hány ágyas szobában akarsz lenni,vagy ezt ők döntik el?!Vajúdó nincs külön gondolom,mivel kis kórház?!

Amúgy sok jót hallottam a Celli szülészetről,remélem nem fogok csalódni.Azért persze bennem van a félsz...-mivel első baba,meg amúgy is-hogy milyen lesz,milyenek lesznek dokik,nővérek.

Nálatok kislány vagy kisfiú lesz??

Én is Boldog Babavárást kívánok!!:-)És hát hozzátok már hamarosan megérkezik a kis jövevény...:-)Már én is nagyon várom,bár még van 3és fél hónap kb.,de biztos hamar elmegy az idő...!!:-)

2011. máj. 13. 21:25
 6/18 anonim ***** válasza:

Szia! Megint én:)

Gratulálok a kislányhoz, nálunk is először kislány született, az én határtalan örömömre :) A férjem is imádja, de nagyon büszke magára, hogy most meg kisfiút hoz a gólya. És mi lesz a pici neve?

Hogy szülésznőt vagy orvost válassz inkább? Nehéz kérdés. Én mindenképpen a Kovács dokinál akartam/akarok szülni, már jól ismerem, megbízok benne. Rossz kezekbe nem kerülhetsz, de a Szabó dokit már ismered, ő is téged, könnyebb így. Ha minden rendben megy (miért ne menne) akkor a vajúdás alatt csak néha rádnéz (kb. óránként) megnézi a méhszáj állapotát, a kitolásnál már ott van végig, segít, gátmetszést csinál, és a végén összevarr. (a kitolási szak már csak az utolsó fél-negyed óra).

Ha a férjed ott tud lenni veled a vajúdás alatt, akkor sztem szülésznőt nem kell választani, mert ő úgy is támogat majd testileg és lelkileg is. A kórházi kötelező dolgokon túl pedig mindegyik szülésznőnek lesz hozzád egy-egy biztató szava, mosolya.

Vajúdó szoba elvileg van (az 5-ös kórterem ami egy ágyas)de ha éppen fekszik ott valaki akkor persze nem tudjátok használni. A vajúdás alatt lehet sétálni a

folyosón, tusolni, bár én csak feküdni tudtam, és az utolsó 1-2 órában már a szülőszobában a vajúdó labdán ücsörögtem.

A szobák számában nem vagyok biztos, de van kétágyas, négyágyas, hatágyas. A kétágyasban napközben veled lehet a baba, de éjszakára akkor is elviszik. Hidd el, nem szívtelenség, de jólesik az a kis pihenő:)

Minden szobához van egy tusoló és egy WC. Kivéve az egyágyas (én abban voltam, de rosszvolt hogy senkihez sem tudtam szólni) ott kicsit messzebbre kell sétálni.

Most én is szólni akarok a dokimnak, hogy ha lesz hely, akkor kétágyasba szeretnék lenni.

A dokiddal kell előre megbeszélni, hogy mit és hogyan szeretnéd majd.

Ne izgulj biztosan minden rendben lesz, próbálj meg addig is sokat pihenni, elolvasni a kedvenc könyveidet, menjetek el a férjeddel kettesben vacsorázni, moziba, sétálni, mert később ezek ritka kincsnek számítanak majd :)

Ha szüleid vagy anyósodék tudnak segíteni akkor nyugodtan támaszkodj rájuk, főleg majd az első 6 hétben. Nekik nagy öröm, neked pedig nagy segítség.


Remélem nem gondolod, hogy okoskodok, csak megpróbálom leírni a tapasztalataimat :)

Kívánok nektek minden jót, boldog babázást, jó egészséget!

Én nemsokára szülök, (elvileg 25-re vagyok kiírva) de azért remélem néha netközelbe jutok utána is, és szeretnék hallani rólad /rólatok! Hogy milyen élmény volt a szülés, és persze az utána következő boldog/sírós/mosolygós/ megható időszak.

Majd jelentkezz! Üdv. Márti

2011. máj. 15. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Szia!!!:-))


Köszi a részletes választ és tapasztalatokat,így már tudom nagyjából mire számítsak...bár nem lehet felkészülni erre az "egészre",...Én nagyon félek..,nem csak magától a szüléstől hanem magától attól a ténytől,hogy ezentúl anya leszek és felelősséggel fogok tartozni egy új életnek..,jól fogom-e csinálni amit kell és ez az egész olyan ijesztő.De gondolom ez minden "új anyánál" így van,...félelem és egyben öröm is van bennem..Egy teljesen új életünk lesz..ami még számomra elképzelhetetlen...de nagyon várom már!

Férjem nem szereti a kórházas dolgokat,de azt mondja bent lesz velem amikor jön a pici.Nagyon örülnék neki,mert biztos nagyon nagy támasz lenne testileg-lelkileg,de erőltetni nem akarom.Majd addig még kiderül...Nálatok gondolom veled lesz megint a férjed?!Talán valamivel megkönnyíti a jelenléte a nehéz perceket..

Én szeretnék egy vagy két ágyas szobát,remélem lesz ,majd rá lehetőség.

Igazából már nagyon várom,hogy túl legyek mindenen...de még olyan soká van az augusztus vége,szeptember eleje...

Ti már hamarosan eggyel többen lesztek:-)...mindjárt eljön a nagy nap,...ezért szeretnék ezúton könnyű szülést,és sok erőt kívánni!!És várom az élményeidet a szülésről és a bent töltött napokról!

Amúgy a kislányunk neve Panka Lara lesz előreláthatólag,valószínűleg ezen már nem változtatunk,mert mindegyikünknek elsőre nagyon tetszett ez a név.:-)

Mi ma töltöttük a 23.hetet,úgyhogy egy hét múlva megyek cukor terhelésre amitől kicsit tartok,de remélhetőleg nem lesz olyan rossz.Jön a következő Uh is, és a 4d babamozi.



Majd jelentkezz és a következő napokra kitartást és a nagy napra sok erőt kívánok!!!:-)

Üdv:Dia

2011. máj. 15. 22:08
 8/18 anonim ***** válasza:

Szia!

Köszi a biztatást aranyos vagy! Majd beszámolok az élményekről!

A cukorterheléstől NE félj!!! Mivel előző nap éjféltől nem ehetsz (inni is csak vizet és csak pár kortyot) hidd el nagyon-nagyon jól fog esni a cukros lötty, olyan mint egy nagy adag frissítő! De komolyan! Csak citromlét ne felejts el vinni, és akkor igazi hideg, frissítő élményben lesz részed!!!:)

Nagyon szép és kedves nevet választottatok a picinek! 4D-re hová mentek? Mi Győrben voltunk. Nagy élmény volt, bár anno a Réka is eléggé takarta az arcát, és most a kicsi Gergő sem mutatott túl sokat a pofijából (bezzeg a lábát széttárta:) de alaposan megnézték mindenüket, és az olyan megnyugtató. És olyan jó látni ahogy már egy szinte teljesen fejlett kicsi ember éldegél a pocakodban:)

A férjem most is ott lesz, sztem a tiéd sem fogja megbánni ha bemegy, legfeljebb kérd azt tőle, hogy a vajúdás alatt legyen melletted, a szüléskor már nem muszáj ott lennie ha nem akar, de sztem akkor már nem akarja majd kihagyni:)

A férjem végig ott volt, (az érkező oldalon !) premier plánban látott mindent (vér, vágás, kibújás) de ellentétében a híresztelésekkel ez semmi gondot nem okozott a későbbi intim dolgainknál.

Bár tudom, hogy férfija válogatja, például egy barátnőm férje azt mondta, hogy olyan volt, mint a disznóvágás :)))) Na ezt ne meséld el a férjednek:)

A fájdalom nem egy kellemes dolog, de ez is minden nőnél más, át kell esni rajta és a végeredmény kárpótol mindenért!!!

Én holnap megyek du. Cellbe NST-re rá akarok kérdezni, hogy hány kiló körüli lesz a baba. A Réka sem volt nagy, kereken 3 kilóval született és 48 cm-rel. Az 56-os ruhák nagyon sokáig lötyögtek rajta:)Most kaptam ajándékba 50-es kisruhákat (koraszülött babáé volt) sztem hasznát veszem majd!

És készülődtök már a babaszobával, ruhákkal, kiskáddal stb.? Én nagyon élveztem a vásárlásokat, már sokkal előtte kimostam a ruhákat, megágyaztam, feltettem a baldachint stb., nem bírtam magammal :)

Most már más a helyzet, koránt sem siettem el annyira a dolgokat és rájöttem, hogy mennyi felesleges dolgot halmoztam fel először :)))) De sztem ez a normális! Hogy az ember lánya majd kiugrik a bőréből, hogy tervezget és ábrándozik!

Ha gondolod majd megosztom veled a felesleges és fontos dolgok listáját, de nem kell megfogadnod a tanácsaimat:)))

Emlékszem, hogy engem az atyaúristen sem tudott volna lebeszélni a baldachinról, néztem a neten, a bababoltokban, használtan és újonnan de rájöttem, hogy az "csak" a lelkemnek tett jót. Kimostam, kivasaltam, feltettem, nézegettem. Amikor megszületett a Réka, a doktornő levetette a rácsvédőt (mert balesetveszélyes, alábújhat a baba) a takaró még túl nagy volt, a párnát azóta sem használtuk :)Szóval egy szép porfogó:)))) DE olyan jóóóóóóóóóó :)

Most mennem kell, majd beszélünk!

Szia: Márti

2011. máj. 16. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Szia!!!


Mi Szombathelyre megyünk 4D-re,nekünk az esik közelebb.Már alig várom...:-)))Ahogy elmondták most már nagyon jól ki van telve az arcocskája is,igazi babaformája van ..és ilyenkor-24.héttől-a legjobb a 4D-s babamozi.Hát nagyon kíváncsi vagyok, biztos nagy élmény lesz!!:-)

A köv Uh a jövő héten lesz...,már azt is alig várom,mert rég volt már a 18.heti genetikai Uh...és bízom benne,hogy a lába között nem lesz más:-D

Azért bízom a férjemben,hogy ott lesz velem...az biztos, hogy nagy erő lenne...Bár nem tudom hogy bírja majd,mert még a vérnyomásméréstől is rosszul van:-D...De talán ott felül kerekednek az érzései és velem lesz!

Készülődünk már,bár még sok mindenre szükségünk lesz.Kiságyunk megvan már,ami kombi és baldachinos is...én direkt ilyet szerettem volna.Még nem állítottuk össze,de szerintem még ez ráér,- még el sem tudom képzelni,hogy milyen lesz majd készen.Hát még amikor a kislányunk is benne lesz.!!Olyan hihetetlen...:-))

Babakocsi is megvan,és van egypár kisruhánk.Igazából abból van mindenféle méretű,mert a védőnő nem mondott konkrétumot ez ügyben,csak annyit hogy 56-os szoktak újszülöttnek,de nekem olyan kicsinek tűnnek azok a ruhák..Persze majd attól is függ mekkora lesz a baba,-aki a jelenlegi méretei alapján az Uh szerint 2héttel nagyobb kb.Persze ez még biztos változik.Úgyhogy a ruha vásárlással várok még.Meg aztán néztem többféle kelengye listát a neten,majd az alapján fogunk vásárolni,de nem akarok sok felesleges dolgot venni.

A tanácsokat szívesen venném,úgysem vagyok nagyon gyakorlott ilyen téren..:-)

Nálatok is biztos nagy már a készülődés,bár gondolom nálatok már minden elő van készítve...már csak a babóca hiányzik...-de rá sem kell már sokat várni:-)

Na most megyek,majd beszélünk!!!


Üdv:Dia

2011. máj. 16. 20:32
 10/18 anonim ***** válasza:

Szia!


Még mindig "egyben" vagyok :)

Most rövid leszek, mert a kiscsaj most aludt el és én is szeretnék már kicsit pihizni:)

Szóval a legjobb dolog amire nem bánom, hogy közel 40.000 Ft-ot költöttünk, az a légzésfigyelő! Vannak olcsóbban is persze és mindenféle fajtájú, mi az AngelCare 401-et választottuk, akkor adtak hozzá ajándékba egy szagmentes kukát is. (az is tök jó) Szóval 1 éven keresztül folyamatosan használtuk, engem nagyon megnyugtatott. Még most is használjuk, persze már csak az "adó-vevő" részét. (most majd átadjuk a tesónak:)

Nagyon jó volt, mert amikor aludt napközben akkor ki tudtam menni az udvarra teregetni, esetleg beszélgetni egy kicsit a szomszédokkal, kertészkedni, stb.

A védőnőm egyébként azt mondta, hogy tök felesleges pénzkidobás a légzésfigyelő :( De az ő véleményére nem nagyon adtam :)

Autós hordozó szintén nagyon jó!

Vettünk saját kis körömcsipeszt és körömollót, amíg kicsi volt az ollót, kb. 1 éves kora után a csipeszt használtuk. (és persze azóta is)

Cumit mi nem akartunk neki adni, de hasfájós baba volt, és mégis "rákényszerültünk". DE kb. 2 hétig kellett neki, azóta semmi, az ujját sem szopja. Esetleg egyet vegyetek ha szükség lesz rá, vagy nem adtak a Felicitas csomaggal?

A gyógyszertári krémek jók a popójára és fürdetni,(majd a gyerekorvosotok írja fel ha hazamentek) bár mi Bepanthent használtunk.

A digitális lázmérő is nagyon jó!

Orrszívó is nagyon hasznos és sajnos szükséges, még ha nem is az feltétlenül az első hónapokban!.

Mellszívó biztosan kell, mi Aventot vettünk kézit, de így utólag lehet, hogy inkább elektromosat választanék. Szettben vettük, volt hozzá cumisüveg és tejtároló pohár is. A cumisüveg jó volt, mert tápszeres pótlás kellett, a poharakat elajándékoztam, mert sosem volt annyi tejem, hogy le tudtam volna fagyasztani.

Jó a zenélő forgó az ágyára, és később a játszószőnyeg és a pihenőszék is. (pénztárca szerint :)


Haszontalan volt a kókuszpólya és a sima pólya (egyiket sem használtuk egyszer sem) a szoptatós párna nem olyan rossz, de 7000-ért nem vennék megint :) Egy sima párna is ugyanúgy megteszi, ha pedig fekve szoptatsz majd, akkor az sem kell!

Vízhőmérőnk is van, egy alkalommal használtam, felesleges, de pár száz forintos tétel.

Vettem mei-tai hordozót, de egyszer használtam azt is mert nem a kezdetektől használtam és Réka nem szerette. Nem beszélve arról, hogy olyan nehéz volt cipelni benne, hogy pár száz méter után szakadt rólam a víz:)

Azért majd most is próbálkozok vele:)


DE mindent tegyél belátásod szerint:))))


Egyenlőre ennyi jutott eszembe, remélem segítettem!!!

Ne aggódj, biztosan jó anyuka és apuka lesztek, olyan jó érzés családdá válni:)))

Vigyázz magadra, remélem még tudunk beszélni:)

Jó éjt!

2011. máj. 20. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!