Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Általában mennyire igaz az,...

Általában mennyire igaz az, hogy a második baba gyorsabban, de fájdalmasabban születik meg?

Figyelt kérdés
2009. márc. 11. 09:06
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez leginkább egyénfüggő. Én már hallottam ilyet-is, olyat-is szép számmal.


Pl a sógornőm az első fiával 12 órát vajúdott és nagyon megszenvedett a kitolásnál is, a második gyerekkel 20 órát vajúdott és szintén majdnem császár lett a vége.


Én a lányomat 2,5 óra alatt megszültem, utána a fiamat 3 óra alatt, és nem sok különbséget véltem felfedezni a fájdalom intenzitása között.

Sztem ez jórészt genetika, és fejben is sok minden eldőlhet ilyenkor.

2009. márc. 11. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Szerintem is egyén függő a dolog. Nekem 2 lányom van. 12 év korkülönbség:)

A nagyobbik lányommal szinte alig éreztem a fájásokat, egésznap jöttem - mentem, majd fél 12 éjjel, elfolyt a magzatvíz és éjjel 1.45-kor megszületett. Nagyon jól érztem magam, komolyan. Fájni fájt, de iszonyú boldog voltam és 22 éves.:)

A kicsi lányom most 10 hónapos, nem nagyon akart megszületni, ezért megindították a szülést. Időben nem volt hosszabb, mint az első, de a fájás intenzitása sokkal erősebb volt. Az orvosom azt mondta, hogy az indítás miatt érzem fájóbbnak:) du.15.20-kor feküdtem a szülőágyra és du. 16.40-kor megszülett a kicsikém:):)És most 35 éves leszek:)

Minden jót Neked:)

2009. márc. 11. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Nekem sokkal gyorsabban született a második, de sztem annak is volt szerepe, hogy nagyrészt otthon, nyugodt körülmények között vajúdtam. Fájni ugyanannyira fájt. :)
2009. márc. 11. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Nálam így volt, jobban fájt. De csak nekem, a pici nem is sírt fel, csak nézett a gyönyörű szemeivel.:) És hamarabb megszületett, mint az első. Nála viszont végigremegtem az egészet, annyira túltengett bennem az adrenalin, lehet, hogy azért nem éreztem annyira a fájdalmat.
2009. márc. 11. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!