Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » A János kórházban mit vigyek...

A János kórházban mit vigyek magammal?

Figyelt kérdés
Mi az amit adnak:pl:pelus hány db,az amit adnak,kis ruhát adnak még bent vagyunk,cumisüveget vigyek stb?
2009. márc. 8. 17:47
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia! Én febr. 25-én szültem ott. Nekem nagyon tetszett a kórház, bárki reggeltől estig látogathat, nővérek aranyosak, csecsemősök segítőkészek, ha van majd kérdésed nyugodtan menj oda, s akkor megmutatnak mindent, köldökápolást, pelenkázást öltöztetést.

Babának vigyél cumisüveget, kérni fogják, ők ott kisterilizálják, s cukros vizet raknak bele, amivel te is itathatod majd.

5 textilpelenkát rakjál be, szoptatás után jó lesz büfiztetni, ha bukós lesz a baba akkor száját törölni, ha az ágyra szeretnéd majd magad mellé rakni akkor a baba alá kell.

Kisplédet adnak.

Kis kesztyű, mert ha hosszú lesz a körme, össze vissza karcolja majd magát a baba.

Kis sapka, ha kitolod a csecsemő osztályról ne fázzon meg addig a fejecskéje.

Pelenkázáshoz minden kell, pelenka, én a Huggiest ajánlom, vagy a liberót, s 2-es méretet, mert az 1-es ha 3 kiló feletti a babád már kicsi. Popsi törlő, popsi krém, s hintőpor köldökápoláshoz, mert azzal minden pelenkkázáskor be kell hinteni a köldökcsonkot.

Ruhát semmit nem kell bevinni, azt adnak, ha lebüfizi magát, kérsz másikat, adnak s átöltözteted.

Ha majd megtudod mikor engednek haza, párod beviszi a babának a ruhákat, plédet.

Garmastan mellkrémet rakjál be, mert a baba kisebesíti a mellbimbód a szopással, s jól jön majd hogy ne fájjon, hamarabb gyógyuljon, s tegyél be vattát, amivel lemosod majd a melled szoptatások előtt.

Magadnak tegyél be 3-4 hálóinget, vagy elől gombolós pizsamát, 1 szoptatós melltartót, melltartó betétet, ha beindul a tej átázik majd a pizsi.

2-3 tekercs wc-papír, s neked is jól fog jönni a baba törlőkendője wc-zésnél. Tena lady, vagy más valamilyen inkontinenciás betét, extra méretben, s egy csomag sima normál betét,mert ha mégsem fogsz annyira vérezni szülés után, akkor kellemetlen az az óriás betét. Én ajánlanám még a hasszorítós bugyit, mert szülés után ugyan akkora lesz a hasad mint most, s fokozatosan fog lemenni, s mikor felállsz, minden szerved majd érzed jön megy , amerre fordulsz arra borul benned minden, s a hasszorítós bugyi összefog. Én nem tudtam hogy szülés után még akkora hasam marad, s szobatársamtól megkérdeztem miért van bent, azt hittem még nem szült, akkora hasa volt, s miután felálltam, akkor szembesültem vele, hogy nekem is még olyan hasam van, mint egy 7 hónapos terhesnek :D bárkit megláttam az osztályon, mindenkinek olyan volt!

2 nagy, 2 kicsi törölköző, tisztálkodó szerek.

Bögre, kés kanál villa szalvéta, műanyag kistányér, törlő ruha.

Ásványvíz, gyümölcslé, valamilyen keksz.

Könnyű, gyors szülést!

2009. márc. 8. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Szia.Nagyon szépen köszön a részletes információt.:)Remélem könnyű szülésem lesz:S
2009. márc. 8. 19:00
 3/6 A kérdező kommentje:
Azt esetleg nem tudod,hogy a VIP szoba mennyibe kerül/nap?
2009. márc. 8. 19:00
 4/6 A kérdező kommentje:
Ja amúgy pamperst vettem 2-5kg ig 2csomaggal,meg 3-6 kg-ig szintén pamperst.
2009. márc. 8. 19:02
 5/6 anonim ***** válasza:

A Vip szoba azt hiszem 10.000/ éj, de szerintem felesleges, mert 2-3 ágyas szobák vannak többségében, én pl. 5 ágyasba kerültem, 2 éjszakát volt szobatársam, s 2 éjszakát egyedül töltöttem. Egyébként jobb ha van szobatársad, mert legalább esténként amikor nem tud az ember aludni az izgatottságtól, van kivel beszélgetni, s ha 2. babás anyuka van melletted, még segíteni is tud, tanácsokat adni. Én örültem a szobatársnak, császáros voltam, párom miután haza ment, még nem kelhettem fel másnap reggelig, s éjjel mikor megszomjaztam, megkértem s adott nekem enni, inni, telcsit oda adta, nagyon segítő kész volt, valamint elmondta hogy a babákat reggel 6-7-ig kilehet hozni szoptatni, majd vizitre vissza kell tolni a babákat, utánna 9-19-ig veled lehet a baba, fürdetésre vissza kell vinni, de még 21-22-ig ki lehet vinni szoptatni.

Hétvégén ugyan ez a rendszer, csak a vizit délután 1-kor van.

Pelenkából vigyél szerintem 10 kissebbet, 10 nagyobbat, s meglátod melyik lesz rá jó. Nekem 3650-el született s 58cm-rel, s a kettes méret kellett egyből. A köldökcsonkot el kell hogy takarja a pelus, nekünk ha mozgolódott, vagy nyujtózkodott, a kisebb méretből kilógott a köldöke.

2009. márc. 8. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szia!A gólyaház.hu oldal a János kh. szülészetének a honlapja,ott mindent megtalálsz.Csak ügyesen!
2009. márc. 9. 03:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!