Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » A szívem a természetes, az...

A szívem a természetes, az eszem a császáros szüléshez húz. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
31 hetes és 48 kg-os vagyok, tudom a kilók nem számítanak, csak, ha nagy a baba. De már van egy fiam, aki vákummal született, ezt mindenképp szeretném elkerülni. És elég gyengének érzem magam, úgy érzem most sem sikerülne megszülnöm segítség nélkül, és attól is rettegek nehogy sérüljön szülés közben.
2009. márc. 6. 23:02
 1/9 anonim ***** válasza:
87%

Bízd az orvosokra a döntést. A császár mégis csak egy nagy hasi műtét.. biztos vagyok benne hogy számodra és kisbabád számára is a legbioztonságosabb megoldást választják majd.

ha komplikáció adódna cselekedni fognak! Csak nyugalom!

2009. márc. 6. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
85%

szia,


En anno orlodtem a ket dolog kozott, mert itt kint siman kerhetsz csaszar minden ok nelkul! Aztan feltettem a Nagy kerdest itt, es annyira felbiztattak a termeszetes szulesre, h most meg a csaszartol felek, marmint nehogy az legyen.

Az orvosod mit mond? V gondol? Beszeltetek errol? A masik babadnak lett vmi baja a fogotol? Vagy csak rossz elmeny volt?


32 hetes kismam

2009. márc. 6. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Elég furcsa, de az orvosom teljesen rám bízza a döntést. A félelmeimre hivatkozva lehetne császár. A fiamnak a fején keletkezett vérömleny nem szívódott fel, hanem elmeszesedett, 3 éves múlt és még kitapintható a fején, persze a hajától már nem látszik. Jól fejlődik, nincs baja, remélem a későbbiekben sem derül ki semmi, de sokáig nagyon aggódtam és vártam, hogy felszívódjon...
2009. márc. 6. 23:20
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

szia,


Utolso voltam. Sajnalom a kisfiadat, de remelhetoleg ennel komolyabb baja mar nem lesz!!!!

Ebben az esetben, en lehet a csaszart valasztanam, bar itt azert hosszabb a regeneralodas, de itt inkabb "csak te" fogod viselni a kovetkezmenyeit, mert a babat nagyon gyorsan ki fogjak szedni, szoval o nem fog szenvedni. A baratnom nemreg szult csaszarral, es egyaltalan nem banta meg, bar nem o valasztotta, de azt mondta igy legalabb nem szenvedtek, es nem banja!

Biztos jol fogsz donteni barmi is legyen :)


Szep es konnyu szulest neked!

2009. márc. 6. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm, és neked is!
2009. márc. 6. 23:48
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én is féltem mindkettőtől. De sima szülést szerettem volna. Mivel nagy volt a baba ( 4850gr, 59cm), császároztak. Nagyon bánom, mert így az orvosok 3 gyereket mondanak, hogy annyi lehet, de én nagyon szeretnék többet idővel. Mivel két kislányom van, és mindkettő császár volt, nem merek 3.at vállalni, mert fiút szeretnénk, és erre ugye nincs garancia. Azt javaslom, már ha javasolhatok ilyet, ha teheted, menj bele egy sima szülésbe, és majd eldől, mi lesz. Közben is kérheted a császárt, ha mégis túl gyengének érzed magad. Mert ugye nem tudhatod, mit hoz az élet! Ismeretlenül is azt kívánom, hogy fiad egészséges legyen, és Neked, Nektek pedig könnyű szülést!
2009. márc. 7. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is vakumos volt az elso babam,egesz ejszaka szenvedtem, majdnem a muto lett a vege.

A masodik pedid 3 fajas 3 tolas es kint volt, nem tartott tovabb, mint 5perc. Most sok ev utan a harmadikat varom, es en is ugy vagyok vele, mint te.Szivem ezt mondja, agyam amazt. Ugy dontottem ra bizom az orvosra!

2009. márc. 7. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, nekem mind hasznos volt pontozás ellenére.
2009. márc. 7. 09:20
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Valójában császárt csak indokolt orvosi javaslatra lehet(ne) alkalmazni, ezért azt javaslom, hogy próbálj szembenézni a félelmeiddel, tisztázni őket, hogy mennyire valósak és elmélyedni abban a kérdésben, hogy vajon a szíved miért voksol a természetes szülésre?

Mindebben segít egy jó szülésfelkészítő tanfolyam! Ha nincs a közeledben, akkor nézd meg a maternet.ro online, ingyenes tanfolyamát. Azért ajánlom, mert éppen a félelmek tisztázását célozza meg és az önbizalom növelését.

Biztosan jó döntést fogsz hozni, akármi is legyen az!

Szép élményt kívánok neked!

2009. márc. 7. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!