Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » A császármetszésről ki mit...

A császármetszésről ki mit tud? Milyen élményeitek vannak?

Figyelt kérdés
Ma tudtam meg hogy valószínű császárral kell szülnöm,aminek nem túlzottan örülök,mert mégi csak egy műtét.Kíváncsi lennék hogy mennyire "kell "félnem v megijednem,mivel is jár ez igazán?
2009. márc. 5. 21:48
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Engem két hete császároztak, pénteken. Ha a babuka nem sárgult volna be, akkor az orvos szerint már vasárnap mehettem volna haza. Fontos császár után a széklet, és az, hogy ne lázasodj be. Ha ezek rendben vannak, akkor nem tartanak tovább bent mint a hüvelyi úton szülőket.

2009. márc. 6. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

5 hónapos múlt a kisfiam, aki vajúdás nélküli császárral született. A tejem 3 nap alatt beindult, összesen 10 dekát fogyott, és most is kizárólag anyatejes.

Bennem semmi rossz élmény nem maradt, nem éltem meg kudarcként. Igaz, hogy 1-2 hétig elég kemény volt a fájdalom, de aztán napról-napra egyre jobb lett. Ami kimaradhatott volna, az a napi 3 méhösszehúzó injekció. Az rohadtul csípett. Ha csak megláttam a nővért a fecskendővel, már könnyezett a szemem.

Ne parázz a műtéttől, mert akkor lelkileg nagyon meg fog viselni. Ha császároznak, akkor fogadd el, hogy neked ez jutott, mert vagy a Te vagy a Baba érdekei ezt kívánják. (Nekem megmondták, hogy nem fogom tudni a kisfiamat élve megszülni.)

Szép szülést kívánok, és boldog babázást!

2009. márc. 6. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%
Csatlakoznék az utolsó hozzászólóhoz. Szerintem a tejtermelés beindulása ált. nem a császáron múlik. Nekem is van bőven tejem, akinek pedig nem volt sokáig, valószínűleg sima szülésnél sem lett volna. Simásokban is van, akiknek nincs teje. A császárt nem szabad kudarcként megélni, mert csak magadat bünteted, depis lehetsz és elmehet a tejed...olyan szerencsések vagyunk mi, akik egészséges gyereket szültünk/szülhetünk. Mit sem tudunk mi annak a fájdalmáról, akiknek nem lehet gyereke, elvetéltek, halva született a babájuk. Te ugyanúgy kihordtad a gyerekedet, mint, aki nem császárral szült. Nem ezen múlik, hogy ki milyen anya, hanem azon, hogy hogy neveled a gyerekedet. Szóval ne aggódj, ez nem olyan dolog, ami miatt szégyenkezni kellene. Ezt azért mondom, mert most olvastam egy másik topikban, hogy egy császáros anyuka mondta, hogy ő szégyenkezett emiatt...nem értem, miért. Nem tehet róla és bármelyik nő kerülhet ilyen helyzetbe.
2009. márc. 6. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat,sokat segítettek hogy tudjam mi is vár rám,és hogy mitől mennyire kell v épp nem kell tartanom!!
2009. márc. 6. 14:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!