Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » A császármetszésről ki mit...

A császármetszésről ki mit tud? Milyen élményeitek vannak?

Figyelt kérdés
Ma tudtam meg hogy valószínű császárral kell szülnöm,aminek nem túlzottan örülök,mert mégi csak egy műtét.Kíváncsi lennék hogy mennyire "kell "félnem v megijednem,mivel is jár ez igazán?
2009. márc. 5. 21:48
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Szia!3 hónapja császároztak,de még a mai napig szenvedek vele.Eléggé rossz élményem van a műtétről és nagyon megszenvedtem,felépülés sem volt kutya.Egy hosszú heg húzódik a bikini vonal alatt és a hasam alja érzéketlen,kellemetlen.Nekem 3 nap múlva volt tejem,de utána kevés lett,így tápszeres a manóm,néha azért van tejcsi.Sajna a párommal való együttlétek is fájnak,meg iylenek!A történetemet szándékosan nem írtam le,nem akarlak megrémiszteni vele,de ha érdekel,írj privit és megírom!

Könnyü szűlést!

csilla

2009. márc. 5. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Engem is császároztak, de ezek szerint a szerencsésebbekhez tartozom. Igy az éjszakai mutét után másnap sétálgattam, 2.nap kerultem szobára. Nem mondom, az elso pár nap kemény volt, nagyon fájt a seb, de miután hazamentunk, már egész jó volt és azóta sem érzek semmit. 2 hét után autót vezettem, végeztem a házimunkákat. Nem dicsekedni akarok, én tényleg jól voltam. A tejem úgy a 4. napra indult be.

Az elso napokban kicsit kudarcnak éltem meg, hogy így alakult, nem természetes szulés lett, ehhez valoszínuleg hozzájárulnak a hormonok is, aztán ez szépen elmúlt és már egyálatlán nem bánom, hogy így alakult. Bízni kell az orvosokban, ha valamelyikotok egészsége úgy kívánja.

Persze, mutétrol van szo, aminek lehetnek komplikációi. En csak a saját tapasztalatomat tudom leírni, minden szerencsésen alakult.

2009. márc. 5. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
és mennyi ideig voltál kórházban szülés után?
2009. márc. 5. 22:25
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Én egy éve szültem meg a kisfiam császárral. Kicsit mosolyogva mondom mindig, hogy szültem, mert ez eléggé túlzás ha igy mondom. Elérzéstelenitettek és nemsokára rá kiemelték belőlem az én kis babómat. Nagyon boldog voltam, mert fájdalom nélkül sirhattam a boldogságtól. Még aznap este felkeltettek ami kicsit kellemetlen volt, de nagyon gyorsan gyógyult a vágásom is. Az első egy hétben fájt csak. Tejem volt bőven. Ma már teljesen picikére összeházodott a hegem és kezd kivilágosodni.
2009. márc. 5. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Nekem is császár lett a vége, és így utólag egyáltalán nem bánom.Igaz, én a műtét után 6 órával már zuhanyoztam, utána meg mentem manóért, szinte alig volt fájdalmam - az is megszűnt 4-5 nap alatt. A tejem csak később indult be és sajnos ma is a kajcsik kétharmada tápszer - bár, nem tudom, h természetes szülés esetén ez hogy alakult volna. Gerincbe kaptam érzéstelenítést - én ettől jobban féltem, mint a műtéttől, de az is teljesen fájdalommentes volt. Szóval szerintem ne félj, minden rendben lesz! :) M.
2009. márc. 5. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Engem 2 óra vajúdás után császároztak meg, akkor szinte tragédiaként éltem meg. Mára már enyhült, de még mindig nem örülök, hogy így alakult. Az első éjjel volt szörnyű, 10 percenként felébredtem, de addigra már annyira eljututtam, hogy nem láttam csillagkat, ha megemeltem a lábam. Műtét után 12 órával felkeltettek, az nehéz volt. Másnap már végig velem volt a pici, így onanntól már nem a fájdalomra figyeltem. Péntek délelőtt műtöttek, kedden délután mehettünk haza, addigra varratok nélkül. Mire hazaértünk már szinte nem is voltak fájdalmaim, igaz hetek teltek el mire egy jót tudtam tüsszenteni. Ez pont ma fél éve történt, már pár hónapja soha nem fáj, eleinte néha fájdogált. Már szépen el is halványodott.

Úgy látszik alkat függő, szerintem én egész könnyen átvészeltem.

2009. márc. 5. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Második vagyok: nálunk 7 napig tartják kórházban a császárosokat, akkor szedik ki a varratokat.

Nagyon segitokész novérek voltak, osztonoztek (szintén zuhanyoztam 6 óra mulva, járkáltam ) - mert így konnyebb a gyogyulas. Szornyen fájt a seb mozgás kozben, de lehet kérni fájdalomcsillapítást is (2 napig én is kértem).

Tenyleg mutétrol van szo, nem pedig kényelmes szulésrol:) De ha minden rendben zajlik, a fájdalom kibírhato.

2009. márc. 6. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Szia! 4 hónapja szültem császárral. 10 órát vajúdtam előtte és nagy megváltás volt a császár. Semmi problémám nem volt vele, természetesen fájt utána nem 1-2 napig, de elég gyorsan helyre jöttem. Úgy emlékszem, hogy 6 hét után nem volt semmi fájdalmam meg már 2-3 hét után nem volt extrém fájdalom. Én csak egyet sajnálok: a semmiért vajúdtam előtte, előbb kellett volna császározni, nem pedig kínozni, hogy forduljon meg a gyerek bennem, mikor esély sem volt rá, de persze mindent a szülő tud meg utoljára.

Nekem a császár abszolút pozitív élmény volt és bár sima szülésre számítottam, én nem volt elkeseredve, nem estem depibe sem. A tej ált. császárosoknak 1-2 nappal később indul be, mint akik simán szültek, de ha vki vajúdik, annak van esélye, hogy beindul kb. 3 nap után (nekem akkor indult be, mint a simásoknak a vajúdás miatt is). Azt érdemes átgondolnod, ha megadják a választás lehetőségét, hogy epidurált kérsz-e vagy altatást. Én altatást kértem és nem bántam meg, de van akinek meg az EDA jön be. Ez egyénenként változó. Altatás után 1-2 napig nem nagyon tud az ember beszélni, meg nagyon sokat is köhögtem pár napig. Ennyi volt a mellékhatása, de én így sokkal jobban meg tudtam ezt élni, mintha epidurált kaptam volna. Nekem a legfájdalmasabb az volt, mikor a katétert kivették. A többi semmi volt ahhoz képest. Ki lehet bírni, nem kellemes, de hát a sima szülés sem egy leányálom. Nem gondolom azt, hogy a sima szülés semmi, ahogy a császár sem az. Mindkettőnek meg van az előnye és hátránya és nagyon nagyon egyéni, hogy utána hogy érzed magad akárhogyan is szülsz.

2009. márc. 6. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó vagyok: 1 nappal kell tovább bennmaradni a császárosoknak, mint a simásoknak, ha minden rendben megy.
2009. márc. 6. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Én 10hónapja szültem császárral nállunk egyformán 5napig volt korházban mindenki.Az első 2-3nap nagyon fájt minden mozdulat de 4naptól egészen jó volt főleg hogy jöhettünk haza a korházból.Itthon még aznap fájt de azóta sincs semmi problémám vele.A hasam alja az kb.6hónapig érzéketlen volt.Tejem 4.nap indult be.És 3hete hagyta abba a szopit a kisfiam.
2009. márc. 6. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!