Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mennyire rendszeresek a...

Mennyire rendszeresek a "rendszeres fájások"? Ezek már azok?

Figyelt kérdés

5 órája kb. 9, 8, 11, 7, 12, 10... percenként jelentkeznek mensire emlékeztető nem túl erős fájások, kb 20-40 másodpercig tartanak. Ezeket lehet már rendszereseknek nevezni, vagy ennél még nagyobb rendszerességre kell várnom? (A nyákdugó még nem ment el.)

39 hetes vagyok, első baba.


2009. márc. 3. 09:10
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Az, h a nyákdugó nem ment el, nem jelent semmit. Viszont a fájások nekem így jöttek: 15, 12, 10, 8, 7, 5, 3,...

Ha van orvosod, hívd fel. Ha nincs, akkor csak 5 perceseknél indulj el otthonról, és/vagy ha elfolyik a víz.

Menj fürödni, ha a meleg víz hatására elmúlnak, akkor ezek még csak jóslók. (amik meglepően rendszeresek lehetnek)

2009. márc. 3. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

A vajúdás általában egy kommunikatív szakasszal kezdődik.Ez még az az időszak,amikor van kedved beszélgetni és a fájások sem túl erősek,és csak nagyjából rendszeresek.Van,amikor ez után leáll a szülési folyamat,és egy későbbi időpontban újrakezdi.Ha beindul rendesen a dolog,akkor érezni fogod.Ah a szülésznő ismerősöm mondta:amikor már úgy érzed,hogy nem akarsz több gyereket,akkor komoly a dolog:)


A saját esetemet tudom leírni.Elkezdődött ez a kommunikatív szakasz olyan 5körül,de este hétre felhagyott a próbálkozással,majd bő egy óra múlva úgy gondolta,hogy itt az idő,és akkor beindultak a rendes vajúdó fájások.Ég és föld a kettő.Akkor már azt sem tudtam hogy mi van,csak támasztottam a falat,ágy végét,és vártam,hogy vége legyen,majd a köztes szünetekben nem találtam a helyem sehol,csak járkáltam fel s alá.

2009. márc. 3. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Mostanra egy kicsit alábbhagyott, de még mindig vannak fájások. Valószínű, még sokat kell várjak.

2009. márc. 3. 10:55
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem fájások de nagyon rendszertelenek,szülés előtt rendszeres időközönként fog jelenzkezni.A nyákdugó van akinél csak szüléskor lökődik ki.Még annyit akkor rendszeres ha így jelenzkezik pl:10,10,10,8,8,5,5,5,ha ilyen lesz menj be a korházba mert akkor hamarosan beindul a szülés.Sok szerencsét.
2009. márc. 3. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nekem este 7-kor kezdődött, óránként éjfélig, majd 3-ig 20 percesek voltak, majd beállt 7-8 percesre. Mikor reggel felkeltem, folyamatosan feszült a hasam, amint leültem, megint 7-8 percesek voltak. Ez addig megvolt (déután 2-ig) amíg nem repesztettek burkot, ott már nem néztem, milyen időközönként jönnek...

A meleg fürdő jó, mert az elmulasztja a jóslót. Ha nem múlik, akkor vajúdás.

A szülészetet bármikor felhívhatod, tanácsot adnak, hogy mit tegyél (én is ezt tettem hajnalban)

De sokáig ne maradj ilyen rendszertelen fájásokkal, ha holnapra sem változik, menj orvoshoz.

Könnyű szülést kívánok:-)

2009. márc. 3. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Sajnos még mindig ugyanolyan rendszertelenek, viszont egyre erősebbek, s van hogy 1 percnél is tovább tart.

Ha nem változik, pár óra múlva mindenképp bemegyünk.

2009. márc. 3. 17:00
 7/9 anonim ***** válasza:
Szia! Én hasonló fájásokkal küszködök mint Te. Mi lett a vége a fájásoknak tegnap? Bementetek a kórházba?
2009. márc. 4. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Ha még valakit érdekel, aznap bementünk a kórházba, s másnap reggel, 28 óra vajúdás után 3 nyomással megszületett a kisfiam.

Végig rendszertelenek maradtak a fájások, persze egyre sűrűbbek és egyre erősebbek voltak, de az utolsók is 2, 5, 3... percre jelentkeztek. Úgy látszik, ilyen is van.

2009. márc. 14. 16:38
 9/9 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

Gratulálok! :)

Jó babázást!

2009. márc. 15. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!