Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Egyedül menjek, vagy legyen...

Egyedül menjek, vagy legyen velem valaki?

Figyelt kérdés

A párom is jön velem szülni, de mindketten azt szeretnénk, ha a nagy részén nem lenne benn.

Jobb az, ha teljesen egyedül szülök, vagy kérjem meg a barátnőmet, hogy legyen velem?


2009. márc. 2. 19:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Hát szerintem nagyon nem jó egyedül lenni szülés közben :((
2009. márc. 2. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

A párom 9 hónapig töprengett, hogy mi legyen, bent legyen-e. Úgy beszéltük meg, hogy bejön és ha nem érzi jól magát, kimegy. De ahogy az események folyamatosan zajlottak, mire észbekapott, már világra is jött a kisfiúnk. Egyáltalán nem bánta meg és nekem nagyon jó volt, hogy ott volt. Fogta a kezem, bíztatott, ha szomjas voltam inni adott, ha gáz kellett a maszkot adta. Egyedül nem lett volna jó, hidd el, hihetetlen élmény!!!! Ismerősömnél apukát fektették le a baba születése után (rosszul lett a vértől), de mégsem bánja. Nem tudom, hogy lehet-e cserélni a kísérőt (pároddal kezdel és barátnőd folytatja). Valaki azért kell, aki segít.


Könnyű és gyors szülést kívánok!

2009. márc. 2. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Szia! Ha van rá lehetőség, legyen benn veled valaki. Az, aki a te szemszögedből a legjobb lenne! Egyébként nekem is benn volt a párom, ő szülés előtt néhány nappal kezdett vacilálni, de bejött! Hihetetlen élmény volt számára, azt hiszem engem, és a gyermekünket is jobban értékel! Nem kell semmit sem élesben látnia! Neked segít, fogja a kezed, ott van veled testileg, lelkileg, és együtt válhattok családdá, mert egy gyerek születésével, születik egy anya, egy apa, és egy család! Ám ha kétségeid vannak, neked vagy a párodnak, nem kell erőltetni, akkor legyen benn más hozzád közelálló személy!

Könnyű szülést!

2009. márc. 2. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Az én férjem se tudta eldönteni mi legyen. Aztán amikor oda jutottunk, akkor ár be akart jönni, de annyira gyorsan szültem, hogy szegény lemaradt róla. Anyukám bejött megnézni, hogy mi a helyzet (35. héten folyt el a vizem), mert ott dolgozik a kórházban. A doki éppen akkor vizsgált, a következő pillanatban meg már elfutottam mellette én, utánam a doki aki hajtott, utána pedig a szülésznő. Ő szólt anyukámnak, hogy öltözzön, mert szülünk. 30 perc volt az egész (vajúdással mindennel együtt), de ha anyukám nem lett volna mellettem, nem tudtam volna végig csinálni. Folyamatosan beszélt hozzám, a fájásoknál tartotta a fejem, és néha pár csepp vizet csöpögtetett a számba. Nagyon sokat segített és örülök, hogy nem egyedül kellett megcsinálnom.
2009. márc. 2. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
Szia.Én nagyon sokat vajudtam és szerintem nagyon jó ha van melletted valaki aki segit és figyel rád.Szerintem nem lehet jó egyedül végig csinálni.Ha van rá lehetöség én azt mondom mennyen veled valaki aki közzel áll hozzád.
2009. márc. 3. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

én nem akarom, hogy bent legyen bárki is, szerencsére párom se akar bejönni :) egy sima gyomorégésnél is elvonulok külön szobába, annyira nem bírom, ha szenvedni látnak, irritál, ha kérdezgetik hogy mi van velem, vagy ilyesmi :) mások vagyunk. neked kell tudnod, hogy egyedül akarod-e végigcsinálni, senki nem fogja helyetted eldönteni. de az biztos, hogy jól fogsz dönteni.

38 hetes

2009. márc. 3. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Szia!


Én nem akartam, hogy bent legyen velem bárki is. A párom se akart bejönni, így teljes volt az egyetértés. De mindketten megbántuk, hogy így döntöttünk.Haza is küldtem a kórházból amikor 5 perces fájásaim lettek. Meg is fogadtuk, hogy a következőnél bejön. Én nagyon egyedül éreztem magam, ő meg otthon idegeskedett. Életünk legrosszabb döntése volt.

2009. márc. 3. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Nálunk szinte végig az volt,hogy én szerettem volna,hogy bent legyen;Ő nem-Majd mikor oda került a sor,már ő is jönni akart.De éjjel volt,és nagyon sokáig vajúdtam(6óra)és szemernyit se aludtam...ez elég volt ahhoz,hogy ingerült és feszült legyek,jobbnak láttam ha egyedül vajúdok,és ő majd a szülésre jön csak be.de végül is a nagy hajrában és a kis komplikáció miatt(vacuum)annak ellenére,hogy én 3x is kértem,valahogy mégse jött be,nem szóltak neki.de így utólag jobb is,ui én se szeretem ha szenvedés közben ott "lábatlankodnak".

ez nagyon kettőtökön áll,még van időtök átgondolni.könnyű szülést

2009. márc. 3. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Szerintem legyen bent mindenképp. -sokkal jobb neked is, ha bent van. Nagy élmény lenne számára is.

Ha olyan rész lenne, amit nem bír, akkor meg kimehet.

Meg nem árt, ha megtudják, hogy mennyit kell érte szenvedni.

Az én párom is azóta mégjobban becsül ez miatt.

2009. márc. 3. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Szia, szerintem mindenképpen legyen bent veled valaki. Nem jó egyedül lenni. Amikor burkot repesztett a dokim, a férjem kiment a szobából. Akkor olyan picinek éreztem magam, hogy el is sírtam magam. Mikor visszajött, akkor már sokkal jobb volt. :)
2009. márc. 3. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!