Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Tervezett császározás menete?

Tervezett császározás menete?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 13. 21:57
 1/8 anonim ***** válasza:
Szia.Lányom faros volt és azért lett császár.túlhordtam így befektettek.Este kaptam hüvelytablettát amitől fájásaim voltak.(Nem volt vészes)1 napot voltam így aztán reggel 6-kor átsétáltam a műtőbe.Beöntés meg ilyesmi aztán séta mert 10-re voltam beírva.Aztán műtétig NST-n voltam meg infúziót kaptam.10-kor betoltak gerincbe érzéstelenítés és 10.50-kor kiemelték a kislányomat.Hát kb ennyi.Most 21 hónapos
2011. ápr. 13. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Szia, első babám császáros volt, mert elfolyt a víz, de nem jöttek fájások. Ennek 19 hónapja. Most pár héten belül szülök megint, tervezett császár. A menetét jól ismerem, mert a tesóm ugyanitt pár hónapja szintén megcsinálta, és hát már én is fel vagyok készítve.

Ők szeretik, ha befekszel egy nappal korábban, én nem fogok, csak bemegyek a vizsgálatokra, mert a fiam mellett akarok maradni a lehető legtöbbet. Aztán a műtét napján reggel - ha kérsz - beöntés (nem kötelező), majd infúzió. Utána jön az aneszteziológus, beadja az EDA-t, betolnak a műtőbe. Apa bent lehet a császárnál ebben a kórházban (Péterfy). Katéter, borotva, folyamatos vérnyomásmérés, aztán kiveszik a babát, lemérik és visszaadják, már a műtőben apánál lehet. A műtét még kb 20-25 percig tart, után egyből a szobádba tolnak, 2 óra múlva hozzák a babát is utánad, majd nemsokára fel kell állni, pisilni kell, ekkor veszik ki a katétert is. Baba nálad marad, viszik, ha éhes, ahogy kéred. Mindent elmondtam? Kérdezz még, ha valamit nem, most nagyon felkészült vagyok! :)

2011. ápr. 13. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

off

bocsánat hogy belekotnyeleskedem, én is császáros voltam, de nem tervezetten

engem most az érdekelne, hogy tervezett császár előtt minek adnak beöntést? mert a beöntés lényege, hogy ha nyomja ki a babát az anyuka, nyomódik a végbél is, és ne történjen baleset, de ugye császárnál nincs nyomás, akkor minek a beöntés? meg már sok helyen még a sima szülésnél sem adnak

2011. ápr. 13. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

én tervezett császáros voltam. A beöntést szerintem azért adják, hogy a friss sebbel ne kelljen erölködnöd a wc-n, itt a műtét napján csak inni szabad, másnap is csak valami turmixolt főzeléket kaptunk, semmi rágni valót (persze harmadnap megkérdezték, hogy sikerült-e nagywczni, nem tudom mit kellett volna. na mindegy.

Reggel beöntés, majd átsétáltam a vajúdóba, ott felfeküdtem egy keskeny ágyra, itt borotválás, katéter, közben folyamatosan rajtam volt az nst, majd áttoltak a műtőbe, gerincérzéstelenítés, ez eltartott néhány percig mire rendesen elzsibbadtam, elkezdődött a műtét, max 10 perc és kivették a fiam, kicsit letörölgették, becsavarták és odaadták, hogy adjak egy puszit neki. Utána kivitték Apának, engem elbódítottak amíg bestoppoltak. Arra keltem, hogy tolnak ki, megkaptam a fiam amíg az örzőbe toltak, Őt ott elvették, vitték a babaörzőbe. 12 óra fekvés, ekkor fel kellett kelnem és átsétálni a saját szobámba. Ez egy kicsit kemény volt. Kicsit elhelyezkedtem és végre hozták a Fiamat az első szopira. Ennek majdnem 17 hónapja.

2011. ápr. 13. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Péterfy Budapest: Két hétig feküdtem bent, mert a baba nagy volt hozzám képest, elnyomta a májamat. Mindennap vérvétel, NST, ultrahang, majd a 38 hét elsô napján "kilakoltatták".

Hajnalban beöntés, borotva, reggel infúzió, spinális, Apa bent mûtôsruhában fényképezôvel, babát nekiadták rögtön. Utána ôk el, engem összevartak (felszívódó), katéter, drain. Vissza a szobába, oxitocin be, spinális múlik, jön a fájdalom és a remegés, baba ki 2 óra múlva, cicire rakják, aztán 1 óra múlva baba ki. 4-6 óra múlva infúzió ki, katéter ki, fájdalomcsillapító be. Felállítás, nôvérrel pisilés. Este Apa el. Babát ha éhes, kihozzák, ha nagy benned a harci kedv, már elsô éjszaka kint is hagynák. 4 nap után haza, ha volt kaki.


Na ez így eddig csodálatosan frappáns is lett volna, csak épp itt nem adnak vérhigítót a mûtét után. (Mert nem viszeres a lábam és a családunkban nem volt még senkinek.) Így mehettem "vissza" trombózissal az intenzívre a gyerek mellôl.

Sok helyen adnak automatikusan mindenkinek, van, ahol nézik, kell-e, itt meg biztos belefért az apróbetûs rizikóba, ahogy sok másik kórházban is. Úgyhogy érdemes erre rákérdezni, mert bele lehet halni.

2011. ápr. 14. 03:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

9 hónapja volt progis császárom(debreceni klinka).Faros baba,toxémia miatt.Betöltött 38.hétre volt kiírva műtét,de alányom 3 nappal korábban úgy döntött,hogy jönni akar...

Bementem,beöntés(azért kell,mert az edánál estelegesen elernyedhetnek az izmok,és nem túl kellemes szagolni ha odacsinálsz a műtőasztalra,ezt külön megkérdeztem,hogy miért kell),borotválás,zuhany,eda,megműtöttek.Műtét után sokat kellett inni,majd 5 órával műtét után kiment a zsibbadás,és mehettem zuhanyozni,és hozták a babám...aznap már együtt aludtunk,sokat mellretettem így hamar meg is jött a tejem,másnap estére már szépen evett!

2011. ápr. 14. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ja és 6 hét Clexan injekció,itthon....pont a terombózisveszély,vagy esetleges tüdőembólia miatt...
2011. ápr. 14. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
22:53-as vagyok, nekem a doki azt mondta, hogy a beöntést azért ajánlják, mert ha műtét közben hiba történik és esetleg a belek is megsérülnek, akkor nem mindegy, hogy üresek-e. No, én ezért szóltam előre, hogy akkor én nem kérem. Legyen szíves és ne hibázzon. :)
2011. ápr. 14. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!