Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Csajok miért van hogy rettegek...

Csajok miért van hogy rettegek a szülés gondolatátol? Más is volt már igy? 38 hetes pocakos

Figyelt kérdés
2011. márc. 25. 17:31
 1/9 anonim ***** válasza:
Szia! Én nem féltem. Nem tudtam mitől kell félnem, de ne aggódj nem lesz gond. 4 óra vajúdás után császároztak meg, és teljesen elviselhetőek voltak addig a fájások. Már egy percesek voltak. Császár azért lett mert faros volt. Különben is bármi történik, abban a pillanatban ahogy a karodban tartod a picit, már el os felejtetted. Ne gondolkozz ezen, és ne halgass senkire aki panaszkodik, mert minden szülés más, és ha rossz is utána akkor is ezerszer végigcsinálnád a piciért. Vigyázz magadra. 5 hós kislány anyukája
2011. márc. 25. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Én is nagyon félek tőle de szerintem ez normális.Én leginkább attól félek hogy minden renben menjen ne legyenek kompéikációk.Van aki a fájdalomtól fél teljesen változó.De próbálj meg fejben pozitivan hozzá állni erősiteni magad az sokat fog szülésnél segiteni:)

28hkm

2011. márc. 25. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Én nem féltem a szülés napjáig. Aztán vajúdás alatt remegett kezem-lábam a félelemtől, fájdalomtól. Nem tudom, hogy emiatt vagy sem, de nem tudtam megszülni a babámat és császároztak. A szülésznő végig azt mondogatta nekem, hogy engedjem már el magam, mert ezzel csak ártok magamnak és a babának. Szerintem igaza volt. A félelem és a fájdalom győzött. De nem tudtam magam átadni a fájásoknak.

Szóval lazíts!!! Mert nem teszel jót, ha ennyire félsz.

2011. márc. 25. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Szia!31hetes kismama vagyok,és az első babankat varjuk.:) Én is nagyon félek tőle,de szerintem ha odakerül a sor,hogy na igen menni kell akkor már csak azon leszünk,hogy minél hamarabb kint legyen a pocaklakó,és a kezünkben tarthassuk...:) Én próbalok nem is gondolni rá,hogy nekünk is mindjárt itt az idő,mert én is félek,de mindig mondom a kicsinek,hogy gyorsan gyorsan lerendezzük,neked is jobb lesz és nekem is...:) Remélem hallgat majd rám..:) Könnyű szülést kívánok!!!
2011. márc. 26. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Vagy az is lehet,hogy sok rémtörténettel megijesztettek.

Esetleg nem vagy "elég" terhes,tehát hogy szeretsz terhes lenni,jól érzed magad,nem korlátoz a hasad semmiben,nem fáj semmid,tudsz aludni,így végül is még nem érzed úgy,hogy kibújhatna a babád.

Ha nehéz lenne a terhességed,vagy valami problémád adódna (ami úgy látom szerencsére nincs),akkor már nagyon várnád a végét,és a szülésen is bármi áron túl szeretnél lenni,kerül,amibe kerül,és nem azon agyalnál,hogy félsz.

Amúgy állítólag a félelem gátja a könnyű szülésnek,úgyhogy próbáld minél lazábban venni,és elfelejteni a sok rosszat,amit hallottál,és bízd magad a dokikra,szülésznőkre,na és bízz magadban is!!!

39h km

2011. márc. 26. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Szia!Én 36 hetes vagyok valamelyik nap be kellett mennünk a kórházba téves riasztás volt :) De mikor rámrakták a fájásmérőt és ott úgy belegondoltam hogy lehet hogy szülök elszállt minden félelmem és tök izgatott lettem hogy lehet hogy nemsokára a kezemben tarthatom a babámat!Ha odakerülsz majd te is biztos igy fogsz járni mint én csak gondolj arra hogy nemsokára találkoztok és milyen jó lesz :)
2011. márc. 26. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én is rettegtem a szüléstől.2 nappal túlhordtam a picit és be kellett feküdnöm mert magas volt a vérnyomásom.Még aznap éjjel beindultak a fájások.Reggel 6-kor bevittek a szülőszobára és már 10-kor megvolt a kislányom:))))3 nyomásra,és nekem kb csak annyira fájt mint mikor megjön és görcsölök.Mindenkinek ilyen szülést kívánok!!!!!!
2011. márc. 26. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szia!


Én is így voltam, annyira de annyira féltem, már esténként itthon bőgtem, hogy hogyan fogom végigcsinálni.

Aztán a 37 hét végén a kislányunk úgy döntött, hogy jobb lesz kint és kora d.u elfolyt a magzatvíz, este 9 re meg is lett, és én lepődtem meg a legjobban, hogy abszolút elviselhető!!! Eda és mindenféle fájdalomcsillapító nélkül szültem, remélem neked is ilyen gyors és könnyű lesz!

Ne félj, nem lesz gond, ügyes leszel!

2011. márc. 28. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én is féltem végig a terhesség alatt. Aztán mivel kicsi volt a babám súlya és bent már nem tudott volna fejlődni, a 38. héten megindították a szülést. De a babám nem akart kibújni, és a 3 napos tortúra után, már alig vártam, h végre megszülessen. Akkor már félni is elfelejtettem.Csak az érdekelt, h a karomban tarthassam őt, aki olyan jól érzi magát odabent. :-)
2011. márc. 28. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!