Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyi idő volt, míg elszakadt...

Mennyi idő volt, míg elszakadtál a szülés gondolatától- szülés után?

Figyelt kérdés
Én pár hete szültem, de még mindig azon agyalok, hogy mi volt, hogy történt(a szülés). Hiányzik a terhesgondozások "feelingje", az orvoshoz járás, az uh-ok. Maga a szülés is, ahogy megbíztam ott mindenkiben (orvos, szülésznő). Nem nagyon tudom ezt másképp megfogalmazni. Érti valaki? Mikor múlik el, hogy ezen gondolkozzak?
2011. szept. 12. 23:56
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem olyan 6 hónapos volt a gyerek, talán akkortól már nem igen jutott eszembe, azóta nem gondolkodtam rajta :) Most 33 hónapos... azaz 3 lesz.
2011. szept. 13. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Én értem :) És természetes hogy ezt érzed, hiszen egy nő legszebb és legmegrázóbb (jó értelemben) pillanatai ezek, hogy életet adsz és mások a segítségedre vannak. Kisfiam 13 hónapos, tegnap is úgy aludtam el hogy arra az illatra gondoltam ami a szülőszobában volt, ma meg a húgomnak azt ecseteltem milyen kis magzatmázas volt a picim :)


Szülés utáni hetekben mindig a szülés járt a fejemben, volt hogy sírtam annyira hiányzott az UH-k utáni hangulat :) Már ritkábban jut eszembe, de azért eszembe jut, mint a példa is mutatja a héten többször is :)


Készülj fel hogy az egyéves szülinapján nagyon túl fog benned tengeni ez az érzés :)

Ja, én írtam terhes naplót, minden egyes nap a 8 és fél hónap alatt, és a fiam születésnapjáig minden nap megnéztem vagy mondjuk párnaponta, hogy mi volt pont egy évvel ezelőtt, mit éreztem, miket zabáltam össze, miket tudtunk meg Róla, mekkora volt :)


Most is szoktam olvasgatni, mert a szülést is leírtam, és jó dolog ez :)

Sok boldogságot Nektek és sok örömet a Picikédben :)

2011. szept. 13. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nekem is kb. hat hónapos koráig eszembe jutott időnként...

nálunk nem volt jó élmény a szülés, 15 órát feküdtem azon a nyomorult asztalon vagy ágyon vagy min, és nem engedtek felkelni, a végén meg császár lett, és mégis, valami miatt folyton arra gondoltam. Nem a rossz élmény vagy a fájdalom miatt, hanem ami közvetlenül előtte volt (túlhordással bent voltam egy hétig) a kórház hangulata (az nem volt rossz) a kórházi kaja (az kifejezetten jó volt) a többi kismama, az infúziók, az ultrahangok, a nagy hassal közlekedés...

Pedig a terhességért se rajongtam, mert folyton akadályozott a munkában:)))))))))

2011. szept. 13. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__terhes..


remélem sikerült beilleszteni a linket, amint abban is olvashatod nagyon sokan vagyunk így. Szerintem egy életreszóló élmény és ezért van így ez az utólagos vágyakozás.

2011. szept. 13. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
teljesen megértelek. három terhességem volt, kicsi különbséggel. most nagyon nem szeretnénk babát, de mégis állandóan bennem van a vágy, hogy mégegyszer. a legkissebb 14 hós
2011. szept. 13. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Kb. 2-3 hónapos koráig éreztem ezt. Most 6 és fél hónapos, és egyszerűen nem tudom elhinni, hogy én szültem. Annyira távolinak és hihetetlennek tűnik. :)
2011. szept. 13. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A szülétől mind a kettő után hamar elszakadtam (úgy volam veel, hogy szükséges rossz, amin jobb k minél hamarbb túl lenni

Az terhesgonodzás feeling-jét szerettem, jönni-menni, l"lógni a munkából" de emiatt harmadszor nem szülnék, az biztos.


Engem legjobban szoptatás fogott meg:-))


Nekem 9 év van a 2 gyrek között, a nagy 21 hónapig ciczett.

sokáig nem akaratm másodikat, de érdekes, hogy ez alatt az idő alatt is sokszor álmodtam, hogy szoptatok és olyan jó érzés volt.

A második terhesség alalt is végig ezt vártam.


Viszont ha néha benézek a Szülés" támakorbe, annyira örülük, hogy nem állok éppen szülés előtt.


Egy pszichológus biztosan jól ki tudna elemezni:-))

2011. szept. 13. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!