Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Utolsó hetes,40. hétben (vagy...

Utolsó hetes,40. hétben (vagy 41-ben) járó kismamák, hogy vagytok? Vannak előjelek?

Figyelt kérdés
Nekem még nem sok minden. Egy-egy görcs naponta, de semmi több. Már nagyon türelmetlen vagyok és persze ezt fokozza, hogy a rokonok/barátok is egyfolytában érdeklődnek, de nem tudok mit tenni, nem tőlem függ :)
2011. márc. 21. 09:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Én még csak a 39. hetet taposom, 10 napom van vissza, de alig várom-semmi jel nincs-mondjuk, nekem az elsőnél se volt, egyszer csak elfolyt a víz.
2011. márc. 21. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
nekem első baba. a magzatvíz elfolyásától mennyivel kezdődtek a fájások, sokat kellett várni?
2011. márc. 21. 10:07
 3/11 anonim ***** válasza:
Azonnal mensiszerű fájásaim voltak.nem kaptam beöntést se olyan iramban tágultam.4 órára rá, ahogy elfolyt a víz, meglett a baba.
2011. márc. 21. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Nekem az elsőnél kb. 3 órára rá kezdődtek a fájások. Most a másodiknál pedig negyedórára rá és azonnal 4-5 percesek (utóbbi esetben 2 és fél óra alatt megszületett a kisfiam, előzőnél kb. 8 óra alatt).

Az átlag kb. 3 óra a magzatvíz szivárgástól, de sokmindentől függ, hogy mennyire lesz gyors lefolyású. Egyéb esetben 6-12 óra múlva, ha minden rendben van, akkor is meg kell indítani a szülést.

2011. márc. 21. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy megosztjátok a tapasztalataitokat. :)

Már az elején is annyira fáj, hogy a fájdalomtól nem nagyon tudsz szint e megmozdulni se? vagy az csak a 3 perceseknél van? Illetve még az érdekelne, hogy tényleg jobban fájnak a 3 percesek, vagy csak azért tűnnek rosszabbnak, mert rövid köztük a szünet? ilyenkor a has fáj, vagy inkább a derék?

Bocsi a sok kérdésért,de egy kicsit nyomaszt és félek, főként amiatt, hogy nem tudom, hogy fognak történni a dolgok.

2011. márc. 21. 10:18
 6/11 anonim ***** válasza:

Hidd el, hogy nincs 2 egyforma.én a másodiknál lehet csodálkozni fogok dolgokon:)))

Egyébként nekem szépen felfelé ívelő fájdalmam volt, tisztán mensi szerű, nem fájt a derekam, sehol máshol, csak a hasam alja.Rendes sima menstruációs fájdalommal indult és ez erősödött.Első voltam.

2011. márc. 21. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
mert nekem az utolsó egy hétben (nincs minden nap) amikor görcsöt érzek az a derekamba nyilall mindentől függetlenül jelentkezik, aztán ahogy jött, el is múlik. viszont eléggé kellemetlen, arra a kb. 15-25 másodpercre megszólalni is nehéz. ezért kérdeztem, hogy ez még rosszabb lesz-e, vagy csak szimplán hosszabb. ezek szerint lehet, hogy teljesen más lesz. megpróbálok nem rágódni rajta, de nehéz.
2011. márc. 21. 10:44
 8/11 anonim ***** válasza:

10:12 vagyok

mivel a napokban szültem (másodjára) :-), friss az élmény...

a fájás tényleg úgy kezdődik, mint amikor megjönne a menstruáció, kinél hány perces 10-20 közökkel, akár egyből 5 perces. A kezdetekben sosem erős. Majd mindenféle körülmény diktál, anatómia, méh/méhszáj állapota, magzat állapota stb. hogy a fájások hogyan "érkeznek"... szó szerint, ugyanis úgy kell elképzelni minden (és az erősnél is) fájást, hogy mens. görcs, majd húzódik össze a méhizomzat egyre jobban, ami ellen nem tudsz mit csinálni, bátran tűröd. Nem feltétlenül derékból, innen-meg-onnan, hanem egyszerűen fokozatosan "befeszülnek az izmok" a hasad kiterjedésében.

Ne gondolkodj ezen, hogy ez hogy zajlik majd. Sőt, át kell adnod magad az eseményeknek, hogy megkönnyítsd a folyamatot. A stressz és az "ellenállás" is visszatartó erő. A természet majd diktál, a körülötted levők pedig segítenek, mindig mondják, mit tégy...

2011. márc. 21. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Hát akkor gratulálok! :) nem tudtam, hogy pár napja történt
2011. márc. 21. 11:00
 10/11 anonim ***** válasza:
Az 1,2 és 4.hozzászólást írtam.Én négy évvel ez előtt szültem, és remélem 10 napon belül újra megtörténik!
2011. márc. 21. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!