Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » A bábakoktél összetevői miatt...

A bábakoktél összetevői miatt indít (hat) ja be a szülést, vagy egyszerűen csak a hasmenéstől, amit okoz?

Figyelt kérdés
Valaki próbálta? Használt?
2011. febr. 14. 09:58
 1/5 anonim ***** válasza:

Hello, en nem ittam a babakoktelt, es nem olvastam tudomanyos irasokat rola. Azonban olvastam az osszetevoit, SZERINTEM csak a hasmenes es a verboseg (a hasmenes kisereteben) indit(hat)ja be a szulest. Vannak viszont tudomanyosan bizonyitott "noi" etelek, ilyenek a granatalma (es a gyomber), amelyek kisebb nagyobb mertekben segitik a oxitocin termelodeset az anyai szervezetben.

Korhazi szabalyzattol fuggoen a betoltott 42. hetig, ha egeszsegugyi problema nem indokolja, nem inditanak szulest. Addig minden nonek joga lenne nemet mondani a szulesinditasra. 2 het pedig hosszu ido a varandossag vege fele, addig meggondolhatja a kis lurko az indulast es jon, ha itt az ideje.

2011. febr. 20. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Termeszetes szulesindito a szex is!
2011. febr. 20. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Es fuszeres etelek is, de valszeg azok is a hasmenes miatt... :(
2011. febr. 20. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Bocsanat, hogy nem vagyok teljesen osszeszedett. Vannak akupresszuras pontok is, amelyek segitik beinditani a szulest, de ezek stimulalasa csakis a betoltott 40. het utan lehetseges. Interneten talalhato video errol is. (Angolul)
2011. febr. 20. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Nos, a koktél a hasmenés miatt indíthatja be a szülést (szülésznőtől és orvostól tudom), mert hasi vérbőséget okoz, amint már fentebb írta is egy hozzászóló. Én próbáltam a koktélt.(Nekem nem indította meg a szülést, de nem a koktél volt a hibás, hanem egyéb probléma volt, vagyis később az oxitocinos szülésmegindítás sem használt és császármetszés volt szükséges.)Nem tudom, hanyadik hétben vagy, esetleg azóta már meg is szültél, de általában ha nem akar magától jönni a baba, annak sajnos megvan az oka, ami majd utólag :( kiderül. Azért sok sikert!

2011. febr. 20. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!