Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » A ctg-n mért fájásokból lehet...

A ctg-n mért fájásokból lehet vmire következtetni?

Figyelt kérdés
Ma voltam és olyan 50 körül volt az átlag, illetve 60-70-80 körülre is felkúszott. A 70-es fölöttieket éreztem erősebb keményedésnek. Kinek milyen tapasztalatai vannak? Hétfőre vagyok kiírva.:)
2011. febr. 11. 16:24
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Ugyanez volt velem is. Csütörtök-péntek CTG, vasárnapra voltam kiírva. Éjfélkor elfolyt a magzatvíz, és délután 4-kor megszületett a lányom. Úgyhogy nem, nem hiszem, hogy bármit is jelentene...

2011. febr. 11. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha nem lett volna egyértelmű, az értékek is ugyanezek voltak :)
2011. febr. 11. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
2011. febr. 11. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Húúú, én nagyon ki vagyok akadva a CTG-re. Három napig kínlódtam a kórházban, a CTG alig mutatott fájásokat. Mindenki azt mondta, hogy ezek csak jósló fájások, semmi egyéb, zuhanyozzak le meleg vízzel és elmúlik, meg persze, hogy alacsony a fájdalom küszöböm. Hát én hiába zuhanyoztam, a végén már majd meg haltam, le sem tudtam feküdni éjszaka, csak feszengtem egy széken. Esti vizitnél mondtam, hogy most már csináljanak valamit velem, mert nem bírom. Újabb CTG: szinte semmi eredménnyel. Egy orvos aztán megkönyörült rajtam, megvizsgált és mondta, hogy azonnal irány a szülőszoba, teljesen ki vagyok tágulva, magzatburok papírvékony. Másfél óra alatt meglett a babóm.


Szobatársam, meg már egy hete bent nyaralt a kórházban, mert olyan fájásokat mutatott neki, hogy mindenórásnak gondolták már, ő meg nem érzett semmit és két nappal utánam szült meg.

2011. febr. 11. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Személyes tapasztalataim alapján nem.


Kétszer szültem, más más kórházban. Mindegyik indított szülés volt.


Az én hasam nem keményedett, csak a méhszájam fájt, de az kegyetlenül. Ott éreztem 3-1 percenként a fájdalmat, olyan volt, mintha ki akarták volna tépni mindenemet ott lentről. A CTG meg semmit nem mutatott. A végén a fájásmérő fejet le is vették rólam, csak a baba szívhang figyelője maradt rajtam. Fájdalmamban majdnem eltörtem a doki ujját, utána meg letörtem az ágy kapaszkodóját, annyira fájt. Pedig magas a fájdalomküszöböm. Na, szóval a törés után vették le az érzékelőt, mert azt mondta a doki, hogy így felesleges...

2011. febr. 12. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!