Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülésfelkészítésen a legoptim...

Szülésfelkészítésen a legoptimálisabb esetet mesélik el és kész? Holott annyi más is van. Azt mondják, hogy minél jobban megismerkedünk a témával, annál kevésbé leszünk idegesek, és tudjuk, hogy mire számíthatunk.

Figyelt kérdés
De pl. én eddig csak a barátnőmtől hallottam, hogy szülés után pisilni-kakilni kell. Ha nem tesszük, akkor "segítenek rajta", ami kellemetlen, talán haza sem engednek. Vannak még ilyen "nem-reklámozott" dolgok, amikről érdemes tudni?
2011. febr. 11. 12:15
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:

Hidd el, én is megtagadtam:))

A kutyát se érdekelte, h mit akarok. Állandóan jöttek a dumával, h a gyerek szívhangja esni fog, ha nem veszek rendesen levegőt, aki szült, azt tudja, h fájás közben nehéz még normálisan is lélegezni, a férjem azóta is ezzel húz, h azért volt nehéz szülésem, mert nem vettem levegőt.

Hozzá kell tennem, h az első fájástól számítva a 5 órán belül mindennel megvoltunk, méhlepény, varrás, minden.

Ma már nevetek rajta, de nem volt könnyű.

Viszont cserébe van egy nagyfiam, aki pont Valentin napkor lesz két és fél éves. Mindenképp megérte.:)

2011. febr. 11. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 A kérdező kommentje:

Fú, hát én is elég sírós vagyok (bár férjem előtt tagadom), könnybe lábad a szemem a gondolatra is, h babázni fogok. Homeopátiában javasolják erre a Pulsatillát, kipróbálom.


Olvastam erről a szülés utáni méhösszehúzódási fájdalmakról, állítólag a szoptatás során ez segíti h visszarendeződjön és csökkenjen a vérzés. Az Algopyrin nem hátráltatja ezt - vagy az csak a fájdalomközpontot kapcsolja ki?

2011. febr. 11. 13:07
 23/31 A kérdező kommentje:
A barátnőm mesélte h neki a burkot az orvos repesztette meg, és az bazira fájt neki. Egyébként 4 óra alatt megszült, és oxitocint is kapott. Amikor kérdeztem tőle h miért, leesett a baba szívhangja? - csak pislogott h nem tudja... attól tartok h ő egy vérmes kezű orvos kezei közé került. Egyébként a borzalmas élményei miatt nem akar 2. gyereket. Én viszont szeretnék még kettőt, ezt elhatároztam.
2011. febr. 11. 13:10
 24/31 A kérdező kommentje:

A levegővételhez: a kismamatornán olyat tanítanak, h bevenni a levegőt a tüdőbe, aztán gömbölyíteni és letolni a hasba, mindezidáig lent tartani, igaz már kipukkadsz, de ilyenkor tolni kell, és utána gyors levegőcsere és folytatni. Ezt tényleg így kell csinálni?

Akkor miért baj az előző hozzászólónál h nem vett levegőt? Lehet h nem nagy-gyors levegőt vettél?

2011. febr. 11. 13:13
 25/31 A kérdező kommentje:

Bocsi, még egy kérdés. Amikor hazakerülünk a babával, és szoptatok, akkor vajon lesz időm (ha lesz erőm) könyvet olvasni? Mert "baba könyvet" akkorra terveztem nézegetni.

Jelenleg úgy tudom elképzelni, h szopik-alszik-eszek-pihenek-olvasok-szopik-alszik..stb. Nálatok ez hogy volt?

2011. febr. 11. 13:17
 26/31 anonim ***** válasza:

Nekem nem volt szülésfelkészítőm, fogalmam sincs, h hogy kellett volna levegőt venni:)

Visszatartottam a férjem szerint, tehát jött a fájás, nagy levegő, és míg tartott, nem engedtem ki. Nem emlékszem rá, de állítja, h így volt.


Tudsz olvasni könyvet, az elején még nagyon sokat alszanak, de azért a Háború és békébe ne kezdj bele:)

2011. febr. 11. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:

Pontosan úgy kell csinálni a levegővételt, ahogy a Szent Imrés előkészítőn magyarázzák (és nyilván máshol is így tanítják :o)

Kitoláskor így kell. Ha lassan veszed a levegőt, a baba visszacsúszik ugyanarra a helyre, ahonnan előtte kitoltad, pedig az a cél, hogy picit előbbre tolod, közben pihensz, ha kell, aztán tovább tolod, de ebben nagyon jól segít a szülésznő, ha betartod az utasításait, akkor ez menni fog! :o)


A burokrepesztést nekem egyszer a dokim, egyszer meg a szülésznő csinálta, mindkétszer a kitolás előtt, de nekem kicsit sem fájt, csak meglepő volt, de nagy megkönnyebbülést hozott a hasamnak, ami végre nem feszített úgy, szóval szerintem ez elég relatív ebben a dologban, és másban is (pl. gátvarrás), hogy kinek mi fáj, vagy nem fáj.


Az Algopyrin fájdalom csillapító, nem okoz semmi galibát. Azért fáj éppen szoptatáskor, mert a tejadóreflex beindulásakor oxitocin szabadul fel, ami méhösszehúzódást okoz. Ez addig tart(hat), amíg a méh az eredeti méretére húzódik össze, tehát még a gyermekágy alatt is, de napról napra gyengül a fájdalom.


No szép regényt írtam megint. :o)

2011. febr. 11. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 A kérdező kommentje:

Oké :-)

Voltam, felkészítőn, de azt mondják h a szülésznő úgyis mondani fogja h h kell levegőt venni, tehát aki nem volt, az is csinálja.

2011. febr. 11. 13:24
 29/31 anonim ***** válasza:

És még egyszer :o)

Első babával nem volt erő, olvasgatni, másodikkal szoptatás közben olvastam, 40 perceket is szopizott, mivel már rutinosabb voltam mellre tételben, meg ilyesmiben, egyik karomban a baba, másikban a könyv, és amikor nem gyönyörködtem éppen a piciben, akkor olvastam.

Sokszor az ember annyira "feldobódik" ilyenkor, hogy bár hulla fáradt, nem bír aludni, szóval én néhány könyvet elolvastam. A kórházban meg főleg, másodjára nem volt szobatársam, és be kellett hozatnom újságokat. :o)

2011. febr. 11. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:

Hú csajok, teljesen beparáztam... eddig egy baba van, ő császáros volt, a második meg itt lapul a pocakban, nem tudom, hogy fog ő kibújni.



ha éjszakára nem javasolt a bugyi felvétele, akkor a vér az hova menjen ki? Az ágyba?

2011. febr. 11. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!