Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülésfelkészítésen a legoptim...

Szülésfelkészítésen a legoptimálisabb esetet mesélik el és kész? Holott annyi más is van. Azt mondják, hogy minél jobban megismerkedünk a témával, annál kevésbé leszünk idegesek, és tudjuk, hogy mire számíthatunk.

Figyelt kérdés
De pl. én eddig csak a barátnőmtől hallottam, hogy szülés után pisilni-kakilni kell. Ha nem tesszük, akkor "segítenek rajta", ami kellemetlen, talán haza sem engednek. Vannak még ilyen "nem-reklámozott" dolgok, amikről érdemes tudni?
2011. febr. 11. 12:15
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!


Ha abban a kórházban jársz szülés felkészítőre, ahol szülni fogsz, akkor nagy valószínűséggel az fog történni, amit ott elmondanak.

Lehet, hogy más kórházakban más van, de az mindegy a Te szempontodból. Nem kell minden rémmesét elhinni.


Én két babát szültem eddig (Budapest Szent Imre kórház), és a fent felsorolt "rettenetből" én semmit nem tapasztaltam.


Sőt, én is jártam ott előkészítőre, és épp nem a "legegyszerűbb" esetekről volt csak szó.


Az egyik szülésemnél voltak komplikációk, de ezt tudtomra is hozták közben is, és mondta az orvosom előre, hogy minek kell történnie annak érdekében, hogy rendben menjenek a dolgok.


Csak hogy példákat említsek: nálunk nem volt "kötelező kakilni", és a pisilést sem erőltették, csak kérdezték, hogy voltam-e (mellesleg nekem kellett is...)


És abban egyet értek, minél több infód van, annál jobban tudod, mire számíts, az első szülés szerintem mindenkinek "meglepetés", mert bárhogy is készül az ember, érik meglepetések...

2011. febr. 11. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 A kérdező kommentje:

Köszi, akkor készülök megfelelő kajákkal.

A naranccsal kapcsolatban nekem a védőnő azt mondta, hogy csak narancslét ne vigyek be inni. Nem kérdeztem, hogy miért (talán a savtermelés?!).


Remélem nem lesz gátmetszésem, de ha lesz, akkor az tényleg jó, ha sűrűn mosom, kb 10-szer egy nap?

2011. febr. 11. 12:39
 13/31 anonim ***** válasza:
igen jó, mert nem szárad ki a varrat és nem fog húzódni.
2011. febr. 11. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 A kérdező kommentje:

Én is a Szt. Imrében szülök jövő hónapban! (az említett barátnőm szt. László vagy valami más keresztnév...)

A felkészítőn nagyon lightosan beszéltek, a barátnőm meg osztja az észt... és hát ha a Szt. Imrében a gyakorlat is olyan lightos, mint a felkészítő, akkor csak örülök és a barátnőm meg irigykedhet :-) !

2011. febr. 11. 12:44
 15/31 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek!
2011. febr. 11. 12:48
 16/31 A kérdező kommentje:
Még egy dolog: ha szüléskor pisilni kell, akkor az hogy történik? gondolok a kitolásra... vagy olyankor nem jellemző? olyankor már kimászni a wc-re gondolom nem engednek.
2011. febr. 11. 12:52
 17/31 anonim ***** válasza:

Lányok, olvastam a válaszokat, levert a víz:)


Én már teljesen elfelejtettem ezeket a dolgokat, de tényleg a has nyomása annyira fájt, h összevesztem a szülésznővel, nyomta a hasam, én meg feszegettem le a kezét:)


Nekem meglepetés volt, h vajúdás közben fájás alatt vizsgál az orvos, egyébként se tudtam, h hol vagyok egy-egy fájásnál, ő meg még turkált... Egyszer őt is elküldtem melegebb éghajlatra, monda, h rásegítünk, mert már csak a perem van meg, a férjem, és a szülésznő nyomott a vállamnál fogva vissza, mert le akartam ugrani az ágyról.


Másik meglepetés, azt hittem, h az érzéstelenítő miatt nem fáj a varrás, hát bizony fájt. Akkor közöltem az orvossal, (mert szerintem piszmogott), h a matyóhímzést majd próbálgassa máson, nekem elég lesz 4 öltés, és felejtsük el egymást.


A varratot egyébként jó áztatni, amikor szárad, akkor csíp, húzódik, főleg varrat szedés előtt jó, ha legalább fél órán át áztatod, vigyél lavórt, én nem kaptam.


Nekem a varratszedés is fájt, minden csipkedésnél ugrottam egyet, alig vártam, h vége legyen.


Ami nagyon rossz volt, a szülés utáni napon az UH. Zokogtam, h üres a méhem, nagyon rossz volt látni, h nincs már benne a Törpe.

Ilyenkor a hormonok dúlnak az emberben, szóval ne lepődj meg semmitől.


Amire még érdemes felkészülnöd, h nagyon félelmetes mikor hazahozod a gyereket, hirtelen rád szakad minden, én ezt is fokozottabban éltem meg, volt egy elég kemény szülés utáni depresszióm, állandóan sírtam, nem akartam felöltözni, egész nap a karomban tartottam a gyereket, képtelen voltam kiengedni a kezemből, úrrá lett rajtam az érzés, h elveszik tőlem. Tudtam én, h nem lesz baja, h nem veszi el senki, és mégis mániásan öleltem egész nap.


Szóval adja az ég, h neked ne legyen ilyen, mert ez azért nem általános, de én sem tudtam róla, h ilyen lehetséges.

2011. febr. 11. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:

12:35 vagyok

A széklethez annyi ötlet még, amit nem írtak, hogy glicerines kúpot is vihetsz be magaddal. Nekem hashajtót adtak a kórházban, de az nem segített, mint ahogy a rostos táplálkozás sem.


A hideg zuhany tényleg jót tesz a gátnak, nálunk lehetett jeget is kérni, így kényelmesebb volt...


Az aranyér meg hát vagy kijön, vagy nem. Jó hír, hogy ha ezzel eddig soha semmi problémád nem volt (terhesség alatt sem), akkor ha ki is jön, hamar elmúlik majd. (Azzal egyet értek, hogy a fent említett kismamának is biztosan a kitolástól lett, maximum székletürítésnél buggyant ki...)


Ami még eszembe jutott, de szó nem esett eddig róla, hogy a szülés utáni méhösszehúzódások is eléggé fájdalmasak.

Ez szoptatáskor (vagyis a tejadó reflex beindulásakor) nagyon erős tud lenni, szinte olyan, mint amikor jön egy fájás. Viszont a jó hír, hogy első baba után ez nem annyira vészes, minden "többedik gyereknél" egyre erősebb. (Eddig kettőt szültem, és igaznak bizonyult, másodjára sokkal erősebb volt ez a fájdalom). Egy szó mint száz, Algopyrint vigyél be magaddal, de esélyes, hogy adnak, ha kérsz.


Első nap lehet, hogy hőemelkedésed lesz, és ami szinte biztos, hogy naponta többször elönt a víz, ez is hormonális.


Annyit tennék hozzá, hogy bár sok nehézség és fájdalom/kellemetlenség van/lehet szülés után is, ott lesz a babád, aki feledteti veled, illetve amikor ránézel, úgy érzed majd, hogy ezt megérte.

És mivel megéri, ezért vállalkozunk mi nők újra és újra erre a kis "kalandra". :o)


Szép szülést és boldog babázást Neked!

2011. febr. 11. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
Azért nem szabad narancsot vagy bármilyen más citrusfélét enni vagy inni, mert attól fájhat a babák pocakja és nem kicsit. Nekem ezt a csecsemős nővér mondta, megfogadtam, nem is volt semmi probléma. Ha szoptatni akarsz, az első hónapokban kerüld az összes citrusfélét, aztán lassan próbálkozhatsz! Vigyél inkább sok almalevet, az nem bántja a pocit! Csak ügyesen, drukkolok!
2011. febr. 11. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
biztos megtagadom ha fájás közben még tágítani akar.
2011. febr. 11. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!