Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülésfelkészítésen a legoptim...

Szülésfelkészítésen a legoptimálisabb esetet mesélik el és kész? Holott annyi más is van. Azt mondják, hogy minél jobban megismerkedünk a témával, annál kevésbé leszünk idegesek, és tudjuk, hogy mire számíthatunk.

Figyelt kérdés
De pl. én eddig csak a barátnőmtől hallottam, hogy szülés után pisilni-kakilni kell. Ha nem tesszük, akkor "segítenek rajta", ami kellemetlen, talán haza sem engednek. Vannak még ilyen "nem-reklámozott" dolgok, amikről érdemes tudni?
2011. febr. 11. 12:15
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
100%

Van.


szülés után az őrzőben kinyomják a hasadból a vért az rosszabb mint az egész kitolás.

gyakorlatilag a szülésznő belenyom a méhedbe ami húzódik össze... nekem legalábbis nagyon fájt de mástól is hallottam már.

..............

kakilni nem szülés után kell hanem a gyermekágy ideje alatt vagyis minél hamarabb 1-2 nap múlva.

.................

pisilni kell majd a szülés után de ahol vajúdás alatt nem adnak inni ott az is nehezen megy majd-

.................

a babádat cukros vízzel tápszerrel etetik - kivéve a bababarát kórházakban vagyis ahol melletted van . ahol le kell adni ott közös cumival etetik őket és szájpenésszel mennek haza.

...............

nem érdemes folytatni... olyan is van hogy mindenhol azt írják a PKU szürésnél az újszülött sarkát szúrják meg és onnan vesznek minimális vért ehhez képest!


a lányom ujját szúrták meg egy baromi vastag tüvel és a csecsemős kinyomogatta belőle a vért 4 db 2x2 cm -es mezőt töltött meg vele ....


szerinted????????????????

2011. febr. 11. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
:) Általában én is azt vallom, hogy jobb ha az ember lánya körbejárja a témát és mindenről tud. De néha jobb, ha nem. Ha rosszat hallasz, akkor arról többet agyalsz, mint a jó dolgokról.Pedig tényleg csak arra gondolj, hogy minden rendben lesz, mert miért ne lenne?!! Ez a kaka dolog is. Mért rágódsz rajta?:))) (hülye a kérdés bocs) mért aggódsz e miatt. Ha nem sikerül, kapsz vmit, amitől könnyebben megy majd a dolog.Ne aggódj a részleteken!
2011. febr. 11. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 A kérdező kommentje:
köszi. Ja igen, ott van ez a méhlepény szülés is a baba után... erre gondoltál, amikor a vérkipréselésről írtál?
2011. febr. 11. 12:27
 4/31 anonim ***** válasza:
100%

Nem a méhlepényt még a szülőágyon kell megszülni gátat is csak azután varrnak.


a has préselése az örzőben van biztos nem mindenhol v. csak a többiek nem mesélték el.

2011. febr. 11. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 A kérdező kommentje:

2 szólóhoz: Gondolom, hogy többnyire ezek elrémítő dolgok lehetnek, de talán elejét lehet venni a kellemetlenségeknek, hátha vannak választási lehetőségek, csak nem mondják el...

Ez a kakilás dolog pl. barátnőmnél úgy sült el, hogy neki nem ment, és bevett valami tablettát, hogy menjen, és állítólag attól lett aranyere (nem a szüléstől).

Én nem akarok aranyeret.

2011. febr. 11. 12:31
 6/31 anonim ***** válasza:
47%

Kakilni tenyleg nem kell rogton(nekem 2beontesem volt,nem is volt mit)


Kinyomkodjak a vert,nekem nem fajt.


Szules utan nekunk nem lehetett tusolni(eszem agaban nem volt)es vegig csak sima vizzel szabadott tisztalkodni,semmi tusfurdo.


Ajanlott volt de nem volt muszaly,bugyi nelkul aludni,fekudni.halos bugyit csak akkor huztunk ha kimentunk a folyosora.

2011. febr. 11. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:

Aranyeret nem attol fogsz kapni,szerintem a baratnodnek sem attol lett.

Minket hazaengedtek kaki nelkul is.

2011. febr. 11. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
kakilásra jó ha viszel pl aktiviát, nekem ezt mondta a szülésznő, meg narancs. sokat kell inni h menjen a pisi is, és nem engedni hogy egyből katéterezzenek. Ezekkel a tanáccsal láttak el.
2011. febr. 11. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:

1.és 3. vagyok


meg lehet előzni a kakilás gondot azzal hogy szülés után már jó sok rostos ételt eszel gyümölcsöt úgy magában

barna kenyeret sokat iszol


persze ezek nem mennek a kórházi kajától ahol fél zsemlét kapsz és tejet meg májkrémet és pépes kaját.


szilvalekvárt is lehet bevinni de csak annak javaslom aki meg tudja enni fehér zsemlével.


szóval vinni kell be kaját a gyermekágyra és fog menni minden.


Ne parázz! menni fog!

2011. febr. 11. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
Ja, a hasprés az jó. Én császáros voltam, és már kiment az érzéstelenítés. Ezt csinálták vagy 4x. Mikor jött a szülésznő, már előre leizzadtam...
2011. febr. 11. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!