Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Anyukák, akik bevállalták az...

Anyukák, akik bevállalták az otthonszülést, válaszolnátok néhány kérdésre?

Figyelt kérdés

Hogyan kértétek fel erre a dokit? Kellett e szülésznőt fogadnotok? Szülés után ugyanúgy be kellett menni és bennt maradni a kórházban? Hogy működik?


Az ellenzők kérem ne válaszoljanak, csakis akik érintettek ebben!


2011. febr. 9. 16:42
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:

Minden bizonnyal rosszul emlékszem, de mintha ezt írtam volna: Az ellenzők kérem ne válaszoljanak, csakis akik érintettek ebben!


Valami esetleg nem érthető?! Aki nem érintett a témában kérem nyomja meg a vissza gombot.

2011. febr. 9. 20:38
 12/24 anonim ***** válasza:
35%
az aki otthon akar szulni csak azert teszi mert fosik a korhaztol es mindentol ami ezzel jar (tuszuras, beontes, borotvalas...)es velemnyem szerint nagyon kockazatos dolog. tudom hogy a szules egy termeszetes dolog es akar a bokorban a is szulhetnenk de azert rengeteg gyerek eletet mentette mar meg a korhaz. felelotlenseg otthon szulni...a kerdesedbol is latszik hogy igazam van mert tobbek kozt azert panikolsz hogy be kell menni majd a korhazba...ez nem batorsag vagy bevalalas kerdese hanem felelotlen ostobasag
2011. febr. 9. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 A kérdező kommentje:
Te is a meglehetősen értetlenek táborát gyarapítod. Javaslom az általános iskola 1-2 osztályát ahol olvasni és írni tanítanak. Még hasznodra válhat.
2011. febr. 9. 22:11
 14/24 anonim ***** válasza:
42%
ha ezen az oldalon szeretnel valaszt kapni a kerdesedre akkor szembesulnod kell azzal a taborral is aki mas velemenyen van... gondold at inkabb azt amit irtam...mi van ha csak a csaszar mentheti majd meg a babadat? ne adj Isten ha valami gond lesz meg tudnal bocsatnai magadnak valaha? persze megtortenhet hogy minden rendben lesz de azert nem lenne jo ha te erositened a halalozasi statisztikat...a tanlmanyaimrol pedig azt hiszem nem erdemes beszelni mert te attol meg sem okosabb sem szebb nem leszel
2011. febr. 10. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 A kérdező kommentje:
Mint korábbi komentemben is írtam, tisztában vagyok minden előnyével illetve hátrányával. Nem ez lesz az első babám, tehát tisztában vagyok a saját és az Ő képességeivel is. Direkt kértem többször is, hogy az válaszoljon, aki érintett aki pedig nem, nyomja meg a vissza gombot. Mivel a kérdésem nem neked és a hozzád hasonló ellenzőknek szólt, ezért felesleges is volt válaszolnod.
2011. febr. 10. 08:59
 16/24 anonim ***** válasza:
14%
majd ha a babád vagy te ott maradsz, akkor kiváncsi vagyok mit fogsz gondolni az otthoni kényelemről...és arra is, hogy a már megszületett gyermeked, vagy gyermekeid hogy fognak felnőni esetleg anya nélkül... DE SZÍVBŐL KÍVÁNOM NEKED, HOGY PROBLÉMA MENTES SZÜLÉSED LEGYEN!!! Attól, hogy az előző szülésed simán ment, nem jelenti azt, hogy a következő is probléma mentes lesz
2011. febr. 10. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
66%

Jó lenne békén hagyni a kérdezőt!!!


Lehet hogy nem jelenti azt hogy ez első probléma mentesen zajlott, a második is biztos úgy lesz,de elég nagy rá az esély! Ezt majd mérlegelni fogja a kérdező!! Tessék békén hagyni!! Ezt majd megbeszéli a párjával,és majd döntenek!


Üdv: 2 gyermekes, 9 hetes km.

2011. febr. 10. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
67%
Bocsánat, de úgy tűnik, igen kevesen értették meg a kérdést. Úgy kezdődik: Anyukák, akik bevállalták az otthonszülést... Vagyis, aki nem tartozik ebbe a kategóriába, az ne válaszoljon, logikus, nem? Én úgy tudtam, a néma értő olvasást már alsó tagozatban számon kérik...
2011. febr. 10. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
48%
Miért kell szegény kérdezőnek esni? Miért kell valakit elítélni azért, mert máshogy szeretne szülni, mint a nagy átlag? És miért kell ilyeneket írni, hogy "majd ha ottmaradsz" és hasonlók? Egyáltalán, miért kell kötözködni??? Bocsi, én is offolok, és én sem vállaltam és vállalom be az itthon szülést, de nem ítélem el, egyszerűen megvan rá az okom, én a kicsim életét köszönhetem a kórházi szülésnek, mert komplikáció lépett fel szülés közben. De ennek ellenére érdekel, hogy milyen értelmes válaszokat kapsz, mert maga a téma is érdekel. Szóval bocsi, érdemben nem tudtam hozzászólni, de az érkező válaszokra én is kíváncsi vagyok, leginkább ezért írtam.:) Jó otthonszülést!:)
2011. febr. 10. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
51%

"a magyar jogszabályok értelmében a magzatot a terhesség 24. hetétől önálló lénynek kell tekinteni, ezért önrendelkezési jogod megszűnik, és nem dönthetsz önállóan sorsodról, amennyiben veszélyezteted a magzat élethez és testi épséghez való jogát.


Tehát a jogszabály szerint sem erkölcsi, sem jogi alapon nem tehetnéd meg, hogy veszélyeztesd magzatod életét és egészségét azzal, hogy otthonodban szülsz. "

2011. febr. 11. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!