Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Gyáva az Aki félelmei miatt...

Gyáva az Aki félelmei miatt nem vállal 2. gyereket?

Figyelt kérdés

Gyáva az Aki félelmei miatt nem vállal 2. gyereket?

Mindig szerettem voltan két gyereket. De úgy érzem képtelen lennék a kihordásra, szülésre. Nagyon félek mindentől. Depresszív állapotból most próbálok kijutni? De rohadt rosszul érzem ezek miatt magam. Miért vagyok képtelen még egy szülésre??????



A kérdés kiírásának időpontja: ma 09:15


2011. febr. 7. 10:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Nem vagy egyedül! Én is sokat vacilláltam, Szeretnék még egyet, de utáltam a terhességet(nem voltam túl jól) a szülés is problémás volt, és fájdalmas végül császár... áááá!

Viszont nem szeretném megfosztani a fiamat a saját önzésem miatt. Nekem is van 2 tesóm és rengeteg élmény és szoros kötelék fűzz össze minket, nagyon szeretem Őket és nem szeretném megfosztani a fiamat ettől az érzéstől. Sőt! lehet, hogy az újabb terhesség más lesz:-) Minden sima lesz és, probléma ments:-D Döntöttünk lesz testvér:-)

2011. febr. 7. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Köszi a választ. Hány éves vagy és a gyerkőc?

Mi volt az a legnagyobb pozitívum ami miatt így döntöttél?

Orvos is megerősített ebben?

2011. febr. 7. 10:58
 3/11 anonim ***** válasza:

A legnagyobb pozitívum az volt, hogy amikor a fiam együtt játszik az unokatesóival olyan boldog:-) és amikor a lányok a babáznak, Ő is beül és eteti a babát, és cipeli és puszilgatja:-) Szóval tudom, hogy jó ha az embernek van egy testvére. Igazából ennyi az indok, meg persze az is, hogy mindig 2 gyermeket szerettem volna, pont úgy mint Te. A fiam 1,5 éves és nagyon eleven:-)Én 29 vagyok. Nem voltam dokinál, majd ha nem jön meg elmegyek hozzá:-)

Te? Mekkora a gyermeked? Nagyon nehéz szülés volt?

2011. febr. 7. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Majdnem ottmaradtam a szülőágyon, úgyhogy a férjem és én közösen úgy döntöttünk, hogy nem vállalunk újabb babát. Amúgy is nehéz volt a terhességem, 12. héttől végig ágyban feküdtem, és 36 hetesen szültem -szerencsére egy egészséges lányt.

Viszont a férjem és én is nagycsaládban nőttünk fel, és mindent odaadnánk a tesónkért, úgyhogy közösen az örökbefogadás mellett döntöttünk. A lányom 3,5 éves, és ha minden jól megy, két hónap múlva egy féléves fiút kap testvérként :)


És nem érzem magam gyávának, te se érezd magad annak!

2011. febr. 7. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Nekem még csak 4 hónapos a kislányom, így még friss az élmény, ezért még nagyon nem akarok másik babát. Engem is császároztak, és nagyon el voltam miatta kenődve. Egyszerűen nem ment a szülés, túlhordtam, indították, nem tágultam...ááá...babámat imádom, de sajnos refluxos, állandóan sír, üvölt. Tisztára kezdek begolyózni. Jelenleg még el sem tudom képzelni, hogy újra akarnék szülni. Pedig én is mindig kettőt szerettem volna. Viszont nem mondom, hogy soha nem lesz. Lehet, hogy jó pár évbe telik majd, de egyszer mégiscsak be merem vállalni majd...

Amúgy meg nem vagy gyáva. A szülés, az anyaság nem egy rózsaszín köd, amiben minden csodás és problémamentes. Nagy feladat ez.

S ne emészd magadat ezen! Nem vagy egyedül, aki ezzel a problémával küzd. Bár nem ismerlek, de átérzem amit érzel, és ha másképp nem is, de online veled vagyok. :)

2011. febr. 7. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

NEM VAGY GYÁVA!!!!

Én fél éve szültem, és akkor azt mondtam, hogy soha többé. Ma már tervezzük a második babát :)

Természetes szülésem volt, felkészültem arra, hogy fájni fog, de sajnos rosszabb volt, mint gondoltam előtte...

A szülés következményeit még mindig viselem odalent, sajnos még nem jöttem teljesen rendbe, de ma már ez sem tántorít el! Tudom, hogy számomra rossz orvost és rossz kórházat választottam...

Azért persze én is félek, milyen lesz a következő, de ha ránézek a kisbabámra, azt mondom, a gyerekvállalás mindent megér!!!! És ezt úgy mondom, hogy nem egy kis angyal minden percben... :)))

2011. febr. 7. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Ezen a kérdésen én is gondolkodtam, gondolkodom sokat. Én viszont nem a kihordás és a szülés részétől félnék, hanem az első hónapoktól. Lányommal nagyon nehéz volt az első időszak, amíg mondjuk fel nem ült. Alig volt segítségem, nehéz időszaknak éltem meg. De az is eszembe szokott jutni, hogy egy tesó jó dolog és kell. Mert majd kire számítson első sorban később, ha nem rá. Pedig nekünk szülőknek lehet hogy egyszerűbb lenne egy gyerekkel...
2011. febr. 7. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Mi tuti maradunk 1 gyereknél!

Elég volt egyszer ez a 9 hónap...

2011. febr. 7. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Én sem mernék bevállalni még egy babát. 3 hónapja szültem
2011. febr. 7. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
3.babámat várom nekem is vanak félemeim és voltak is de nem akkarok önzö lenni
2011. febr. 8. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!