Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Milyen szülést könnyítő...

Milyen szülést könnyítő praktikákat tudtok?

Figyelt kérdés

Málnalevéltea

Homeós bogyók-on kívül!!!!

Hallottam már olyat is,hogy banánt kell enni előtte...


2011. jan. 31. 14:15
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

A banánt nem hallottam, de a gránátalmának méh összehúzó hatása van, szóval beindulhat tőle a szülés. Ugyan így hat a kinin is, tehát pl. a grapefruit is jó.

Magát a szülést légzéstechnikával lehet "könnyíteni". Nem bonyolult, bár az igaz, hogy engem mindig kiröhög a férjem amikor gyakorlom, a lihegős részét :)


38 hetes kismama

2011. jan. 31. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Fő a nyugalom. A méhullámzással együtt lélegezni, minden egyes hullámzásnál nagyon lassan belélegezni, majd ugyanolyan lassan kilélegezni. Ez a vajúdás idején segít.

Állítólag a medencében szülés is ellazít és ezáltal könnyebb.

Kitolási szakaszban pedig a lefelé lélegzés segíthet. Itt a rövidebb mély belégzést követi a lassúé lefelé lélegzés, mintha az egész testeden keresztül a hüvelyeden akarnál kilélegezni.

A RÉGEN ALKALMAZOTT BELÉGZÉS,LEVEGŐ BENNTARTÁS ÉS NYOMÁS NEM SZABAD.

2011. jan. 31. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem praktika, de nekem másodjára biztosan azért ment könnyebben, mert a fájásokat mint valami "jó dolgot" képzeltem el. Első szülésnél minden fájás egy kín volt, mert csak magamra figyeltem, és arra, hogy hogy fájhat ennyire, másodjára úgy határoztam, hogy mint jó dologra fogok gondolni. Fájás közben magamban biztattam a babámat, hogy "ez az, menj csak előre", meg ilyesmi, és így sokkal jobban haladt a szülés, pedig azt hiszem érzetre ugyanannyira fájt mindkétszer...
2011. febr. 2. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Ameddíg bírsz és engedik járkálj,guggolj,ülj labdára és azon ,,tekergesd a csípőd". A gravitáció csodákra képes. Nekem 2 ujjnyiból 4 ujjnyira tágult 1 óra alatt ezekkel.
2011. febr. 2. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Mármint a méhszájam... Lemaradt.
2011. febr. 2. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Én is a járkálást, lépcsőzést tudnám ajánlani.

Nekem a dokim csinált akupunktúrás kezelést, ettől pár óra múlva beindultak a fájások.

Korábban nem hallottam még ilyenről, nem is tudom igazából mitől, hogyan hat, de akinek csinált,mindenkinél bejött.

2011. febr. 2. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Barátnőm pici, vékony kismama volt. Első babáját hihetetlen magabiztossággal várta. Mikor érezte,hogy jönnek a fájások, még vett egy jó meleg fürdőt, jó óráig áztatta magát. Utána nyugisan felöltözött, bementek a kórházba és elég hamar megszült. Én még a harmadik babát is úgy vártam, hogy eléggé be voltam rezelve:) Szóval szerintem fő a nyugalom és a magabiztosság is!
2011. febr. 3. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nehéz szülésem volt, de most kipróbálom ha tudom a meleg fürdőt, azt javaslták.
2011. febr. 3. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

a meleg fürdő tényleg jó tágító hatású lehet, ráadásul a terhesség során úgysem nagyon lehetett fürdőzni,most be lehet pótolni!:)

Én mindenképpen kipróbálom ha lesz időm és alkalmam.

38 hetes kismama

2011. febr. 3. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!