Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ikerterhes vagyok. Margitban...

Ikerterhes vagyok. Margitban szeretnék szülni, de többen mondták nekem, hogyha koraszülöttek lesznek, ami az ikreknél valószínűbb, akkor a Margitban nincs koraszülött osztály?

Figyelt kérdés

Állítlag akkor megszülök a Margitban, és a gyerkőket meg átviszika Jánosba (oda tartozunk), és én nem mehetek velük.

Mit csinálnátok a helyemben? Inkább keressel a Jánosban egy új orvost???Ikerkismamák ti mit csináltok, vagy csináltatok?


2011. jan. 23. 17:09
 1/9 anonim ***** válasza:

Én a helyedben fogadott orvosra bíznám a szülést, és nem ragaszkodnék a helyedben a Margit Kórházhoz.

Az iker terhesség és szülés mindig komplikációkkal jár, az pedig non-sense, hogy elviszik tőled őket, ha koraszülöttek, ha egyáltalán igaz..Járj mindennek utána.

2011. jan. 23. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

csak akkor viszik másik kórházba, ha koraszülött intenzív ellátásra van szükségük. Ha simán koraszülött, és egyébként kutya baja a babáknak, akkor csak fény alá teszik, azt meg a Margitban is lehet.

Valószínű veled ilyen gond nem lesz, csak pozitívan!

2011. jan. 23. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

A Margit kh. egyébként a János kh-hoz tartozik (Észak-budai Egyesített Kórházak, a Budai Gyerekkórházzal együtt), így mielőtt orvost váltanál, kérdezz rá a Margit béli orvosodtól, hogy ha át is kell szállítani a kicsiket a Jánosba, akkor nem lenne-e megoldható, hogy téged is áthelyezzenek!

Egyébként egyáltalán nem biztos, hogy szüksége lesz a piciknek koraszülött intenzívre. Az én fiam a 35. héten született (pont a Jánosban), 2600 gramm volt, de egy percet nem töltött a kora intenzíven.

2011. jan. 23. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Amikor szültem 2 éve a Margitban, vajúdás alatt bekerült ey "koraszülős" nő (kérdeztem a szülésznőt, hogy minek jött mentő, ő mondta) aztán, ahogy írtamjött érte mentő és átvitte nőt a Jánosba, hogy ott szüljön.

34vagy 35 hetes volt

2011. jan. 23. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Én szívből ajánlom a János kórházat, 3 hónapja szültem ott. Ha érdekel, írj privit, az orvosom is nagyon szuper!!!!


Nem ikreket szültem, de a te helyedben inkább a Jánost választanám, nem szívesen lennék külön a gyerekeimtől.

2011. jan. 23. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nálunk hasonló gond volt annó, Móron sokkal jobb hírű volt a szülészet, de nem volt koraszülött osztály. És ugyanez, gond esetén átszállítják a babát.

Én nem vártam ikreket, de fel sem merült hogy Móron szüljek. Egyrészt nem is az, hogy én hova kerülök, de úgy gondoltam, egy újszülöttnek sem tesz jót, ha még szállítgatni kell, mert az is időbe kerül. És ilyenkor akár minden perc számíthat.

És az én babám időre született, de köszönhetően a lelkiismeretes ellátásnak (illetve, hogy a nővér hiába kértem, nem volt hajlandó orvost hívni) mégiscsak megsérült valamennyire és csináltak nála ultrahangot, így legalább úgy jöttünk ki, tudtuk az agya nem sérült, neurológiailag ép.

Úgyhogy én azt a helyet választanám, ahol van koraszülött osztály.

(én egyébként csak ezért nem szülnék otthon sem illetve csak akkor ha lenne egy koraszülött mentő és egy neonatológus az ágyam végében)

2011. jan. 23. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Margitban fogok szülni napokon belül. A dokim anno azt mondta, a 35. hét előtt kora-osztályra kerülnek onnan a gyerekeke a Jánosba. Szerencsésen kihúztam, így nem kellett belemélyednem a témába, de ha két babád lesz, én eleve azt a lehetőséget választanám, hogy a Jánosba megyek (lehet, h másik doki nem is kell, mert egy kórház...)
2011. jan. 24. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
köszönöm mindenkinek a válaszokat. Beszélek az orvosommal, és fontolóra veszem amit irtatok.
2011. jan. 26. 17:07
 9/9 anonim ***** válasza:

Imrében szültem a 35. héten és a fiaimat átvitték a Jánosba. Nem lehettem velük. :( De amúgy azok, akik ott szültek, hiába voltak sokan császárosok, már 3 nappal szülés után ki lettek dobva. A PIC-eseknek nincs lehetőségük ott maradni a babával, de a sima koraszülöttön van 2 hely anyukáknak (vidékieknek).


Nagyon szorítok, hogy időre, egészségesen szülessenek! Amúgy a Jánosról csak negatív tapasztalataim vannak, a Margit meg csudajó hely, a kislányunkat ott szültem!

2011. febr. 10. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!