Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Milyen az, amikor megindítják...

Milyen az, amikor megindítják a szülést? Egyre valószínűbb, hogy ez vár rám.

Figyelt kérdés
2010. aug. 25. 19:05
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Szia!Én igy szültem májusban.Bementem megkaptam az edát,megrepesztették a burkot,rá vagy 2 órára hozták az oxytocint,5 óra elteltével tünt el a méhszáj és jöttek a toló fájások,akkor már nem adták az edát.Mivel nekem sajnos beszorult a babám,igy másfél óra múlva vákummal szedték ki.Ne félj az indítástól,ha van lehetőséged kérj edát.
2010. aug. 25. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Nekem burkot repesztettek,két szülésemnél is.Nem fáj,benyúlnak egy nagy ollószerű dologgal-jobb ha nem nézed:))-,kicsípik a burkot.Kizuhog a magzatvíz,nekem abban a pillanatban megindultak a 2 perces fájások,és 1 óra alatt meglett a fiam,ill a másik szülésnél az ikreim.

Sokféle indítás van,én ezzel találkoztam testközelből.:)

2010. aug. 25. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Ahol én szültem fájdalomcsillapitót nem adnak(nem Mo.n élek,de annélkül is ki lehet birni)nálam is a burkot repesztették meg,mivel nem történt semmi,ezután infúziót kaptam amitől 10 percen belül jöttek a fájások,félóra múlva meg már meg is született a kislányom!
2010. aug. 25. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Nekem előbb oxitocint adtak. Attól lettek fájásaim, azt mondták nagyon jól reagál rá a szervezetem. Már 2 ujjnyira ki voltam előtte tágulva, fájásom nem volt, így indították. Szóval oxi után kb. 2 órával burkot repesztettek, akkor kezdődtek igazán a fájások, de még kibírható volt, aztán kéjgázt kértem. Nem tudom mikor jöttek a tolófájások, de 3 órán belül megszületett a kisfiam! :D Szóval onnan, hogy a szülőszobára kerültem kb. 5 óra alatt meglett a gyerkőc. Én örülök, hogy indították, nem otthon kellett idegeskednem, hogy hogyan és mikor jön el az idő.


Gyors és könnyű szülést kívánok!

2010. aug. 25. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
nekem csak zselét raktak fel,nem éreztem semmit.
2010. aug. 25. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

10-kor kaptam tablettákat a méhszájra! Már 10 perc múlva jöttek a kőkemény fájások!

14:30-kor repesztettek burkot, aztán még ezután 3-szor engedtek le magzatvizet!

19:30-ra lett meg a babánk!

Hidd el semmivel sem rosszabb, mint a magától meginduló!


Nagyon szép és könnyű szülést neked!

2010. aug. 25. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Éjjel fájásaim voltak, reggel még gyakorlatiulag zárt volt a méhszájam. Kaptam infuziót, akkor jöttek a fájások.Fájdalomcsillapítót nem kaptam, eléggé fájt, de ki lehetett bírni. Kb 9-től kezdődött, 13.35-kor megszületett gyönyörű kislányom. Ki lehet bírni, gyorsab, és erősebb görcsök vannak, de megéri:)
2010. aug. 25. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Én szerettem volna, hogy megindítsák,mert túlhordtam 8 nappal. de a szülésznők és az orvos is lebeszélt róla,azt mondta sokkal jobban fáj úgy, ha magától tágul az ember, akkor minta vaj felszedődik a méhszáj.Végül mivel nem tágultam, rá is segítettek oxitocinnal, és nagyon megszenvedtem az egészet.
2010. aug. 25. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
szia! nekem 7:15kor repesztettek burkot, mert szűk 2 ujjnyira már nyitva voltam, közel két hetet túlhordtam viszont fájásom egy szál sem volt. Egyből utána kaptam oxitocint, és jöttek a fájások.... én sokkal rosszabra és fájdalmasabbra számítottam, maga a burokrepesztés olyan mint egy nőgyógyászati vizsgálat, kellemetlen, de különösebben nem fáj. Én nem kértem epit, de ahogy már írtam tényleg ezerszer rosszabbra/fájdalmasabbra számítottam. Végül sajna életmentő császár lett, mert 3szor a nyaka köré tekerte a kisfiam a köldökzsinórt a nagy igyekezetében, így 12:37kor látta meg a műtő fényeit. Csodaszép születést/szülést nektek! :)
2010. aug. 25. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem így történt ( Székesfehérvár ): 5nappal hortdtam túl, itt többet nem várnak. Előző nap befektettek, majd reggel hat órakor vittek szülőszobára, ahol kaptam egy hálóinget, majd leborotváltak, megkaptam a beöntést. ( azóta már kúpot adnak, nincs beöntés ) aztán a beöntés után nagy wc, majd zuhanyozás, utána a doki burkot repesztett, majd kimehettem a családomhoz a váróba, vártuk, hogy beinduljon a folyamat. Közben óránként be kellett mennem, hogy megvizsgáljon az orvos. Szépen tágultam, de fájásaim nem lettek. Délelőtt 10órakor már befektettek a szülőszobába, mert 6cm-re voltam nyitva. Ott bekötötték az oxitocint, akkor már a férjemet is behívták beöltözve. :))) Nagyon örültem neki, hogy ott van. :) Szépen jöttek is a fájások, majd délután kettőre meglett a kislányunk. :) Utána apa elvágta a köldökzsinort, elvitték lefürdetni, megvizsgálni, kb fél óra múlva hozták vissza, akkor már hármasban lehettünk 2óra hosszát a szülőszobában. Gyönyörködtünk a kisbabánkban, és rengeteg fényképet készítettünk. Lejárt a két óra, akkor apa elkísét zuhanyozni, és áttoltak az ágyas részlegre a többi boldog kismamához....:) Ne félj, hidd el hamarabb meglesz a babátok, de kicsit fájdalmasabb az indított szülés! Sok sikert neked, amúgy mikorra vagy,vagy voltál kiírva?
2010. aug. 26. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!