Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Valószínűbb, hogy császárral...

Valószínűbb, hogy császárral fogok szülni?

Figyelt kérdés
3 éve már, hogy sajnos egy nagyon aljas cista miatt ki kellett venni a bal oldali petefészkemet. Most 22 éves vagyok, és 31 hetes a pocaklakóm. A méretei az átlagosnál (ilyenkorra kalkuláltnál) jóval nagyobbak. Azzal ilyesztgetnek a rokonok, ismerősök, hogy a "régi" műtétem, és a pici nagysága miatt, biztosan császározni fognak. Lehet csak egy kicsit is igazuk, vagy abszolult hülyeség????
2008. okt. 2. 12:39
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ne hagyd magad ijesztgetni, az a legfontosabb, amit az orvos mond, nem a többi "hozzáértő". Szerintem annyi tapintat azért lehetne bennük, hogy magukba tarthatnák az "okos" véleményüket.

Ha valóban császároznak majd, ne félj attól. Az orvos mérlegelni fogja, hogy melyik jelent kissebb kockázatot rád és a babádra nézve. Ez a legfontosabb.

Én nem félek, pedig 95%, hogy nálam műtét lesz.

2008. okt. 2. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Ne adj más véleményére, csak az orvosodéra!

Ha mégis császároznak nem kell tőle félned, nem olyan gáz, mint sokan mondják. Az első nap húzós, de a második már sokkal jobb. Ne stresszeld magad! Kitartás.


4.5 hónapos kisfiú anyukája

2008. okt. 2. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szerintem a régi műtétednek semmi köze ahhoz, hogy hogy fogsz tundi szülni.

Az , hogy császár lesz -e, a doki dötni el. Szoktak egy mérést végezni, hogy a medenécden átfér-e a baba, és ha úgy itélik meg, hogy nem, javasolják a császárt. De lehet, hogy megindul a szülés, és megvárják, hogy hogy megy, és közben döntenek.

mindenképp beszélj a dokiddal a lehetőségekről, hogy te is tisztában légy vele.

Amúgy meg lehet szülni 5 kgos babát is, nem egy ismerősöm van:-)

2008. okt. 2. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szia!Mindenképpen a dokiddal beszélj,de az uh-hangos méret saccolás semmire sem jó,nekem aznap,hogy császároztak 4500grammra saccolták,3400lett belőle.Elképzelhető,hogy császár lesz,de tényleg ne ezt tartsd szem előtt.Én farfekvés miatt szültem császárral,nem tudom milyen szülés közben a vajúdás,de utána igen.Függetlenül attól ki mit mond fel kell készülni erre az eshetőségre is,sőt arra is,hogy vajúdsz és utána császár lesz,DE nem szabad rémképeknek lenni előtted.Nem egyszerű a császár után,legalább is nekem nem volt az a természetesen szültek ott repkedtek mellettem mikor én örültem,hogy állok,de hidd el nem erre fogsz figyelni,hanem arra,hogy a babádat minél hamarabb ellásd,főleg ha bababarát kh-ban fogsz szülni.Nekem ott volt egész nap és hiába fájt ,mentem és csináltam a dolgomat.egy hét után semmi bajom nem volt.Az lebegjen előtted hány olyan nő van akit gátvágnak és begyullad nekik stb..lehet án még rosszabbul járnak mint egy császáros.Nekem 5nap után kivették a varratot és semmi baja nem volt a sebnek,szval egyáltalán ne félj tőle.Nekem sajna valószínű már csak császárom lehet ezután,de én egyáltalán nem fogok félni már..igaz a szüléskor sem féltem ,mert egyfolytában azon idegeskedtem,h. a férjem le ne maradjon a szülésről,mert 5nappal hamarabb vágtak a betervezettnél ..és már kh-ban voltam.szval tényleg ne félj!De ne éld bele magad ebbe,lehet ,h.teljesen egyszerűen hipp-hopp kijön a baba úgy,hogy még észbe sem kapsz.
2008. okt. 2. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!