Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Az igazi fájások mennyire...

Az igazi fájások mennyire erősek, amikor elkezdődnek?

Figyelt kérdés
Be lehet menni úgy is a kórházba szülni, hogy 5 percesek, de teljesen elviselhetőek? Vagy ha elviselhető,akkor az nem is igazi fájás?
2011. jan. 11. 18:34
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Erre én is kiváncsi vagyok, nekem egyenlőre csak néha vannak, de akkor elég nagyok.

35 h km.

2011. jan. 11. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
83%
Hát az egész szulés elviselheto,mert mindenki elviseli,túléli,mert muszály.De nekem kb.az 50-es fájásig még turheto volt,aztán hirtelen nagyon ment fol,de az már iszonyatos volt.legszívesebben sikítottam volna,de nem.De ez is olyan,hogy mindenkinél más.
2011. jan. 11. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Sajnos nem értem az utolsó választ. 50-es fájás? az mit jelent? Én úgy értettem,hogy milyen erősek,amikor elkezdődnek? Amolyan, jaj,de fáj, vagy lekaparnám a falat-érzés?
2011. jan. 11. 18:41
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem azt mondta a szülésznő anno,hogy 5 percesnél induljak el.Mivel mindenkinek más a fájdalomküszöbe,ezért lehet,hogy te elviselhetőnek érzed azt,amibe én mondjuk belegebedek:-)
2011. jan. 11. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Az ötpercesek nekem annyira elviselhetőek voltak, hogy eszembe se jutott, hogy ez már az. Egy éjszakán át elvoltam velük, csak éppen annyira fájt, hogy ne tudjak aludni.
2011. jan. 11. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Délelőtt 10 órakor kezdődtek a fájásaim.Nem volt vészes.14 órakor már 5 pecesek voltak a fájásaim és már a szülőszobában feküdtem.Abszolút elviselhető volt kb éjfélig.Addigra már ki is voltam merülve.Azután éjféltől reggel 7:30-ig pokoliak voltak a fájásaim+ a fáradság is+mozdulatlanul hanyatfekve feküdtem akkor már fél napja.Na akkor már néha felordítottam!7:25-kor mondták,hogy most már nyomhatok!(addig nem tágultam ki eléggé)Egyből megszületett a fiam!Első nyomásra. :)
2011. jan. 11. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Az én 5 perceseim is elviselhetőek voltak, nem is voltam biztos benne, hogy ez már az. Aztán mégis elindultunk a kórházba, gondoltuk, ha téves, legrosszabb esetben haza küldenek! Jól tettük, hogy bementünk. Már nem engedtek haza, a CTG 100as fájásokat mutatott, az már kemény volt. Én csak epivel tudtam elviselni az 1-2 perces fájásokat. Az első fájás után 9 és fél órával megszületett a gyönyörű pici Lányom! Szóval hajrá!!!
2011. jan. 11. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem mindkét szülésem hajnalban kezdődött,enyhe fájásokra ébredtem.Keményedett a hasam és olyan enyhe menstruációs fájdalom volt.Később erősödött.
2011. jan. 11. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

A válaszadóktól kérdezném, igaz nem tartozik ide, de maga a kitolás nehéz és fájdalmas?

Bocs az OFF-ért, csak nem akartam kérdésbe kiírni.

Köszike.

2011. jan. 11. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Bevallom férfiasan, hogy én már teljesen elbizonytalanodtam, mikor is fáj úgy ahogyan kéne.

2szülésemre várok, és már volt, hogy 3percenként jöttek a fájások, és csak annyira fájtak, hogy ne legyen kényelmes a nap, ahogy jöttek el is múltak 9óra után, a szülészetet hívtam, és mondták, ha be tudok menni gond nélkül, akkor várjak amíg erősödnek, ha akarom megnéznek szívesen előbb is, de úgy voltam vele, mire a gépre kerülök kiröhögnek, mert megszűnnek...

Voltak 5perceseim is, amiknél azt hittem meggebedek úgy fájtak, azok is elmúltak 2óra után.


Amikor szültem nem néztem a ctg-t, igyekeztem túlélni. Nekem levették a buroksapkát, és utána az első fájás olyan volt, mint amikor egyszer hátra zuhantam kézenállásból, se levegőt se se, mondjuk inkább meglepődtem, mint fájt. Igazából ha túl korán mész, még elviselhető fájásokkal a kórházban nem biztos, hogy tudsz pihenni, kimerülsz, és mire elkezdődik a komoly fájás, addigra hulla leszel, pláne ha kilométereket sétáltatnak, hogy erősödjenek a fájások, 12óra séta után indultak be a fájások rendesen, azt hittem ott maradok a fáradtságtól, ha tudom, akkor itthon pihengetek, és csak amikor nagyon fáj megyek be.

Ha 5percesek, és legalább másfél órája tartanak, akkor vegyél egy meleg zuhanyt, sétálj, ha szépen erősödnek, kezdenek fájni is, nem csak kényelmetlenek, akkor menj, előtte nem biztos, hogy van értelme.


A kitolás az már piskóta, erős 2hetes székrekedés megszűnéséhez hasonlítanám, amikor végre érzed kijön aminek ki kell amíg a válla nincs kint, utána meg még egy tolás és kész. Érdekes nekem óráknak tűnt, pedig 15perc se volt.

2011. jan. 11. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!