Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ma volt nálunk a védőnő, és...

Ma volt nálunk a védőnő, és mondta hogy a kórházban majd a 3. napon látogat meg, mert az első 1-2napban úgy is csak sírni fogok a hormon változás miatt?

Figyelt kérdés

Nálatok ez hogy volt,tényleg ennyire depisek voltatok az első pár napban?Vagy csak túlzott?!


35heteske


2009. jan. 27. 15:54
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
Bemegy a khzba???Ez új!Nem szokás!Én akkor sírtam,amikor rám tették...onnantól viszont fülig ért a szám,és ez még ma is tart(8 hós a pici)
2009. jan. 27. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:

Sziasztok!


Nekem jól esett volna, ha bejött volna a kórházba, mert senki nem tudta megmutatni nekem, hogy kell normálisan cicire tenni a kislányomat, és talán akkor tudtam volna szoptatni.

Mi hozzánk nem jött házhoz a védőnő, mert másik faluba választottam, mert a lakhely szerinti, nem volt szimpi és inkább vállaltam azt, hogy mindig mi visszük a babát!

Amúgy meg már tök mindegy, 8 hónapos gyönyörű tápszeres babám van, és már túl tettem rajta magam, hogy nem tudtam szoptatni!

2009. jan. 28. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:
Nem értettem félre a védőnőt:)!Mondta hogy ha meg van a baba küldjek neki egy sms-t,és a 3 napon meglátogat a kórházban,aztán ha haza jöttünk akkor itthon is az első nap.Egyébként én sem értettem miért is jön meglátogatni a kórházba???Tegnap már itt ette a fene,reggel korán.az oké hogy muszáj kijönnie megnézni a környezetet,de már azzal idegesített miért nincs összerakva a kiságy(35 hetes vagyok!),mondtam neki hogy ne aggódjon mindene megvan már a babának véve,de ugy gondoltam hogy majd a 36-37 héten állítjuk össze a kiságyat!Erre mondta hogy állítsuk össze mert így nem fog haza engedni a babával a kórházból!!!Normális,szerintetek???Had döntsem már el hogy mikor rakom össze a kiságyat!Kicsit túl játsza a "szerepét".....már nagyon unom!
2009. jan. 28. 09:19
 14/21 anonim ***** válasza:

Szia!

Az utolsó vagyok aki azt írta, hogy jól esett volna, ha bejött volna a kórházba!

Hát amit most írtál abból tényleg azt lehet leszűrni, hogy túl aggódja a dolgát, de sajnos nem tudsz mit tenni ellene!

Azt hittem, csak kedvességből akar bemenni, de neki nincs beleszólása abba, hogy mikor engedjenek ki a kórházból!!!! Azt az ott dolgozok döntik el, hogy te és a kisbabád egészségesek vagytok akkor nem fognak bent tartani fölöslegesen!

Nem tudsz másik védőnőhöz átkérni magadat?

Boldog babavárást kíván 8 hónapos anyuka!

2009. jan. 28. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

Na! Állj a sarkadra és ne hagyd magad idegesíteni tőle! Még hogy nem enged haza a kórházból? ő?

Mondd meg neki, hogy úgy tudod az ő feladata a segítségnyújtás, a megnyugtatás, a szoptatásban történő segédkezés és a babával kapcsolatos összes HASZNOS információ megadása. Nem a kismama idegesítése és az életének a szervezése. Még ilyet!

2009. jan. 28. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

Az enyém tegnap volt itt, átbeszéltük a kelengyelistát.

Annyit kért, hogyha megszülök, telefonáljak neki és ő kiíratja a gyerekorvossal a krémet stb.

Így bárki kiválthatja a családból, amire hazajövünk a kórházból.

első válaszoló voltam

2009. jan. 28. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
22.31-es vagyok.Mi az,h nem fog haza engedni a khzból???Mit képzel magáról???Kicsit túl soknak gondolja magát és a szerepét.Ne hagyd magad megfélemlíteni,mert onnantól ő fogja irányítani az életedet.Majd megmondja mikor szopasd,mennyit ehet,mikor kezd a hozzátáplálást stb.Sztem beszélj a férjeddel,és álljatok a sarkatokra.Talán a dokiddal is beszélhetnél,h hová fordulj,mert ez a nő le-stresszel.Nem hiszem,h ez jót tesz neked vagy a babádnak.Az én védőnőm nagyon jó fej,kérte dobjak smst,ha megszültem,és megbeszéljük mikor jön(aznap itt volt,amikor haza jöttünk).Utána mindig megbeszéltük,h mikor jön,és ha vmit akartam,bármikor hívhattam.Ez a feladatuk,nem a csesztetés és FENYEGETÉS!!!2 gyerekes anyuka
2009. jan. 28. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:
kicsit padlóra tett tegnap ezzel a beszólásával!Mi az hogy nem enged haza?Úgy viselkedik mint egy óvodással...tiszta vicc!Egész nap ezen a baromságon stresszeltem magam.Rosszul esett ahogy mondta,mert tényleg mindene megvan már a picinek,és nagyon várjuk.Meg mi köze van a kiságyhoz?Ha akarom az ágyunkban altatom!Nem szabhatja meg hogy hol aludjon a gyermekem!az a dolga hogy nézze meg hogy rend,tisztaság van a házunkban,ennyi!Addig idegesít míg el nem igazítom...
2009. jan. 28. 15:08
 19/21 anonim ***** válasza:
100%

Sajnálatos, hogy vannak ilyen védőnők!!!!Mi most várjuk az első babánkat és a nővérem, aki már hármat szült, kioktatott, hogy mindig csak helyeseljek a védőnő bármit is mond, mert neki az eddigi tapasztalatai csak rosszak voltak.Ha evett a gyerek, az volt a baj, ha nem evett meg az....szó szerint!Nem tudom, hogy az ilyen emberek minek választanak ilyen szakmát, azaz inkább hivatást, szomorú, hogy ez van.Nem akarom bántani a nem gyerekeseket közöttük, de a legtöbb ilyen "bolond " védőnőnek még saját gyereke sincs.....persze nem diszkriminálni akarom őket, csak fura, nem, hogy épp ők beszélnek baromságokat és ijesztgetik a kismamákat!

Szerencsémre nekem egy igazi angyal a védőnőm, nagyon szerencsésnek is tartom magam emiatt, pedig már felkészültek korábban a legrosszabbra:-)

Boldog babavárást és könnyű szülést mindenkinek!

Ja igen és szerintem a sírás nagyon jó feszültségoldó, ha jönnek a könnyek, ne szégyeljétek, jobb lesz utána!

2009. jan. 28. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Szia! A védőnőnek nincs beleszólása, hogy mikor mehettek haza a kórházból!!! Nekem az első két hónapban nem is volt összerakva a kiságy, mert a pici mózeskosárban aludt az ágy végében. Az én védőnőm azt mondta, amikor meglátta: "Így a legjobb neki!" Úgyhogy ahhoz nincs semmi köze, hogy hogyan rendezitek be az életeteket. És mi van, ha az apuka akkor rakja össze a kiságyat, amikor ti bent lesztek a kórházban? Nem hiszem, hogy ez a legfontosabb. Én lehet, hogy megkérném, hogy a kórházba ne jöjjön be, hiszen oda általában a szűk család való. Úgy látszik, túl kevés a dolga!
2009. jan. 30. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!