Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülés után hogyan védekeztek...

Szülés után hogyan védekeztek a következő babáig?

Figyelt kérdés
2010. nov. 29. 21:17
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
48%

Még hogy a tinik felelőtlenek...felnőtt emberek nem tudnak védekezni, ha nem akarnak gyereket, ahogy ez a példa is mutatja. Képzelem majd a gyerekeitek, hogy lesznek felvilágosítva...ha ti sem tudjátok, hogyan kell védekezni ha nem akartok gyereket, remélhetőleg nem biztatjátok őket ilyen "védekezésre". (Arról nem beszélve az egész szeretkezést elrontja az "utolsó pillanatban kihúzom", legalábbis szerintem.)

Fel kell keresni az orvost és tanácsot kérni tőle. Rengeteg védekezési módszer van.

Óvszer, spirál, pesszárium, ha nem szoptat valaki fogamzás gátló, esetleg helyi spermicidek (emellé megszakítás és naptár módszer)....

Tisztelet a kivételnek!

2010. dec. 6. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
100%

A fogamzásgátló módszerek Pearl Indexe:

(Minél kisebb az érték, annál nagyobb a hatékonyság)

A 100 nőnél egy évig alkalmazott módszer & A módszer használatának egy éve alatt terhessé vált nők száma

Nincs fogamzásgátlás 85

Megszakítás 35

Ritmus (naptár) 14-40

Rithm (billings) 15.5-32

Spermicidek 5-20

Méhszájsapka 7-11

Óvszer 3-4

Női óvszer 1-5

Pesszárium spermiciddel 2-3

Rhythm (hőmérőzés) 0.5-3

Injekció 0.03-2

Hormonális IUD 0.05-0.1

Tabletta 0.1-0.5

Sterilizáció 0.1-0.3

Implantátum 0


[link]

2010. dec. 6. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
0%
14.28-as: nem értem, mi a probléma. Én is írtam, hogy megszakításos módszerrel "védekeztünk", de azért, mert nem lett volna nagy gond, ha jön a baba. Valószínűleg sokan így vannak az első gyerek után. Ez elítélendő??? És igen, miután összeházasodtunk, akkor is ezt a módszert alkalmaztuk, mégis csak akkor jött a baba, amikor elterveztük (az első védekezés nélküli hónapban!). Természetesen 20 évesen, egyetemistaként nem bíztam magam erre. Nem lettem felelőtlenebb szerintem, csak most mások már a körülmények...
2010. dec. 6. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 gicu77 válasza:
A szoptatás természetes fogamzásgátló hatása csak meghatározott feltételek mellett érvényesül, és csupán az első hat hónapban 98 százalékos hatásfokú.
2010. dec. 6. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
100%

ma 15:26 vagyok. Azért az a 96% enyhe túlzás, nem mondom biztos van aki nem esik teherbe, de minden csak nem biztos módszer...és aki nem akar babát újra vagy még, biztos van olyan (én sem szeretnék majd, pár év legyen köztük és 2 gyereknél többet nem szeretnék) annak ajánlatosabb valamilyen biztos védekezési módszer, nem ilyesmikről hinni, hogy tuti módszerek, majd 10-15 év múlva is azt mondják majd a gyereküknek, hogy "az óvszer az olyan..." (bár e válaszoló legalább védekezik spirállal), meg én megszakítással nem lettem terhes....(ez nem biztos, hogy a lányára is igaz lesz).

Na mindegy felőlem mindenki azt csinál amit akar, további szép estét és jó babázást.


"Szoptatási időszak

A gyermekszülést követő szoptatás ugyan késlelteti az első tüszőrepedést, de ennek ideje egyénileg nagyon eltérő. Az a felfogás, hogy ezen idő alatt védekezés nélkül is biztonságos a nemi kapcsolat, téves. Gyakorlatilag szülés után már 25 nappal bekövetkezhet tüszőrepedés és terhesség, még szoptatás mellett is. Ezért szoptatás ideje alatt is védekezni kell. A rendelkezésre álló fogamzásgátló módszerek számos lehetőséget kínálnak a védekezésre ezen időszakban is."

[link]

(Az oldal alapos áttanulmányozását javaslom.)


"A szoptatás ideje alatt is teherbe lehet esni!

A kismamák hajlamosak elfelejteni azt, hogy akár a szoptatás időszakában is teherbeeshetnek. Egy ausztrál felmérés szerint a szülést követően a nők 35 százaléka egyáltalán nem védekezik. „Gyakran tapasztaljuk, hogy a kismamák a szülés után nagyon gyorsan esnek ismételten teherbe” - nyilatkozta Jill Michelson, aki az Ausztál Marie Stopes International szaktanácsadója.

"Egyesek azt gondolják, nem eshetnek teherbe a szoptatás időszakában, mások pedig azt, hogy nem szedhetnek fogamzásgátlót ebben az időszakban". - tette hozzá a szakember. Michelson szerint a kismamáknak tanácsos mielőbb átbeszélni orvosukkal a fogamzásgátlási módszerreket, de mindenképpen még azelőtt, mielőtt újrakezdenék szexuális életüket.

Minden nőnek, de az állandó időhiányban szenvedő kismamáknak különösen fontos, hogy megfelelő módon védekezzen. "Beszéljék meg nőgyógyászukkal vagy a megfelelő szakemberrel, hogyan védekezzenek a szoptatás időszakában" - tanácsolja Michelson."

[link]


Tapasztalatok, fórumok:

[link]

[link]

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__szules..

[link]

2010. dec. 6. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!