Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ha nem fogadok szülésznőt,...

Ha nem fogadok szülésznőt, nincs is esély a gátvédelemre?

Figyelt kérdés
2010. nov. 25. 15:00
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó - szülésznő!

Pl Kecskeméten alapból meg sem próbálják! Mindig vágnak, ha kell, ha nem! Két napja szült a barátnőm egy 3kg-os kisfiut, második baba, de jól felvágták szegényt, pedig a baba feje sem volt túl nagy. Biztos ment volna gátvédelemmel, de mondta, hogy nem is volt kérdés a gátmetszés. :-( - én ezért szültem kétszer is BP-en, ott meg az nem volt kérdés, hogy próbáljuk meg mindenképpen.

:-) Össze is jött szerencsére. :-)

2010. nov. 29. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

Lehet hogy félreértés történt?


Szerintem "gátvédelem" kapcsán a szülő nők arra asszociálnak, hogy nem történik metszés.


Kedves szülésznő nem arra gondolt, hogy neki, mint szülésznőnek kötelessége a szülés során tágítani és puhítani a gátat, és hogy az orvos ettől függetlenül csinál-e metszést, az egy másik dolog?


Nővérem egy egyébként bababarát és alternatív mivoltáról híres (budapesti) kórházban szült 3 gyereket, és az ő dokija is olyan, hogy csinál metszést ha kell, ha nem. :o(


Én is ugyanott szültem kétszer, csak másik orvosnál, nálunk egyértelmű volt a védelem. Sajnos elsőre nem sikerült, mert sürgősségi gátmetszést kellett csinálni, hogy a baba minél gyorsabban kijöjjön, mert lelassult a szíve. Másodszorra sikerült.

2010. nov. 30. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:
Szinte csak olyat hallok, hogy első baba nem lehet csak gátmetszéssel. Ezért kérdeztem, mert nincs olyan ismerősöm akinek ne vágtak volna, ha kell ha nem.
2010. dec. 1. 14:21
 14/20 anonim ***** válasza:

Igen, valószínüleg félreértettem a kérdést. Igaza van utolsónak. A gátvédelem, mikor megakadájozzuk a fej gyors kigördölését, ellenfogunk amíg meg nem születik a fej, aztán kifejtjük a vállakat és kicsusszanhat az egész test.

Értem,hogy arra gondoltok, hogy ezt metszés nélkül is meg lehet kísérelni, de a mai orvosok inkább biztonságosabbnak tartják a gátmetszést, mert kevesebb szövődménye van, mint egy rosszul sikerült gátvédelemnek.

Szülésznő voltam.

2010. dec. 2. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

9:17es vagyok

Kedves kérdező!

Nekem van olyan ismerősöm, akinek elsőre is sikerült védelemmel.


Én magam is így szerettem volna, csak amikor lelassult a babám szívverése (26 óra vajúdás után), akkor sürgősségi gátmetszést csináltak, hogy gyorsan kijöjjön. (Plusz nyomott egyet a pocimon a doki, és oxitocint is kaptam).

Így nekem csak második babával sikerült a védelem.


Viszont az biztos, hogy fontos, hogy olyan orvos, de minimum szülésznő legyen, aki ebben támogat. Mert a szülésznőnek igaza van, van olyan orvos, aki vág, ha kell, ha nem...

Ha ügyeletesnél szülsz, akkor is kifoghatsz olyat, aki ebben partner, csak hát erre nem lehet alapozni, szerencse kérdése, hogy kit fogsz ki.


(Nővérem orvosa pl. olyan "típusú", hogy mindig metsz, a második és harmadik gyerekénél is még így volt, ha ilyet fogsz ki, akkor vágnak...)

2010. dec. 2. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok:

Az lemaradt, hogy ilyen esetben a szülésznő is "kevés lehet", mert a vágást a doki csinálja.


Nővéremmel ugyanazzal a szülésznővel szültünk, és ugyebár az ő dokija vágott, az enyém meg nem...

2010. dec. 2. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

sziasztok!

én írtam a kecskeméti korházat, és remélem nem bántottam meg senkit- pl kedves szülésznő hozzászólót sem, nem állt szándékomban.

azt én is úgy tudtam, hogy a gát védelme esetén is lehet gátmetszés, ha végül mégis ugy alakul a dolog, akkor vágni kell, ezt megértem. (eslő szülésem ilyen volt)

De ebben a kórházban a szülés ugy történt ismerősömnél mindkétszer, hogy ahogy jött a tolófájás a doki felpattant a szülő anyuka mögé, felhuzta a lábait és két nyomásra kinyomta a gyereket belőle. Csináltak is nála gátmetszést mindkétszer, így nyilván nincs lehetőség lassítani a babát a szülőcsatornában.

Én arra emlékszek, hogy az utosló tolófájásnál nem kellett nyomni, hanem csak sóhajtozni, és a szülésznő fordítgatta ki a babucit - akkor ugye ez a gátvédelem.

:-)

A lényeg, hogy a kérdező helyében én megkérdezném a kórházat ahol szülni készülök, hogy hogy állnak ehhez a témához.

2010. dec. 2. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

11.26, 21.19 vagyok, a homeós bogyós.


Kérdezd meg a dokit, de inkább a kórházban a szülésznőket, hogy ők milyen "receptet" javasolnak.

Nekem ezt mondták:

- 36. héttől Arnica 15CH napi 2*5

- 37-38. hét Caulophyllum 9CH napi 2*5 hétfőtől szombatig, vasárnap Pulsatilla 15CH 1*5

- 38-39. hét Cimicifuga 5CH 2*5 h-sz, vasárnap megint Pulsatilla

- 39-40. hét Cauloph, vasárnap Puls.

- 40-41. hét Cimicifuga

Szülés indulásakor Arnica 15CH 8 óránként, Caulo+Cimici felváltva max fél óránként; ha elfolyik a víz, Pulsatilla óránként.

Szülőszobára Caulo és Cimici 30CH-t kellene vinni, de azt nem találtam itt Egerszegen semmilyen patikában, úgyhogy azokat vittem be, amiket addig szedtem. Vajúdás közben először fél-, majd negyed óránként szedtem őket, a szülésznő utasítására.


Sok sikert! :)

2010. dec. 3. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!


Nagyon köszönöm! Megkérdezem a dokit és a szülésznőt!

2010. dec. 3. 10:03
 20/20 anonim ***** válasza:

Homeopátia szülésre:

szülésznőtől kaptam:

32. héttől gátmasszázs, pl. dm-ben kaphato weleda gátmasszázs olajjal.


Caulophyllum C30 ezt úgy kell szedni, hogy a

36. héten heti 1X5 golyó (hét 4. napja)

37. héten heti 2x5 golyó (a hét 2. és 5. napja)

38. héten heti 3x5 golyó (a hét 2. 4. 6. napja)

39. héten heti 4x5 golyó (a hét 1. 3. 5. 7. napja)

40. héten heti 5x5 golyó (a hét 1. 3. 4. 5. 7. napja)

41.héttől pedig naponta 5 golyó

Persze a napokat megváltoztathatod, ez csak ajánlat, a lényeg, hogy a heti adagot elosztva bevegyed.


szülőszobára

Mikor megindulnak a fájások, a vajúdás és rendszeres fájások vannak,Caulophyllum30, félóránként 5-8golyó

ha nem hat: Cimicifuga C30 akkor ezt kell szedni, negyed óránként 5 golyót.


Málnalevéltea

Naponta 1-2 x 1 vagy 2 csészével meginni ez segít felpuhítani a méhszájat. (fél –1 litert) Ízlés szerint lehet ízesíteni.


Szülés után pedig az Arnica Montana CH30-at kell szedni 2-4 napig, napi 2x5 golyót. Ez segíti a sebgyógyulást. (császár és sima szülés után is jó.)


1.szülésem így 3.5óra 2.pedig 40perc volt. :-)

könnyű szülést neked is.


lehet a két listában eltérés, sztem mindegy melyiket csinálod, csak tarts ki egy mellett.

2010. dec. 3. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!