Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ez a pénz dolog hogy is van?

Ez a pénz dolog hogy is van?

Figyelt kérdés
Szóval ha terhes leszek akkor választok egy szülészt vagy ez hogy megy?vizsgálatra aztán mindig hozzá kell menni vagy csak ki van nevezve h ő az orvosom?hogy működik ez az egész?a pénzt mikor szokták odaadni?vagy több fázisban?ez a része a szülésnek egy kicsit halovány nálam.meséltek nektek hogy volt?
2010. nov. 16. 08:51
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Választhatsz, h ogy elmész az SZTK.ba, és ott jársz dokihoz, akkor elvileg nem kell fizetni.

Vagy elmész aegy magándokihoz, és akkor havonta kb. 10 e ft. a terhesség alatt, akkor megkérded, legyen ott a szülésnél, és akkor fizetsz érte. váltizó mennyi a tarifa, van, amelyik megmondja, van amelyik nem. 50-100 között nagyságrendileg.

2010. nov. 16. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
és ti sztkba jártatok vagy magánhoz?melyiket érzitek jobbnak és miért?
2010. nov. 16. 08:59
 3/9 anonim ***** válasza:
Nem muszáj orvost választanod, járhatsz ahhoz is, akihez körzetileg tartozol, és aztán szülhetsz a kórházban annál az ügyeletes orvosnál, aki éppen benn van. Így fizetned sem kell. Ha választasz szülészorvost, akkor érdemes hozzá járnod, hogy a terhességedet végig tudja követni. De még ez sem kötelező. Ha magánrendelésre jársz egy nőgyógyászhoz, akkor ott fizetned kell minden alkalommal (5-10ezer ft-ot), a szülés ennek az összegnek általában a tízszerese és szülés után szokták az orvosnak odaadni. De gondolom egyéni megbeszélés kérdése.
2010. nov. 16. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Én most vagyok 29 hetes, eddig az sztk-ba jártam, most ajánlottak egy jó szülészorvost, akihez holnap megyek először és valószínűleg nála fogok szülni. De azért általában "illik" korábban orvost választani. Én ilyen lusti voltam..:)
2010. nov. 16. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Én magánhoz járok, ennyit megér nekem. Időpontra menni, figyel rám, nm csak az ezredik vagyok, stb.
2010. nov. 16. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
54%

ma reggel kellett mennem a kórházba, mert beléptem a 41. hétbe és amnioszkópot csinált a dokim. 7en voltak előttem, mégis 10 perc alatt végeztem, mert a dokim jött, bevitt, megvizsgált ennyi idő alatt. Ha SZTKs lennék, még mindig ott ülnék és kb kora délutánra végeznék.

Csak egy példa...

2010. nov. 16. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Én sztkba járok, egy orvoshoz. Uhra szintén a kórházba egy másik orvoshoz.

Az sztkban időpontra megyünk, tehát nem ülök ott ezer meg ezer órákat, hanem max5 percet. Az uh is csak azért csúszik ha csúszik, mert épp szülést vezet le a doki vagy műtőben van... vagy a főorvos magánkodik...

A szülésre nem fogadtam fel sem a kezelőorvosom sem az uh dokit. Jó a gárda így felesleges.

Nem fizetek külön az orvosomnak nem "hálálkodok".

Az első gyerekemnél magán rendelésre jártam 8000ft/alaklom, a szülés 120lett volna, és nem voltam megelégedve a dokival, így nem nála szültem végül, hanem az ügyeletesnél. Most ingyenesen vizsgál az orvos, normálisan, 100%ban meg vagyok elégedve vele.

2010. nov. 16. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Adri baba ***** válasza:
Én a 10xesét nagyon soknak tartom!!
2010. nov. 17. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Hát szerintem mindenki soknak tartja (az orvoson kívül), de a legtöbb esetben sajnos tényleg annyit kérnek..:(
2010. nov. 17. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!