Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Érdemes levetetni az őssejteket?

Érdemes levetetni az őssejteket?

Figyelt kérdés

Olyan sok jót és rosszat hall az ember. Nem tudok dönteni, hogy levetessük-e. Szerintetek sok dologra fel lehet használni?

Jó lenne néhány érv ellene vagy mellette.


köszi


2010. nov. 7. 21:11
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Szia! 2005-ben szültem az első gyermekemet, akkor kezdett elterjedni az őssejt levétel. Én is egyből kérdeztem a dokimat, hogy mit tanácsol. Ő akkor azt mondta, hogy olyan gyerekcipőben jár még ez az egész, hogy szerinte felesleges. Anyagilag megengedhettük volna. A második gyermekemet 2009-ben szültem. Elkezdtünk a férjemmel beszélgetni a dologról. Ha jól emlékszem ő vetette fel, hogy én emlékszem-e olyanra, hogy itthon levett őssejttel gyógyult volna meg valaki...nem hallottam ilyen esetről. Ettől függetlenül lehet, hogy van/volt. Anyagilag nem engedhettük meg magunknak, hogy levetessük. Azonban ha lenne a rokoni körben olyan beteg ember, akit állítólag az őssejttel lehet gyógyítani, akkor biztos levetetjük. Mert ki tudja...Még ha hitel kell hozzá akkor is. Egyébként nem.
2010. nov. 7. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én most 25 hetes vagyok, szintén dilemmáztam, hogy mi legyen. A dokim azt mondta, érdemes levetetni. Az orvostudomány folyamatos kutatásokat végez ebben a témában, folyamatosan fejlődik. Ha belegondolsz, nemrég még csak a köldökzsinórvért vették le, most már arra is rájöttek, hogy a köldökzsinór szövetben is értékes anyagok vannak.

Szóval ha megtehetitek anyagilag, szerintem érdemes levetetni.

2010. nov. 8. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én mindenképp támogatom, hogy ha megtehetitek vetessétek le. És ne csak a vért, hanem szövetet is. Igaz az kétszer annyiba kerül mint ha csak vért vetettek. Mi sajna most nem engedhetjük meg magunknak, de a következő babánál mindenképp összekuporgatom :)


26 hetes Km

2010. nov. 8. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha megtehetitek vetessétek le, mi sajnos nem tehetjük anyagilag, de ha lenne rá akkor biztos levetetnénk. Senki nem úgy áll neki, hogy szükség lesz rá, de sajnos ezt nem tudhatjuk előre és ha baj van akkor életet menthet.
2010. nov. 18. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2010. nov. 19. 06:16

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!