Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Érdemes levetetni az őssejteket?

Érdemes levetetni az őssejteket?

Figyelt kérdés
2008. ápr. 1. 15:32
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha van rá keret, érdemes,olvass utána itt a neten,sosem tudni,ne kelljen felhasználni, de nagyon jó dolognak tartom.
2008. ápr. 1. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
ÚÚ, szerintem nagyon jó dolog. Én is gondolkodm rajta, igaz nem olcsóság, de állítólag van egy külföldi cég, ahol fele ennyi, mint itt magyarországon. Sajnos a nevét nem tudom, de megpróbálom megérdeklődni. Itthol 300 E forint, kicsit húzós, de biztos megéri.
2008. ápr. 1. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Mi most kérdeztünk meg a párommal egy céget,mert abszolut nem hiszünk a dologban,de ennek több oka is van..azt mondták bármikor le lehet venni csak azt már a csontvelőből..amúgy ez a zelion cég Mi nem gondolunk erre,ha mégis gond lenne,akkor marad a csontvelős dolog.régen sem volt ilyen..ez egy divatos dolog sztem..Pont a baártnőm beteg és neki is le tudták venni 30évesen-pedig akkoriban még nem volt mikor mi születtünk és azt mondta a betegség rosszabb mint a levétel volt..szval..sztem ha megtehetitek döntsetek belátásotok szerint.
2008. ápr. 1. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
77%

Szia! Én is nagyon sokáig gondolkodtam rajta, és szent meggyőződésem volt, hogy levetetem. De aztán olvastam néhány különös dolgot, ezek közül egy-kettő: a levett őssejtet kb. olyan 20 kg-ig tudják felhasználni, valamint annyira kevés a mennyisége, hogy egyetlen kezelésre elegendő, és a statisztika sem túl meggyőző, hiszen az eddig levett őssejteket egyetlenegyszer sem tudták még felhasznlálni. (szerintem nem csak azért, mert hál istennek nem volt rá szükség!)

A márciusi kismama újságban találsz egy cikket, és ide is beírhatod a keresőbe, volt egy hasonló kérdés, ahol valóságos vita alakult ki, és az interneten is találsz cikkeket.

Még egy: ne csak a őssejtbankok honlapját nézegesd, mert ott minden csak pozitív! Amikor én is utánaolvastam több forrásból, inkább éreztem azt, hogy ezeknek a bankoknak ez csak egy jó üzleti fogás! :-((( Főleg itt Magyarországon, ahol az egész gyerekcipőben jár, 20 éve semmi nem történik ez ügyben, és nem vagyok borúlátó, de az egészségügy mai állása szerint...

Na mindegy, ez az én véleményem, ha megteheted vetesd le, mert megnyugtató, de azért mérlegelj a döntés előtt!

2008. ápr. 1. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Én nem fogom levetetni, mivel nagyon sokat kellene spórolni rá, és orvosi körökből értesültem róla, hogy sajna nagyon kevés amit levesznek és nem is jó egy csomó betegség kezelésére. pl. ha leukaemiás lenne egy baba vagy nagyobb gyerek, arra pl. nem használható fel. Azt tanácsolták, hogy ha nem tudom hova rakni a 300 ezer forintomat, olyan jól megy akkor miért ne, egyébként meg ami van költsem inkább a babára.

Persze ezt mindenkinek magának kell eldönteni, a cégek soha nem fogják azt mondani, hogy nem!!!

2008. ápr. 1. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia,

Én mellette voltam és jhűen kitartottam, hogy mi is levetetjük ...aztán....olvastam néhány cikket arról, hogy létezik olyan őssejt bank ahová azok kerülnek amiről az emeberek lemondanak más részére csak úgy és ha az ember ott akarná tárolni atzt meg sem tudná fizetni.Sajnos a 300e ft-os bankocskák nem vállalnak felelősséget arra, hogy a levett őssejet elég lessz, vagy esetleg egyáltalán életben marad.Ez szerintem eléggé kiábrándító, de nem megfelelő fagyasztási technikát használnak és ezért nem biztos, hogy túlélik, hogyha szükség van rá.Már ugye nem is ők, hanem a dokik veszik le, tehát még egy dolog amire újjal tudnak mutogatni, hogy nem ők a hibásak am kevés őssejtért mivel nem ők vették le, ők csak tárolják.Kérdem én, hogyha tényleg ennyire bevédik magukat és én mint átlagember is megtalálok a neten ilyen tudományos cikkeket a tárolásról ami nem megfeleleő mert megfizetethetetlen lenne a helyes akkor minek.Tényleg le lehet venni bármikor és annyit emnnyi kell és élőt és még sorolhatnám.Engem ez nagyon megrendített, teljes mértékben elhatárolódtam azóta a levételtől.Már lelkiismeret furdalásom se lessz, mert tudom,h ogy azt a 360 e ft-ot addig a gyermekemre költhetem és ha ne adj isten szükség lenne őssejtre akkor a biztosra megyünk...

Ez az én véleményem, keresgélj a neten.

21 hetes kismami

2008. ápr. 1. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Tökéletesen egyetértek azokkal a hozzászólókkal, akik szerint ez az egész őssejt-levétel inkább üzleti fogás, mint hathatós segítség. Én is olvastam a Kismama márciusi számában azt a cikket, amely - szerintem - megpróbálta objektíven, tehát nem az őssejtbankok reklámkampányának megfelelően vázolni a jelenlegi magyarországi helyzetet ebben a kérdésben. Ezek után én is úgy gondolom, hogy azt a 300-400 ezer forintot inkább ráköltöm a kisbabámra! De én is azt mondom ugyanakkor, hogy akinek ez egyébként sem okozna anyagi megterhelést, és ettől megnyugodna, az éljen ezzel a lehetőséggel, végül is ki tudja, lehet, hogy pár év alatt annyit fejlődik az orvostudomány, hogy már ezzel a kis mennyiségű őssejttel is tudnak érdemben segíteni egy esetleges betegség felbukkanásakor. 28 hetes kismama
2008. ápr. 1. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Kicsit távolról kezdem, de ide kapcsolódik. Én úgy lettem terhes, hogy három hónap múlva már nem voltunk együtt az apukával, nagyon megromlott a viszonyunk. Ettől függetlenül lelkesedett a gyerekért, csak éppen szinte mindenről hiányos információi voltak, és vannak a mai napig is. Mindig kitalált valamit, ami szerinte a gyerek érdekeit szolgálja, de egy percet nem fordított rá, hogy ennek utána is nézzen. Így volt ez az őssejt dolog is. Már a harmadik trimeszterben voltam, amikor egy nap felhívott, hogy "Ugye vetesz majd le őssejtet?" Mondom neki, eddig nem terveztem, de igazából nem tudok róla semmit, csak annyit, hogy fizetni kell érte, és nem állok jól anyagilag. Erre ő azt mondta, ne aggódjak, majd ő kifizeti. Ezek után rákerestem a neten. Megtudtam, hogy az őssejt levétele előtt legalább három vizsgálat szükséges, amit a TB nem támogat, tehát önköltséges. Ezen kívül ugye a levételt is ki kell fizetni, és a tárolást is. Az előzetes vizsgálatokon kívül az egész hercehurca 300 és 350 ezer forint között mozog. Nem tudom miért, de a kedves apukának nem jutott el a tudatáig, hogy nem elég, ha a szülés pillanatára összeszed ennyi pénzt, mert nekem a vizsgálatokra sincs pénzem, és időben el is kellett volna kezdeni. Nem volt könnyű kijönni 45 ezer forintos táppénzből... Azóta is hallgatom, hogy milyen felelőtlen voltam, hogy nem csináltattam meg, bár ez a dolog nem igazán rajtam múlt.

Ehhez még hozzá jön az, hogy az esetek 99%-ában nincs is rá szükség, és ezt a pénzt bizony senki nem fizeti vissza, ha 20 év alatt nem kellett. Ráadásul, ha mégis szükséges, akkor további nagyon nagyon sok pénz a beültetése, illetve az utazás abba az országba, ahol elvégzik, és persze sok esetben arra sincs pénz. És még akkor is kicsi a valószínűsége, hogy sikeres a beavatkozás.

2008. aug. 21. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!