Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Megéri levetetni az őssejteket?

Megéri levetetni az őssejteket?

Figyelt kérdés
2007. nov. 10. 12:26
 1/6 anonim ***** válasza:
36%
nekem a doki azt mondta,hogy olyan gyerekcipőbe jár még,hogy teljesen felesleges,és ha valamilyen betegségre fel is használják,akkor azt magyarországon nem is hajtják végre,ugy tudom erre csak kínában van lehetőség(gondolj arra a kisfiura akinek az őssejtbeültetésére gyüjtött az ország,neki is kínába csinálták),arról nem is beszélve,hogy nagyon kevés betegséget tudnak vele győgyítani és hogy elkapja a gyerek 1/800-hoz,a másik meg az hogy ameddig nem kell használni,addig valahol tárolni kell,és az havonta 50 ezer forint,és a másik az ,hogy levetetni is 350ezer forint,szerintem ezt a pénzt amit erre költenél,költsd vitaminra meg arra hogy a gyermek egészségesen táplálkozzon,avval is megelőzheted a betegséget. szóval szerintem pénzkidobás.
2007. nov. 10. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én nem vetettem le, de ha lett volna rá felesleges pénzem és időben intézkedem megtettem volna. Én úgy gondolom, hogy valóban gyerekcipőben jár, de az őssejtet nem 1 évre teszik el, hanem több évtized múlva is felhasználható. Addigra ki tudja, lehet már nálunk is "rutinműtét" lesz a beültetés. Én levetettem volna a kislányomnak ha tudtam volna. Én anyagilag nem tehettem meg.

2007. nov. 11. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
78%
szia!Ha csak ezen múlik a gyereked élete,megéri.Én is gondolkodom erőssen,hogy mit tegyek.Az első válaszoló rosszul tudja a dolgokat.Az egész kerül kb.350 ezerbe.Ez 20 éves tárolással,és a levétellel együtt van.Ja és részletre is lehet.Nekem nehezen jött össze a baba,és nem biztos,hogy lesz mégegy.Fontold meg!
2007. nov. 11. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Az előttem szólónak van igaza az anyagiak terén, mivel a tárolással együtt értendő az ár. Nekem a második babám lesz és én levetetem, mert annyira gyorsan fejlődik a tudomány, hogy 20-25 éven belül annyi minden történhet, bár remélem kidobott pénz lesz és nem kell felhasználni soha! Én úgy tudom hogy most adtak át valami intézetet ahol nálunk is tudnak ilyen műtétet végrehajtani. Üdv: 27 hetes kismama
2007. nov. 15. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképpen megéri, és már nemcsak külföldön veszik le. HA anyagilag meg tudjátok engedni magatoknak ésn mindenképpen ajánlom.
2008. jan. 25. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
77%

Kicsit távolról kezdem, de ide kapcsolódik. Én úgy lettem terhes, hogy három hónap múlva már nem voltunk együtt az apukával, nagyon megromlott a viszonyunk. Ettől függetlenül lelkesedett a gyerekért, csak éppen szinte mindenről hiányos információi voltak, és vannak a mai napig is. Mindig kitalált valamit, ami szerinte a gyerek érdekeit szolgálja, de egy percet nem fordított rá, hogy ennek utána is nézzen. Így volt ez az őssejt dolog is. Már a harmadik trimeszterben voltam, amikor egy nap felhívott, hogy "Ugye vetesz majd le őssejtet?" Mondom neki, eddig nem terveztem, de igazából nem tudok róla semmit, csak annyit, hogy fizetni kell érte, és nem állok jól anyagilag. Erre ő azt mondta, ne aggódjak, majd ő kifizeti. Ezek után rákerestem a neten. Megtudtam, hogy az őssejt levétele előtt legalább három vizsgálat szükséges, amit a TB nem támogat, tehát önköltséges. Ezen kívül ugye a levételt is ki kell fizetni, és a tárolást is. Az előzetes vizsgálatokon kívül az egész hercehurca 300 és 350 ezer forint között mozog. Nem tudom miért, de a kedves apukának nem jutott el a tudatáig, hogy nem elég, ha a szülés pillanatára összeszed ennyi pénzt, mert nekem a vizsgálatokra sincs pénzem, és időben el is kellett volna kezdeni. Nem volt könnyű kijönni 45 ezer forintos táppénzből... Azóta is hallgatom, hogy milyen felelőtlen voltam, hogy nem csináltattam meg, bár ez a dolog nem igazán rajtam múlt.

Ehhez még hozzá jön az, hogy az esetek 99%-ában nincs is rá szükség, és ezt a pénzt bizony senki nem fizeti vissza, ha 20 év alatt nem kellett. Ráadásul, ha mégis szükséges, akkor további nagyon nagyon sok pénz a beültetése, illetve az utazás abba az országba, ahol elvégzik, és persze sok esetben arra sincs pénz. És még akkor is kicsi a valószínűsége, hogy sikeres a beavatkozás.

2008. aug. 21. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!