Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szúnyogcsípéshez hasonlítani...

Szúnyogcsípéshez hasonlítani a szülést, ti hallottatok ilyet?

Figyelt kérdés
Anyám 21 és 38 éves kora között 6 gyereket szült hüvelyi úton. A napokban valahogy szóba került, és mondta, hogy csak az első volt nehéz, a többi nem is fájt neki. Szúnyogcsípéshez hasonlította, a kitolás volt nehezebb azt mondta. Baromi nehéz ezt elhinni, bar persze lényegtelen is. Igazából kíváncsiságból kérdezem ti hallottatok e hasonlot.

tegnap 10:19
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
#6 én 31 vagyok (5. válasz az enyém), a lányaim 4 és 2 évesek, szóval a "mostanában" az relatív, viszont arról írásos bizonyítékaim vannak, hogy az elsővel már a gyermekosztályon írtam a barátnőimnek, hogy meglett a gyerek, és amikor kérdezték, hogy a szülés milyen volt, akkor már egyből mondtam, ~3 órával szülés után, hogy hát fárasztó, de azért annyira nem volt vészes igazából, mint gondoltam volna. A második meg még ennyire sem viselt meg. Szóval bocs, nagyon sajnálom, ha valakinek rossz élmény a szülés, meg nyilván nem vitatom, fájdalmas, de azért ne hitetlenkedjünk már, hogy létezik olyan, akit annyira nem visel meg.
tegnap 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%
Hihetetlen, de van ilyen. Egyik rokonom járt úgy, hogy bementek a klinikára, mert elkezdődtek a fájások. Még nagyon ritkán jöttek, gondolkodtak, egyáltalán induljanak-e már, végül csak bementek, akkor még taxival (kb 8 perces út). Felfeküdt a vizsgálószékbe, az orvos épp hogy el tudta kapni a gyereket, már csúszott ki. Ott látták el, a szülőszobáig már nem jutott el.
tegnap 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
9-es,igen mostanában,2022-ben szültem.Ha hiszed,ha nem akkor sem fájt.Mi is gondolkodtunk,hogy egyáltalán menjünk-e már,mert abszolút nem voltak klasszikus fájasaim,keményedgetett a hasam és ennyi.Az utolsó 2 órában már egyszer-egyszer megálltam,hogy na most valami van már,de csak a férjem unszolására indultunk végülis el.Aztán az lett belőle,hogy fél órán belül a kezembe volt a gyermekem.
tegnap 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%

Akinek annyira gyorsan jön, hogy a buszmegállóban megszüli, annak elhiszem, hogy 20 év után úgy emlékszik vissza rá, mint egy szúnyogcsípésre. Vannak ilyen szerencsések.


Az is érdekes, hogy akik "könnyen" szültek azt írják, hogy a kitolás volt rossz. Hát nekem 3 nap nem alvás és 12 óra öntudatlan vajúdás után a kitolás volt amire azt mondom, hogy az már semmiség volt, ott már nem is éreztem a fájásokat, az orvost kérdeztem, hogy nyomhatok-e még, pedig 4,5 kilós babát szültem.

tegnap 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%

Anyam annak idejen, 96-ban ahogy beert a korhazba, egy ora mulva megszult engem. Magamnak is ilyen gyors szulest kivantam, abszolut nem jott ossze, oxitocin utan 2 oraval kesobb burkot repesztettek, majd 2 ora vajudas utan megcsaszaroztak.

De az enyem is azt mondta, hogy nem faj, meg nem nagy cucc. Hat en vajudas kozben is meg akartam halni, rettenetes volt. A csaszar utani felepulesrol meg nem beszelek, az mas tema. De nekem egyebkent is alacsony a fajdalomkuszobom.

ma 03:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
14,pont ezt mondom,hogy nem mindenki ilyen szerencsés,de nem kell hitetlenkedni van ilyen is.Elhiszem,hogy másnak fáj,de nekem/nekünk,akiknek villámszülésünk volt,a kitolás a legrosszabb rész,mert feszíteni viszont feszít a baba ahogy jön ki,és "hozzá sem szoktunk" addig a fájdalomhoz,mert addig egyszerűen nincs is.Aki 10-en órát vajúdik,annak elhiszem,hogy ez a rész a könnyebb.De ti is higyjétek már el,hogy van aki másmilyen.A gyermekágy sem egyforma mindenkinek.Van aki császár után fél nappal szalad,meg van aki sima szülés után is hónapokig alig él.
ma 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
16# mondjuk én csaszaroskent azt sem hiszem el, hogy valaki császár után fél nappal szalad. :) ezek túlzások, ferditesek.
ma 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
17# Miért?Mert te nem tudtál?Én ismerek személyesen olyat,aki hajnalban szült,este már egyedül zuhanyozott,és bár lassan,de egy hang nélkül mindent csinált.3.nap haza is engedték,és otthon is egyedül látta el a babát,meg magát.
ma 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
0%
18# az, hogy lassan, de mindent csinál, nem jelenti, hogy szalad, és nincs fájdalma🤦🤦 ennyi erővel mindenki szalad, mert mindenkinek muszáj magát és a babát ellátni, de attól még kegyetlenül fáj.
ma 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!