Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szúnyogcsípéshez hasonlítani...

Szúnyogcsípéshez hasonlítani a szülést, ti hallottatok ilyet?

Figyelt kérdés
Anyám 21 és 38 éves kora között 6 gyereket szült hüvelyi úton. A napokban valahogy szóba került, és mondta, hogy csak az első volt nehéz, a többi nem is fájt neki. Szúnyogcsípéshez hasonlította, a kitolás volt nehezebb azt mondta. Baromi nehéz ezt elhinni, bar persze lényegtelen is. Igazából kíváncsiságból kérdezem ti hallottatok e hasonlot.

tegnap 10:19
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Hat olyat már igen aki pik pak megszülte a babáját a szobatársam volt kb az első fájástól kezdve egy két óra. Na ha ilyen van akkor lehet olyan is akinek különösebben nem fáj mert más állapotba kerül vagy jobban bírja vagy a szervezete jobban tágul bármi lehet. Illetve én nagyon hosszan szenvedtem ha én is olyan szerencsés lettem volna hogy össz vissz 2-3 óra lehet hogy nekem is megtudott volna ennyire szépülni hogy azt mondjam ugyan nem is fáj kibirható.
tegnap 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Hát ha nem is szúnyogcsípés,de bizony van aki könnyen,gyorsan szül.Nekem sem fájt különösebben,a végén a kitolás volt valóban rosszabb,de az is gyorsan ment.
tegnap 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Sztem csak megszépült utólag. Anyukám azt mondta, neki fájásai sem voltak velem, olyan gyorsan kijöttem, hogy alig tudtak elkapni az ágy végén. Nem hiszem el ezt. Nekem az első 12 óra vajúdásos volt, percenként fájt, szinte szünet nélkül, mert megindították oxitocinnal, a másodiknál fél 5-kor még nevetgéltem, apróbb görcdökkel, és kb. fél 6-tól fájt nagyon negyed 8-ig, amíg megszületett. De akkor is nagyon fájt. Nem szépíteném, hogy nem fájt annyira, mert fájt, csak nem 12 órán át, hanem 2. Amúgy a vajúdás fájt, a kitolásnál már nem, mert akkor már erősen nyomni kellett, és arra figyeltem inkább, az vhogy levezette a fájdalmat. Szóval nem szúnyogcsípés.
tegnap 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
91%
Hátttttt…… nem….
tegnap 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
71%

Nem hallottam ilyet, de amúgy nekem a két szülésemből egyik sem volt egy nagy truváj. Fájt-fájt, de kb mint mikor beütöd a kislábujjad az ágy sarkába, vagy nem tudom :D Mint egy rosszabb hascsikarás. Nem volt annyira borzasztó, pedig se fájdalomcsillapítás, se mittudoménmilyen zen buddhista szavallat nem volt mellettem, simán csak bementem szülni. Gyorsan meg is voltam velük egyébként.


Na meg valahol érthető is, hogy az fog 6 gyereket szülni, akinek nem volt traumatikus, halálközeli élmény már az első kettő. Nekem sem a szülés a hátráltató tényező a további gyerekek vállalásában :D Ha ettől bárki jobban érzi magát, a terhességeket sokkal jobban megszenvedtem. A várandósságok hosszú-hosszú hónapjaihoz képest az a pár óra, amíg megszülettek a lányok (első 9, másik 6), hát egy lapon nem említhető.

tegnap 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
84%
Ezt a mai idősebb generációk mondják inkább, hogy a szülés nem fáj, akik már vagy olyan régen szültek, hogy elfelejtették, vagy az akkori mentalitás az volt, hogy nem szabad ilyen miatt panaszkodni, meg előtte nem sokkal még a kukoricaföldön szült az öreganyjuk, hat akkor nekik se fájt stb..fiatal, tehát mondjuk mai 40 alatti nőtől, akinek nem volt régen a szülés, nem hallottam még, hogy nem fájdalmas.
tegnap 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
83%
3-as pedig simán elhiheted anyukádnak.Nekem a lányom úgy születetett,hogy bementem 7-kor a szülőszoba ajtaján,megnéztek,jajjgattak,majd 7:28-kor kezembe volt a gyerek.Abszolút nem szenvedtem.2 óra múlva lezuhanyoztam,ment minden tovább.Nyilván nem mindenki ilyen szerencsés,de nem kell hitetlenkedni.Van akinek ennyi.Mondjuk ettől még nem szép dolog,ha azt mondjuk hogy senkinek sem fájhat.
tegnap 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
#6 Én 35 vagyok.7-es voltam.
tegnap 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
8# és mostanában szültél?
tegnap 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Az idő is szépít az emléken.

Nekem (indított, oxitocinos) rövid szüléseim voltak, de nagyon fájt mind a 2.

Nem hallottam még ilyen hasonlatot senkitől. De biztos vannak ilyen szerencsések is.

tegnap 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!