Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hasznosak a szülésfelkészítő...

Hasznosak a szülésfelkészítő tanfolyamok? Érdemes kipróbálni?

Figyelt kérdés
Mi történik egy ilyen tanfolyamon?
okt. 18. 18:43
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
40%
Én tanfolyam helyett szülésznőt fogadtam, ő elmondott és megmutatott mindent, amit tudnom kellett.
okt. 18. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
A miskolci kórházban voltam, előadások vannak. Volt ami hasznos volt, volt ami nem. Igazából a szülőszoba bemutatás miatt mentem, de amit ott elmondtak, kb semmi sem úgy zajlott.
okt. 18. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
70%

Nekem felesleges volt.

Elmondták a felkészítőn hogy csináljak szülési tervet, így meg úgy lehet vajudni, ezt meg azt lehet csinálni...

A szülési tervenet le se szarták, a vajudást is megszabták, hogy csinálhatom.

Szóval az elméletnek és a gyakorlatnak köze nem volt egymáshoz.

okt. 18. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
3# Igen!! Az első dolog, amit mondtak, mikor bekerültem, hogy ne röhögtessem már ki magam a szülési tervvel, senki sem fogja azt olvasgatni. A szülésfelkészítőn adták a papírt, hogy kötelező vinni a szülésre.
okt. 18. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
77%
Nekem segített, hogy elmondták hogy tudok felkelni az ágyból legkönnyebben császár után. Az összes többire vagy nem emlékeztem vagy nem tudtam alkalmazni.
okt. 18. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Őszintén én a 90%-át amit ott elmondtak már tudtam más forrásból.

Volt egy-két dolog ami hasznos lehetett volna, de végül nekem nem volt rá szükségem (pl hogyha a baba szeme váladékozik hogy kellene törölgetni).


Szerintem inkább a férjemnek volt hasznos, ő nyilván sehonnan máshonnan nem tájékozódott, az jó volt, hogy így ő is képbe került.


Pénz semmiképp sem adnék érte, szerintem mindenhol van ingyenes lehetőség, ha keresi az ember. (Nem úgy ingyenes, hogy valaki jókedvéből tartja, hanem úgy hogy az önkormányzat, a kórház vagy valamilyen alapítvány finanszírozza.)

okt. 18. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
66%
Én bábai szülésfelkészítőn voltam, nagyon jó volt. Harmadik gyerekkel is mentem, pedig akkor már mindent tudtam.
okt. 18. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
87%
Szülőszoba bemutatáson voltam csak. Annyiból jó volt, hogy megnyugtatott, hogy sokkal jobban felszereltek a szülőszobák mint gondoltam. Amiket elmondtak azok is megnyugtattak. Más kérdés, hogy semmi sem úgy történt a valóságban 😅 (5 hete szültem, még friss az élmény)
okt. 18. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk most egy négy alkalmas tájékoztató volt, a kórház szervezte. Fizetni ezért biztos nem fizettem volna. Terhesség, szülőszoba látogatás, babaápolás+szoptatás, elsősegély volt az egyes alkalmak témája. Igazából elsősorban a szülőszoba látogatás miatt mentünk, meg hogy mik a helyi szokások, de voltak hasznos infók is a babaápolás, és főleg az elsősegély

témában. Első gyerek lesz, nincs tapasztalatunk, úgyhogy végülis nem volt haszontalan.

okt. 18. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
75%

En is voltam babai szulesfelkesziton, az szuper volt. Szerintem akkor is nagy elmeny, ha valaki nem otthon szul, mindenkinek ajanlom :)


Ezen kivul elmentem a helyi korhazasra is, hat onnan eleg feszulten jottem ki; mert burkoltan elkuldtek mindenkit az anyjukba, aki dulat mer fogadni szuleshez (pedig lehet naluk…🙈) szulesi tervet visz, merthogy ez egy korhaz es protokoll van, attol elteres nincs, ne akarjunk kulonckodni. Kb igy mondtak. Szornyu.


Jo eselyekkel indultam 😂


Vegul a szules nem sikerult rosszul; de soookszor es eroszakosan kellett nemet mondanom bizonyos dolgokra. Es fogadtam dulat is. Hat, nem en voltam a kedvencuk, haha :D

okt. 18. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!