Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Első gyerkem nagyon nehezen...

Első gyerkem nagyon nehezen született meg, hosszú vajúdás uta sem tűnt el méh száj ,így elég csúnyán szakadt. Másodiknál is számítható ugyanez?

Figyelt kérdés
tegnap 10:25
 1/5 anonim ***** válasza:
79%

Az ilyen esetek leginkàbb azèrt törtènnek, mert türelmetlen az orvos. Ha türelmesebbet fogsz ki, akkor kisebb az esèly sèrülèsre.

De ahol màr törtènt szakadàs, nagyobb eséllyel szakad ugyanott mègegyszer. De nem törvènyszerű.

tegnap 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
65%

Ez tipikusan az, amikor az orvos sietteti a szülést, és "kinyomja" a gyereket a nöböl. Normál esetben meg kell várni, mire eltünik a méhszáj - akkor is, ha ez adott esetben több óra - , vagy ha teljesen reménytelen a dolog - ami 1000 szülésböl egyszer fordul elö -, akkor császározni kellene.

Egyébként egyáltalán semmi következtetést nem lehet a következö szülésre nézve levonni ebböl, minden szülés teljesen más.

De javaslom, keress másik, normális orvost, akkor több esélyed van kellemes(ebb) szülésre.

tegnap 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Én is hasonlóan jártam mindkét szülésnél, de végül egyiknél sem szakadt a méhszájam. Mindkettőnél megdolgoztunk azért, hogy eltűnjön. Nem mondom, hogy kellemes volt, de voltak ott különböző (brutál fájdalmas) pozíciók a végére, valami izom lazító gél, olaj, stb. mire végre megadta magát.

Szerintem ez alapvetően orvos és szülésznő függő. A második gyerekünk fogadott szülésznővel született, direkt mondta is, hogy tudja, hogy brutális, de ha tolófájást éreznék se nyomjak véletlenül se, mert szakadni fog a méhszáj. Közben mondogatta hova forduljak, hány fájást várjak, térdeljek fel, guggoljak le 3 fájásra, stb. Másodszorra a gátvédelem is sikerült. :)

tegnap 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Az elsőnél én is szakadtam kívűl, belül... Több mint 30 óra vajúdás után még mindig nem voltam rendesen kitágulva, de jöttek a tolófájások. Mondták, hogy ne nyomjak, de egyszerűen ezt nem tudtam uralni.

A második indítás volt, ott is lassan, nehezen tágultam, de hamar jöttek a tolófájások. Ezzel együtt nagyon elkezdtem vérezni. Gyorsan odahívtak egy sebészt, aki olyan volt, mintha belülről megtámasztotta volna a dolgokat. Itt sikerült elkerülni a belső szakadást, kívül kellet 1-2 öltés, de az nem volt vészes.

tegnap 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Az elsőnél elhúzódott a vajúdás, hivatalosan fájásgyengeség volt, de én nem így éreztem ;), sokáig nem tágultam, a méhszájam - tudtommal - megúszta, de a hüvelyem nagyon szakadt. A második szülésemre semmi nem igaz az előző mondatomban leírtakból. Enyhe fájásokból hamar lett kitolás és talán két öltés kellett.
tegnap 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!