Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Vajúdás közben reszketés,...

Vajúdás közben reszketés, traumás szülés?

Figyelt kérdés
Másnak is volt hogy a vajúdás utolsó 2-3 órájában amikor már a fájások nagyon sűrűek a két fájás közt reszketett? A szülésem egyik legborzalmasabb része az volt amikor a két fájás közt szerettem volna egy kicsit pihenni, a következő fájásra felkészülni de annyira fáztam, reszketett a testem hogy beszélni is alig tudtam. Kérdezett a szülésznő valamit és a számat alig bírtam kinyitni, annyira nem volt erőm, teljesen kivette az erőmet ez a reszketés. A kitolási szakasznál pedig be is szorult a gyermek, könyökléssel próbáltak segíteni de így sem mozdult ezért vákumozták is a lányom. Szülés után kaptam mindenféle infúziót, mert fekve ájulás közeli állapotban voltam.

ma 06:34
 1/6 anonim ***** válasza:
90%

A kimerültség miatt volt.

Tök normális.

Ne gondolj rá.

ma 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem akkor még nem, sőt... emlékszem, hogy mikor a kitolási szakaszra áttoltak a vajúdóból a szülőszobára, még jól is esett, hogy ott olyan hideg volt, pedig akkor is éreztem, hogy szinte fúj a szél.

A fiam pár nyomás után kinn volt, de a lepény nem akart leválni, hiába próbálták kikönyökölni hárman is, végül kitépték kézzel... ezután jött a küret meg pár öltés, mire végeztek, már annyira reszkettem a hidegtől és az elcsigázottságtól, hogy attól féltem, hogy legurulok az ágyról (az aranyórára alig emlékszem, olyan fáradt voltam).

Szóval szerintem is normális, csak neked nem volt "szerencséd", és hamarabb jött...

ma 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Teljesen normális a remegés (nem mindenkinél van, de nem is annyira ritka). A kimerültség és a hatalmas hormonlöket csinálja. Egy szülés hatalmas trauma a testnek, még a gyors, problémamentes szülés is hatalmas fizikai megterhelés és hatalmas hormonfröccsöt kap az anya alatta. Általában a szülés után kezdődik, de előfordulhat már a szülés alatt is, igaz ritkábban.
ma 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ez normális, én pl. zokniban vajúdtam, mert a végén úgy éreztem egyszerűen lefagy a lábam. A szülésznő adta rám a bekészített sízoknit. :D (Tanultam az első szülésemből.)

Utána amint meglett a lányunk, még fel sem mérték milyen sérüléseim vannak, ahogy rajtam volt a babánk már takartak be és tettek a vállamra is egy törölközőt, hogy felülről se fázzak. Akkor még melegem volt egyébként, de nagyon gyorsan "kihűltem".

Valószínű nagyon kimerültél a végére. Első szülésnél én sem tudtam már tartani magam semmilyen szinten (kérték, hogy térdelve vajúdjak kicsit), csuklottak össze a lábaim, remegtem. Kitolásnál is mint a kocsonya, úgy fogtak minden oldalról. Akkor végül én is csak két infúzió és 4 óra pihenés után tudtam felállni.

ma 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

"Ez lehet az oka a szülés alatti, utáni remegésnek, reszketésnek, izomrángásoknak is. A szülés alatt ugyanis nemcsak az oxitocinnak jut kiemelkedően nagy feladat, de a stresszhormonoknak, így az adrenalinnak, kortizolnak és epinefrinnek is. Ha ezekből hirtelen túl nagy mennyiség önti el a szervezetet, az sokkra emlékeztető hatással járhat, ennek a tünete lehet a remegés, reszketés. "

Nekem nem volt ilyen, hanem elképesztő álmosság jött rám.

ma 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
A sok friss anyukás képnél általában látszik az anyukák arcán, szemein a trauma. Kb. mint a világháborús képeknél a shell shock.
ma 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!