Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Tényleg ekkora probléma hogy...

Tényleg ekkora probléma hogy nem szeretnék gyereket?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Úgy érzem nem vagyok alkalmas arra, hogy tisztességesen felneveljek egy gyermeket. Néha a a saját szükségleteimet nehéz megoldanom és odafigyelnem rá, ebből kifolyólag azt gondolom nekem nem való egy gyermek felelőssége. Ennek ellenére az ismerőseim próbálnak győzködni, hogy csak megfelelő párt kéne találnom és vele biztosan menni fog és majd belejövök, "ez csak kezdetleges félelem, ami normális".

Szerintetek is akkora gond ha valaki nem vállal gyereket? Nem értem miért kell elítélően viselkedni azokkal szemben akik nem szülnek.



ma 16:46
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
71%

Dehogy gond. Én alkalmas lennék rá, de nem akarok és kész. Azért mert nem, ennyi. Nekem is beszólnak néha, hidegen hagy, foglalkozzon mindenki a saját dolgával.


(Plusz az esetek nagyrészében az szól be ilyenre aki irigy mert annyiból áll az élete a gyerekek mellett, hogy heti 1x elugrik a pennybe vásárolni)

ma 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
94%
Engem nyilván egyáltalán nem zavar ha nem lesz gyereked. Ismerősöknél se erőlködök ezzel. Teljesen felesleges, majd ha talál párt átgondolja, ő dolguk.
ma 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
79%

Ha nem szeretnél gyereket, akkor csak annyit kell mondanod, hogy egyszerűen nem szeretnél gyereket.

Ezt így mindenki megérti, felfogja, ezzel így rendben van minden. Ez az egyenes beszéd. Viszont amikor hozzáteszel (vagy bárki hozzátesz) ilyen magasztos szövegeket, hogy nem akar rosszat, stb, az viszont kifejezetten undorító!

ma 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
45%
3-as ezzel nem értek egyet, mert az emberek baromira nem fogadják el hogy nem akarok és kész. Mondjuk ha felsorolok 20 ésszerű indokot azt sem. Aki olyan az bszogatni fog vele akármit csinálok
ma 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
94%

4, illedelmesen vissza kell kérdezni hogy és te miért akarsz? Elmondja elmondja, akkor nyugtázod ha nem akkor nem.

A gyerektéma egyike azoknak amit nem illik firtatni egyébként.

ma 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
70%

Én hasonlóan racionális okokból úgy éreztem nekem nem való, de megtaláltam a megfelelő partnert és végül rábeszélt(em magam) és lett. Nagyon szeretem a gyereket, jobban is helyt állok mint hittem, de utólag azt gondolom tényleg nem kellett volna nekem vállalnom.

Szerintem nekem a másik út lett volna való, de mostmár mindegy.

Ha így érzel akkor ne hagyd befolyásolni magad, a saját megérzéseidre hallgass.

Én kicsit billegtem a jó kapcsolatom miatt, és emiatt a bizonytalan érzés miatt vágtam bele, de ugye csak az után derül ki pontosan mivel jár ha már van. Onnan meg nincs visszaút.

Én ebből fogom kihozni amit tudok, a gyereknek legjobbat adni, magamból a legtöbbet kihozni így.

Ha mostani tapasztalataim tudatában újra kezdhetném, akkor nem vágnék bele.

ma 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim válasza:
100%
4-Miért hagyod hogy bszgasson? Ha ilyen ember lenne a köreimben, kikitatnám, nem érdekelne ha megsértődne, engem sértene meg ha így viselkedne, ez pont az a téma amit illik ennyire firtatni. Nem tudhatja senki miért nem vállal valaki max ha elmondja, ha nem akkor nem kéne nyaggatni. Egyszerűen nem beszélsz vele többet...Megint kezdi a bszogatást, ignorálod addig amíg megunja.
ma 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

"Szerintetek is akkora gond ha valaki nem vállal gyereket?"


Nem gond, pláne nem nekem. :-)))

De nem értem, hogy miért olyan társaságba jársz, ahol ilyenekkel nyaggatnak.

A nők jelentős részének olyan elemi igénye van a társaságra, hogy inkább szenvednek a nem hozzájuk való, nekik állandó kellemetlenséget okozó ismerősöktől, ahelyett, hogy elküldenék őket anyjuk keservébe, és a továbbiakban csak azokkal tartanák a kapcsolatot, akik nem akarják megmondani nekik, hogyan éljenek.


Én pl. imádom a gyerekeimet, nekem így teljes az életem. Ha valaki arról akarna győzködni, hogy miért nem jó gyereket vállalni, azt kerülném, mint a leprást. Nem azért, mert ő nem akar gyereket, hanem mert bele akar beszélni az én életembe. Ezt nem kéne eltűrnie sem a gyereket vállaló, sem a gyereket tudatosan nem vállaló embereknek.

ma 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim válasza:
52%

Nincs elítélve, de ha lesz egy normális férfi párod, ő majd biztosan szeretne. Nem tudnám itt felsorolni, hogy mennyit tud adni egy gyermek érkezése egy pár életéhez, mert egy kisebbfajta(?) könyvet meg lehetne tölteni vele, de azt tapasztalom, hogy egy teljes emberi élet megéléséhez inkább hozzátesz a gyermek, mintsem inkább elvenne belőle bármit is.

Fiatalon még úgy érzi az ember, hogy mindene megvan, ami kell neki az élethez, de ha véletlenül megéri az öreg kort, akkor az jó tud lenni neki, ha család veszi körül. Anyuci, apuci, stb sem élnek örökké és jó az, ha nem maradunk teljesen egyedül. Persze lehet olyan férfit is keresni, aki szintén nem akar gyereket.

ma 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
37%
#7-8 Ez nem így működik. Nem lehet mindenkivel összeveszni. És a társaságot sem lehet megválogatni. A barátainkat mi választjuk ki, òk nyilván nem fognak ezzel vegzálni. De kollégák, ismerősök, rokonok igen. Lehet köztük olyan személy, akit nem érné meg magadra haragítani. Ezzel az erővel jóformán senkivel sem beszélnénk, és csaknem minden munkahelyet otthagynánk. Aki nem akar gyereket, annak ezzel nap mint nap szembesülnie kell. Úgy látszik, az emberek soha nem fognak felhagyni ezzel a kotnyeleskedéssel.
ma 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!