Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mikor kell a kórházba indulni?

Mikor kell a kórházba indulni?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Már szültem egyszer, és akkor azt mondták, hogy állandó 5 perces fájásokkal indulhatunk is a kórházba. Na, nekem az első szülés úgy indult, hogy azonnal 5 perces fájásokkal kezdődött; 1 óra múlva pedig be mentünk a kórházba (este 10), ahol közölte a nem túl kedves szülésznő, hogy kár volt sietni, ebből csak másnap délután lesz baba, meg csak 2 centire vagyok nyitva.

Végülis 5 órával később meglett a baba; de most szeretnék inkább itthon vajúdni, ameddig csak lehet. A kérdésem pedig: ha megint fájásokkal kezdődne, akkor mégis mennyi ideje kell, hogy 5 perces fájások legyenek, hogy legyen ‘értelme’ kórházba indulni?



tegnap 20:07
 1/4 anonim ***** válasza:

Az elsőnél én is korán mentem :D a másodiknál elmentem szülőszoba látogatásra és ott megkérdeztem. Azt mondta a szülésznő, hogy a második szülés általában gyorsabb, így akkor valóban érdemes már az 1 órája tartó 5 percesekkel bemenni.


Egyébként az első vajúdásom 34 órás volt. A második végül indítás volt, de burokrepesztéstől számítva csak 4,5 óra volt.

tegnap 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is azt mondta védőnő meg a terhesgondozáson a doki, hogy állandó 5 perces fájásokkal kell elindulni, vagy ha elfolyik a magzatvíz. Ha elfolyik, de tiszta, akkor egy órán belül el kell indulni, ha zöldes vagy véres, azonnal.


Nekem nem fájásokkal indult, hanem elfolyt a magzatvíz hajnal háromkor, az első sokk után meg a táskaellenőrzés után kb egy óra után elindultunk, ott meg a hátuk közepére se kívántak, mert hogy ilyen hamar bementünk... Nem tudja a jobb kéz, mit csinál a bal.


A barátnőm rendszertelen, de nagyon erős fájásokkal ment be, nagyon hamar megszülte a babát, egy órán belül, azután, hogy beértek. Ha várja az öt perceseket, a liftben szül otthon :D

tegnap 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Kiszámíthatatlan. Családon belül volt olyan, első gyerek 13 óra múlva lett meg, úgyhogy a másodikkal elég ráérősen mentek be a kórházba. Erre éppen beestek a szülőszobára, 5 perc múlva kint volt a gyerek.

Nekem meg mind a 2 rendszertelen fájásokkal született meg. Még nekem is legyintettek egyet, hogy ez órákig el fog húzódni. Rá 10 percre tolófájások jöttek.

Inkább morogjanak magukban szerintem, minthogy későn érj be.

tegnap 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Az elsőnél elfolyt magzatvíz miatt 7-8 perces fájásokkal mentem be, el is múltak, ahogy beértünk a kórházba, így 24+ óra után lett csak meg a baba. A másodiknál stabil 6-8 perces fájásokat mondott az orvos, az előzőből kiindulva én is úgy voltam vele, hogy nem fogok sietni. Csakhogy a baba másként gondolta és a ritka, gyenge és rendszertelen fájásokból hirtelen tolófájások lettek. Éppen hogy beértünk, a szülőágyra átfekve 2 tolás után már a kezemben volt a baba :). Éppen ezért nem tudom megmondani, mikor kell elindulni, csak azt, hogy ha netalántán késve indulnátok, akkor sem kell pánikolni. Nálam a segélyhívóban tök profik voltak, ha van szabad kocsi, akkor a mentő is kijön ilyen esetben.
tegnap 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!