Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Az első szükségem kegyetlen...

Az első szükségem kegyetlen 30 óra volt. A másodikkal mire számíthatok ?

Figyelt kérdés
Tudom hogy nem lehet előre tudni, és minden szülés és test más de így az utolsó hetekre nagyon gyomoridegem lett. 37 hetes vagyok, eddig is gyakran eszembe jutott hogy nem lesz egyszerű de megcsinálom, viszont egy pár napja rendesen pánikolok, hogy nem fogom kibírni, mert sokan mondták sokkal intenzívebb lesz. Az első fájástól 30 óra lett mire meglett az első kislányom. Már nagyon fáradt voltam és akkora fájásaim voltak nem láttam az utolsó pár órában.

ma 15:03
 1/9 anonim ***** válasza:
87%

Ha engem kérdezel rövidebb időre és nagyobb fájdalomra.

De valóban, senki nem tudhatja, nekem csak ez a tapasztalatom

ma 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
48%

A szülésznőnk szerint a második szülés 70%-ban ugyanúgy alakul kb., ahogy az első. De a vajúdás elejét nem szokták az aktív vajúdásba számítani. Általában a tágulási szak gyorsabb lefolyású.

Én azt javasolnám, hogy beszéld át az élményt egy perinatális tanácsadóval, hogy segítsen kicsit megnyugodni, illetve ami nagyon fontos, hogy átalakítsd a gondolataidat, hogy itt a fájdalom jót jelent és nem küzdeni kell ellene (tudom, könnyű mondani).

ma 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Sajnos annyira erősen jöttek a farkasok, h9gy egyszerűen nem tudtam arra gondolni, hogy ez jó. Pedig nagyon szerettem volna. Részt vettünk szülésfelkészítőn és nagyon is vártam már a szülést. Mégis valahogy felülkerekedett rajtam a fájdalom.

Most iszom a málnalevélteát es eszem a datolyát. Tudom ez sem garancia de egy próbát megér úgy gondolom

ma 15:48
 4/9 anonim ***** válasza:
57%

A datolyával óvatosan, csak nagy lesz tőle a baba... Nekem a nagy datolya evéssel is 3 nap telt el az első fájásoktól odáig, hogy meglett a baba (3 éjszaka nem aludtam a fájásoktól), 28 óra a 10 perces fájásoktól, 10 óra az 5 perces fájásoktól és 4600 gramm lett a baba.

Igaz első baba volt, de másodszorra lehet hagynám a datolyát a fenébe (a málnalevél teától rosszul voltam)

ma 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
83%

Semmi köze ahhoz, hogy milyen volt az első. Pl. Első szülésem 35. hétre, 9óra vajúdás, hüvelyi úton. Második szülésem 40.héten spontánnak indult, de kb.fél órát voltam a szülőszobán, mert sürgősségi császár kellett. A kettő minden tekintetben teljesen más volt.

Tényleg ne az első szülésedből indulj ki, inkább gondolj arra, hogy talán most szerencsésebb leszel, hátha bevonzod!

ma 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
73%

2# vagyok.

Ezért javasoltam a perinatális tanácsadót, szülésélmény feldolgozást mielőtt eljön a második. Nekem sokat segített.

Mindkét szülésem indított volt. Az elsőt végig pánikoltam görcsberándult testtel és kb. az életemért küzdöttem.

A másodiknál át tudtam programozni az agyam arra, hogy ez a fájdalom jó és ez az utolsó 1,5 órát leszámítva kimondottan jól is működött. Ugyanazok történtek, mint az elsőnél, mégis teljesen más megélés.

ma 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Tesómnak az elsőnél hajnalban folyt el a magzatvíz, és csak következő nap este szült, a világát nem tudta már addigra.

A másodiknál délután átvitték a nagyot barátokhoz, este 7-kor mentek be a kórházba, és 10-kor megszült.

Szóval kb bármi lehet.

ma 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nekem az első és a második hasonló volt. Talán a másodiknál a végén jobban fájt. Most várom a harmadikat és én is pánikolok. Amúgy nem lehet előre soha tudni, minden szülés más.
ma 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Általánosan elfogadott tény, hogy a második gyerek hamarabb jön a világra, mint az első, minden más változó.
ma 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!