Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Félek a szüléstől! Mire...

Félek a szüléstől! Mire számíthatok? Írna olyan anyuka akinek az első szülése szintén horror volt, hogy alakult a második?

Figyelt kérdés

Második gyermekünket várjuk. Első fiunk 6 éves lesz mire érkezik a kistesó. Most tudtam rászánni magam egy újabb szülésre, de rettegek tőle, és erre érthető okom van.

Első terhességem alatt a 25. héten volt egy conidatio+cerclage műtétem. Bevarrták a méhszájat. 37. héten varrat ki, de úgy behegesedtem hogy nem tudtam tágulni. 10 órás végig oxitocinos vajúdás 2 perces fájásokkal, majd két óra kitolás. Néhány óránként kézzel szaggatták szét a méhszájat, semmit nem tágultam magamtól hiába az oxitocin. Szülés után másfél óráig stoppoltak össze, kívül belül szanaszét szakadtam. A szex még egy év múlva is fájt, hüvelyem is végigrepedt. Nagyon Félek hogy minden behegesedett és most se fogok tudni tágulni.

Szerintetek kérhetek császárt másodjára az előzményekre hivatkozva?


2016. ápr. 14. 18:10
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Egy normális orvos már az előző szülésnél is, amikor látta, hogy nem tágulsz normálisan, és úgy kell szétszaggatni a méhszájadat, felajánlotta volna a császárt. Nem vagyok császárpárti, de ami nem megy, azt szerintem nem kell erőltetni. És ha egy szülésnél oxitocinnal, 2 perces fájásokkal nincs érdemi tágulás, kézzel kell a heges méhszájat szétszabni, az éppen elég indikáció a császárra. Én mondjuk még teherbeesés előtt konzultáltam volna orvossal, hogy mit gondol. Nem kellett-e volna esetleg méhszájplasztika, hogy bírja a terhességet. Beszélj az orvosoddal. Mond el, hogy mi történt ezelőtt, hogy mitől félsz és ő mit tudna javasolni.
2016. ápr. 14. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Könyörgöm akkor is a császárért akkor is hidd el. Azzal bíztattak valószínűleg császároznak így se enni se inni nem kaptam másfél napig, Nehogy baj legyen.

Nincs fogadott orvosom. Akit szerettem volna, nem vállal már újabb kismamát, annyi "betege" van már. Most próbálok keríteni egyet, de nem egyszerű. A normálisakhoz csak 2-3 hónap múlvára van időpont, de addigra kicsúszom a 20. hétből. 12. hét előtt nem kerestem orvost, mert nem volt biztos hogy megmarad a terhesség, többször véreztem. Két hete keresgéleg, de reménytelennek tűnik.

Ha tudtok ajánlani valakit szívesen veszem (Székesfehérvár)

2016. ápr. 14. 18:22
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Remélem nem sértettelek meg, nem akartalak megbántani. Nem te tehetsz róla, hogy ilyen hentesek voltak, mert erre nincs jobb szó. Nem tudok dokit ajánlani, de drukkolok, hogy találj egy normális orvost, és el tudd kerülni ezt a horrort.
2016. ápr. 14. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Nem bántottál meg. Ment a zöld kezecske.
2016. ápr. 14. 18:44
 5/8 anonim ***** válasza:
Basszus ilyen is van??? Nagyon sajnálom. Egy rémálom lehetett. Nekem már van egy nagy fiam, 22 éves, korán szültem, én most vagyok 39 éves, és 6 hetes terhes. Az orvosom, aki volt, akinél szültem akkoriban, tavaly sajnos meghalt. Most hogy a tesztem pozitív lett, felmentem a kórház honlapjára, és kerestem egy főorvost. Ez a múlthét szerdán este volt. Mobilszáma is fent volt a neten, tárcsáztam. Megmondtam konkrétan, hogy ki volt az orvosom eddig, mi a problémám, és azonnal, de ha lehet másnap szeretnék vele, (de csak vele ! ) találkozni. Csütörtökön reggel már fogadott az ambulancián, megnézett, megállapította a terhességet, én pedig elismételtem, hogy senki mást nem szeretnék, csak őt. Mobilszáma gyorstárcsázóként nálam, azt mondta bármi van, éjjel-nappal hívjam nyugodtan. Mivel ilyen gyorsan, azonnal fogadott, és maximálisan rendes volt, gondoltam, adok egy kicsi borítékot. Tényleg kicsit. Nem fogadta el. Szóval biztosan vannak Székesfehérváron is legendák, hogy ki milyen doki, kihez érdemes menni, nem kell félni, tutira lehet találni olyat, aki lelkiismeretes, nem csak a pénzre megy.De énszerintem kell agy fogadott doki. Egyszerűen meg kell bízni valakiben 100%-ra.Sok sikert.
2016. ápr. 14. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Dr Szabó Eszter jó orvos,és nem kell hónapokat várni rá!
2016. ápr. 14. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Dr Szabó Esztert ajánlottam volna én is. Fiatal, de korrekt, szakmailag felkészült, alapos.
2016. ápr. 14. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Elérhetőséget tudnátok küldeni privátban?
2016. ápr. 15. 08:08

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!