Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hol tudom beszerezni a szülésh...

Hol tudom beszerezni a szüléshez megfelelő dolgokat?

Figyelt kérdés
Nem tudom azt sem pontosan mik kellenek.. ha valaki tudja leirnà?

ma 04:59
 1/6 anonim ***** válasza:
65%

Nézd meg a kórház honlapján, ahol szülni fogsz, hogy mit listáztak ki. Vagy kérdezd meg a védőnődet, hogy abba a kórházba miket javasolt vinni?


De legyen nálad 2 papucs amibe majd belefér a lábad. Egy a kórterembe, 1 zuhanyzáshoz. Zuhanyzáshoz szükséges dolgok.

2-3 törülköző. 1 a testedre, 1 az altájra, amit összenaszatolhatsz, 1 az ágyra, magad alá. Nekem legalábbis jól jött, hogy azt is tudtam magam alá tenni.


Evőeszközök, pohár, mosogatószer, szivacs, szalvéta.


Hálóing vagy amiben kényelmesen érzed magad. A hálóinget azért javasolják, mert nem kell fel le hajolgatni a vizsgálatok közben, vagy akár wécézés közben. Én a kínaiban vettem ilyen szoptatós, mell résznél legombolhatós hálóinget.

2-t vittem. 1 volt rajtam szülésnél, az véres lett. A másik a kórteremi napokra elég volt.


Nálunk vinni kellett a babának ruhákat, pelust, nedvestörlőt, takarót, pelenkarongyot. Van ahol adnak.

De vittem popsikrémet is.

Ha vinned kell ruhát, akkor sapiból többet vigyél, mert 1 szett ruhát rögtön az aranyóra után ráadnak, és maszatos lesz.

Nálunk legalábbis 1 napig rajta hagyták a magzatmázat, másnap vitték fürdetni.


Vastag, köntös, ha fázós vagy. Van aki a 26 fokban is vacog szülés után.


Kényelmes bugyik, óriás betétek/felnőtt pelenka. Ezeket patikában, Dm-ben megtalálod.

ma 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
82%

Ne itt érdeklődj.

Minden kórháznak más listája van.

Helyi babamama Facebook csoportokban vagy védőnőnél szokott lista lenni

ma 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
21%
Ugyanaz kell, mint más kórházi benntartózkodáshoz + betét 🤷
ma 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
83%

Nagy extra nem kell hozzá.


Ez kórházanként változó. De lényegében a sablon ugyan az.


NÁLUNK kellett:

2 táska. Egyik kicsi, abba a szülőszobai cuccok. Én ide csak egy vászon szatyrot vittem.

Meg egy másik, amit nem vihetsz be a szülőszobára, csak az osztályra. Ez egy sporttáska volt nekem.


Szülőszobára:

-Hálóig, sajátban kell nálunk szülni, nem adnak (kínaiba vettem)

-papucs

-telefon, töltő esetleg

-minden terhességgel kapcsolatos leleted, könyved, papírod.

-törölköző

-váltás ruha, bugyi, 1-2 betét (szülés után zuhanyzol és ezt veszed majd fel)


Másik táska:

-Betét (kb bárhol megveheted, csak erős legyen)

-váltás ruha a bentléthez (lehet hálóing, én pl toppot és rövidnadrágot vittem)

-Bugyik

-törölköző (nekem elég volt 1, sosem kentem össze. a szülőszobait férjem hazavitte)

-papucs zuhanyzáshoz

-Nekem megváltás volt az aloe spray a gátsebre (dm)

-telefontöltő

-evőeszközök (én simán vízzel elmosogattam)


Nekem kb ennyi volt a magam részére a táskámban mind a 2 szülésnél.

Ami kellett még, a kaja. de azt úgy hoztak be. Mind a 2x az első napokban brutál éhes voltam.


A táskában volt még a babának is cucc:

-15db pelus

-Ruha a fényképezéshez

-ruha hazahozáshoz

-popsitörlő, popsikrém

-1 rongypelus

-köldökápoláshoz szer. Nálunk az octeniseptet eröltetik, elsőnél azt vittem. Majd rohadtul nem vált be, otthon alkoholra cseréltük. Másodiknál csak az alkohollal készültem.


Más nem kellett nekünk.


Kaptam listát mind a 2x, de nekem a fele felesleges volt

ma 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
70%

2es vagyok

Azért írtam hogy helyi szinten érdeklődj mert pl nálunk adnak kórházi hálóinget szüléshez, sőt a benntartózkodás alatt is ha kérsz. Én pl első éjjel abban aludtam.

A babának meg csak popsitörlőt kell vinni, folyamatosan töltik a pelenkát a szobában, napi 3-4 váltás ruha előre be van készítve nekik, illetve popsikrém és textilpelus is.

Ja és állami kórházról van szó.

Nekik csak hazahozós ruhát kel vinni

ma 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 babyboom567 ***** válasza:
53%
Nálunk is adtak mindent a babának, sőt vastag betétet is.Illetve kizárólag kórházi hálóingbe lehetett szülni.Nálunk olyan meleg volt a kórterem,hogy a babák is főttek megfelé.Teljesen kizárt volt,hogy sapkát keljen bent ráadni.
ma 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!