Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Gátmetszésnél lehet, hogy...

Gátmetszésnél lehet, hogy megsértették a hüvelyi nedvességet termelő Bartholin-mirigyeket?

Figyelt kérdés

Kilenc hete szültem a második babámat. A hüvelytől nem messze az egyik varrat - majd kiszedés után a helye - iszonyúan fájt. Megnéztem az anatómiai atlaszt, a Bartholin mirigyek is ott vannak. Bedagadt kb mogyorónyira és a fájdalomtól járni sem tudtam. Aztán maszírozásra felszívódott. A szex viszont nem oké. Nem nedvesedek eléggé és fáj is.

Természetesen orvos is végigkísérte a folyamatot, de értelmeset nem mondott, azt mondja, nem tudja honnan származott az a fájdalom.

Vagy csak elbacta és nem meri bevállalni?


2009. jan. 7. 12:44
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Szoptatsz még? Mert ha igen, akkor hormonok hatására sajnos nem nedvesedik a hüvely :-( Olvastam erről, és sajnos tapasztalatból mondom...Nekem 7 hónapig volt ilyen problémám, egyáltalán nem nedvesedtem. Ilyenkor ajánlott síkosítógélt használni, máskülönben nem megy a szex. 7 hónappal szülés után viszont megjött nekem, és azóta rendbejöttek a dolgok, már nem kell a gél :-) Szerintem nem sértették fel a mirigyeket, ez csak átmeneti állapot, melyet hormonok okozzák.
2009. jan. 7. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Ha még csak 9 hete szültél, legyél kicsit türelmes magadhoz. Nekünk is 3-4 hónapig legjobb barátunk a síkosító zselé volt (ami érdekes egyébként mert kicsi vizzel vegyítve sokkal jobban csúszott, mint csak úgy magában, mert úgy egy pár perc után ragadni kezdett:( )

Aztán egyszercsak már nem volt rá szükség.

Úgyhogy még van remény:) Amúgy ha a Bartholin mirigyed nem tudna ürülni( mert mondjuk eltömödött a járata vagy vmit elrontott a kivezetőnyilásnál a doki ) és azért nem nedvesednél, akkor úgy lenne, ahogy írtad,hogy feldagadna ilyen cisztaszerüen.És amig meg nem nyitnák addig az úgy lenne.

A varrással kapcsolatban is kicsit még várj hogy teljesen meggyógyuljanak ott a dolgok.

2009. jan. 7. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Én is így vagyok ezzel, hogy nem nedvesedek kellőképpen.

Igaz, hogy nem fáj annyira, élvezhető a dolog. Vettünk sikosítót az nekünk is bejött.

Örülök, hogy esetleg a szoptatás után rendeződik, azt nem is tudtam, hogy attól van.

2009. jan. 7. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!