Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Normális, hogy 3,5 hónap...

Normális, hogy 3,5 hónap császáros szülés után fájdalmat érzek odabent?

Figyelt kérdés

Kedves mamik,


Pár nappal ezelőtt elkezdett fájni a sebem, oda bent. Hozzá tenném, hogy előtte való 2 nap edzésbe kezdtem. Semmi negatívat nem vettem észre első alkalommal, sőt túlságosan is jól éreztem magam utána. Másnap nehezebben ment az izomláztól és annyira energikus sem voltam, de még ekkor sem éreztem semmit, estig. Kicsit elkezdett fájdogálni, de nem fektettem rá nagy hangsúlyt, mivel sétálások alkalmával is szoktam néhány percnyi szúrást érezni, alkalmanként. Problémám nem volt császározás után, sem a későbbiekben mindidáig. Harmadik nap jóformán nem bírtam a lábamon sem állni, ezzel együtt el látni a kislányomat sem… feszülést, égést, szúrást, csípést és nyilalást éreztem, de folyamatosan, mint a gyermekágyas időszakban. Aznap épp időváltozás volt, hidegfront. Ismerőseim akik szintén császárosak voltak, felkészítettek, hogy ha ilyen előfordulna ne ijedjek meg, viszont velem ilyen nem történt sosem. Aznap a heg is meg volt duzzadva és pirosabb is volt a megszokottnál.

Másnap voltam a nőgyógyászomnál, megnézte a heget, megvizsgált és azt mondta teljesen rendben van. Szerinte már rég felszívódtak a belső varratok és össze is nőtt. Ultrahangot nem csinált, bélmozgásra fogta, hogy a belek nyomják a belső heget, illetve megterheltem a tornázással. Itt vagyok már lassan az ötödik napnál és nem érzem jobban magam. A hegnél illetve köldök mellett az egész bal oldalamban bizsergést érzek, mint mikor az ember elüli a lábát, szinte egész nap. Fájdalmas és emellett idegesítő… Parázok, hogy gond lehet, és legfőképp saját hülyeségből. Utólag átgondolva nagy intenzitással fogtam hozzá és túl korán az edzéshez.


Mamik, kérlek benneteket, ha hasonló érzést tapasztaltatok, válaszoljatok!



aug. 23. 18:07
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Hegmasszázst végzel? Lehet letapadás a hegben, ami okozhat fájdalmat.

Milyen edzést végeztél?

aug. 23. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Nem, nem végeztem/végzek. Hogyan kell?

Az mit jelent?

Applikációs edzés, saját súllyal, régóta használom. Terhesség alatt mellőztem, mert az viszont problémás volt, az elejétől a végéig, de előtte évekig rendszeresen edzőteremben edzettem. Egyébként az applikáción belül külön hasra, comb/fenék és kézre vannak gyakorlatok

aug. 23. 18:31
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
A császárvonalnàl vannak erre videó csomagok, vagy keress gyógytornászt, aki foglalkozik hegmasszázzsal.
aug. 23. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
80%
aug. 23. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Hegmasszázst javaslom én is! Összetapadás jele is lehet, amit érzel.
aug. 24. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én nem éreztem ilyet egyszer sem.
aug. 24. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!