Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mi az a túlsúly, ami felett...

Mi az a túlsúly, ami felett bár biztosan császároznak? pl. ha van egy 120-150 kilos kismama.

Figyelt kérdés
aug. 6. 20:40
 1/10 anonim ***** válasza:
96%
133 kilónál sem császározták meg egy rokonomat, szóval szerintem ez nem indok ha amúgy kezelhetetlen magas vérnyomás vagy egyéb nem indokolja.
aug. 6. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Érdekes, én 100 kilo feletti kismamát egyet sem ismerek, akinek ne császár lett volna.
aug. 6. 20:44
 3/10 anonim ***** válasza:
95%

Önmagában a túlsúly nem ok a császármetszésre, főleg, hogy a sebgyógyulás egy ilyen súlyfelesleggel rendelkező páciensnél katasztrófa, borítékolható, hogy még 6 hétig fog sebkezelésre járkálni sebváladékozás miatt.

Viszont jelentősen növeli a császármetszés esélyét önmagában is, plusz azáltal is, hogy ilyen túlsúly mellett sokkal gyakoribb az egyéb terhességi szövődmény (magasvérnyomás, toxaemia, GDM stb.)


De azért vannak pozitív példák. Szülőszobán dolgozom, nemrég megszült egy 150 kilós terhes, akinek ráadásul az előző szülése császármetszés volt, és a második gyerek pont egy kilóval több is lett, plusz magsvérnyomása is volt, de gyógyszeresen jól lehetett kezelni. Hát ilyen is van.

aug. 6. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Olyan nincs, hogy CSAK túlsúly miatt császároznak, ez még Magyarországon sem lehetséges.
aug. 6. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
2-es: HÁNY 100 kg feletti kismamát ismersz?
aug. 6. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
24%

Egy ismerősöm a 200 kg-hoz van közel. Őt is császározták.


Én józan ésszel belegondoltam, egy ilyen fokú elhízásnál már a fizikai állóképesség olyan kicsi, hogy nem is lenne ereje órákig vajúdni, kitolni. Hisz pár méter séta után kifullad.

aug. 6. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Hát, én 105 kgval természetesen szültem, 80 kg-val meg császármetszéssel. Ez nem a súlytól függ, hanem azon, hogy vészhelyzet van-e.
aug. 6. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
72%
A baratnom extrem elhizott, 200 kg, csaszarral szult. A sebbel kesobb sulyos komplikacio lett.
aug. 6. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
101kg-val mentem szülni, szó se volt róla sehol, hogy még plusz x kg, és császár... 3 óra alatt megszültem. Én nem ismerek olyat, akit csak a súlya miatt császároztak volna. Volt egy kb 120-130kgs szobatársam, ő császáros volt, de ő sem a súlya miatt, hanem mert ikres császáros előzménye volt.
aug. 7. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Túlsúly nem indikáció a császármetszésre. Sőt, sokkal több komplikáció lehet ilyen esetben műtétnél és a gyógyulás során is.
aug. 7. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!