Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Szerintetek? Ti mit gondoltok?

Amber2.0 kérdése:

Szerintetek? Ti mit gondoltok?

Figyelt kérdés
A lányom 15 èves, nincs megelégedve magával, azt hiszi kövé, pedig szerintem nem. 160centi és 55kiló

jún. 24. 11:36
 1/8 anonim ***** válasza:
24%
Szerintem terápia a családnak. Eszközöket kellene szerezni az önmagatok elfogadásra, az internet veszélyeire, ahol csak a felszínt mutatják. De nyilván ez nem fog úgy menni, ha a környezete, iskolástársai is mennek a birkamenet után.
jún. 24. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
75%

Bőven az egészséges súlyban van, ez nem "szerintem" kérdés.


[link]

jún. 24. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
59%
Átlagos súlyban van.
jún. 24. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Hogyha így gondolja, vidd el pszichológushoz minél hamarabb, és igen, inkább menjetek oda feleslegesen néhányszor, mint belecsússzon egy étkezési zavarba.


Közápiskolai barátnőm 16 évesen már hánytatta magát, 41 kilóra lefogyott, aztán majdnem meghalt szívelégtelenségben.


Pedig ő is "csak" úgy kezdte, hogy "nagy a hasam" (tök normális alkata volt), anyjáék meg nem vették komolyan.


A legtöbb étkezési zavaros nem lenne az éveken keresztül, hogyha a szülők komolyan vennék az ilyen megjegyzéseket. Nem teszik, és rengeteg lány, meg fiúk is 13-14-16 évesen már anorexiásak.

jún. 24. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
65%

Szintén ennyi kg voltam ugyan ekkora magassággal 15éves koromban kb 18éves koromig. Naa azóta lefogytam 45kgra (nem diétáztam) és azóta nem tudok vissza hízni pedig 2szer szültem a terhességek alatt voltam 55-56kg. Nagyon szeretnék újra 55kg lenni de egyszerűen nem megy.

Mond meg a lányodnak hogy egyáltalán nem kövér.

jún. 24. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
64%

Ezt valójában nem tudjuk így megmondani. Valószínűleg normális, de a bmi-ből nem derül ki. Ahhoz egy részletesebb kép kéne, hogy tudjuk a magasság és a súly mellett az izom tömeget a testzsír és a belső szervein lévő zsigeri zsírt. (Nem mindegy, hogy az 55kg-ban milyen az izom és a zsír aránya)


Azt javaslom, hogy nyugtasd meg, hogy normális és keressetek fel egy szakembert. Úgy talán ő is megnyugodna, ha pedig a részletesebb elemzésből az derül ki, hogy van egy kis túlsúlya, a szekember tud majd javasolni edzéstervet és étrendet. Így csökkentheted a kockázatot, hogy anorexiás/bulimiás legyen a lányod.

jún. 24. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
76%
55 kilósan túlsúly, na ne már... 😅
jún. 24. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Andi80018 ***** válasza:
100%

Nem az a lényeg, hogy hány kiló, hanem milyen a kötőszövet, illetve mennyire arányos a teste.

Lehet valaki vékony, de nem biztos, hogy jól is néz ki.

Attól függ, milyen a csontozata, nem vékony, az biztos, de nincs is elhízva. Szóval, lehet nem maga a testsúlya a probléma, hanem ahogy kinéz, az arányok.

Sportolni kell, és jól kajálni. De ezt igazából mindenki tudja.. :-D

jún. 24. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!