Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Császáros szülés után mennyive...

Császáros szülés után mennyivel lehet elkezdeni tornázni? Hét hete szültem és elég sőt sok a túlsúly rajtam, de amíg szoptatok diétázni sem szabad! Esetleg valakinek valami jó tanács? Nagyon nem érzem jól magam a bőrömben! :- ( ( ( (

Figyelt kérdés
2012. jún. 1. 19:07
 1/3 anonim ***** válasza:
Először is nyugalom! Diétázni valóban nem szabad a szoptatás alatt, de egészségesen étkezni nagyon is! Attól nem lesz baja a babának, ha az anyukája sok zöldséget, gyümölcsöt, sovány húst eszik :) Tornázni legalább 6 hétig nem szabad (szétnyílhat a seb, rosszabb esetben belül is, végtére is izmot is vágtak!), utána is csak óvatosan.
2012. jún. 1. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Igaz én nem szoptattam, mert nem volt tejem!

A mozgást már viszonylag korán a 4. héten elkezdtem, persze csak ésszel.

A diétát csak kb. a 8. hét körül, amikor már láttam,hogy nem lesz tej!

Most lesz 6 hónapos a babám és már 20 kg lent van, de még kell vagy 15!

2012. jún. 1. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
48%
Én is császáros voltam, és a doki a 6 hetes kontrollnál azt mondta, csak óvatosan tornázzak, mintha még mindig kismama volnék. Hiszen ez egy nagy hasi műtét, és kell kb. fél év, mire helyre jön belülről is. Utána már rendesen engedte, de addig csak mértékkel.
2012. jún. 3. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!