Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Császár után mindenki kap...

Császár után mindenki kap vérhigitó injekciót?

Figyelt kérdés
Császárom lesz és az után érdeklődnék hogy mindenki kapott vérhigitót?
júl. 9. 18:50
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
100%
20, ha már kötözködünk, jól. Az alacsony molekukasűrűségű heparinszarmazék injekciók a vérlemezkék összecsapódását gátolják.
júl. 10. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
100%
Örülj neki, hogy adnak. Még ez sem életbiztosítás egy embólia ellen. Most élesztettünk újra egy beteget 1 óráig egyhuzamban, de már csak 1 órát élt utána, akkora tüdő embóliát kapott.
júl. 10. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
100%
10 napig kellett szúrnom császár után plusz 3at kaptam a kórházban. Súly, plusz egyéb rizikó alapján van, akinek többet vagy tovább kell szúrnia. Mikor hazajöttem annyira ki voltam hogy 1.5 napig elfelejtettem szúrni, meg is ijedtem, mert amúgy nagyon fontos.
júl. 10. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
88%
Borsodban, talán Miskolcon, volt egy fiatal nő, ő nem adta be, mert félt a tűtől. A három hónapos gyerekével a kezében esett össze és halt meg. A gyereket is összevissza törte esés közben.
júl. 10. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
100%
Az elsőnél nem kaptam. 30 éves voltam, nincs hajlamom, 6 óra után felállítottak és otthon sem feküdtem, aztán mégis lett trombózisom. Két hetet voltam az intenzíven. Betegjogi képviselő szerint a kórház nem hibáztatható. A másodiknál már végig kellett szurkálnom magam meg még 12 hétig.
júl. 10. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
100%

Most ezt nem értem, hogy mi alapján döntik el, hogy kell-e és meddig? Az itteni válaszok alapján van olyan, aki nem kapott, van olyan aki csak a kórházban, olyan aki még pár hétig magának is beadta, meg olyan is aki több hónapig.

Melyik a legoptimálisabb ezek közül?


Már csak azért is érdekelne, mert én írtam, hogy nem kaptam. De ezek szerint legközelebb kellene, és ha ennyire fontos, akkor jelezni is fogom, amint aktuális lesz.

júl. 10. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
0%

Mondtam, hogy léteznek erre guidelineok, csak lepontoztak:D

A magyaron kívül minden külföldi szülészeti társaságnak vannak erre protokolljai…

Mi mondjuk az RCOG-ot használjuk, de mivel magyar nincs, így ízlés dolga.

[link]

júl. 10. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
Nekem Dunaújvárosban volt a császármetszésem. 28 héttől végig szúrnom kellett. A műtét után otthonra nem kaptam. A kórházban amíg bent voltunk, reggel-este kaptam injekciókat, de azok mik voltak azt nem tudom. Egyesek szerint az nem vérhigító.
júl. 11. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
83%
Úgy tudom, műtét után protokoll, mert magasabb a trombózis, embólia kockázata. Nekem egy kb fél órás műtétem volt, azután is kaptam. Pedig fiatalnak számítok és semmilyen szív-ér problémám nem volt még. Végig beadtam, ahogy kérték. Nem volt valami nagy szám. A legrosszabb az volt, ha nincs jó szögben tartva a tű, akkor csíp.
júl. 13. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
Szolnokon fixen adnak, itt nem engedne meg egyetlen rizikótényezőt sem a szülészet vezetője vagy az igazgató. Halt meg elegendő anyuka emiatt, többet nem akarnak.
júl. 23. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!