Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülés utáni felnőtt pelenka/b...

Szülés utáni felnőtt pelenka/betét, de milyen?

Figyelt kérdés

Lehet buta kérdés 😅 Első baba lesz.


Szedem össze a dolgokat a kórházi táskába.


A szülés utáni felnőtt pelenka az ugyanaz mint az inkontinencia pelenka?

A családban más betegség miatt (sajnos) van Tena lady pelenka az jó lehet szülés után is? Vagy a vér miatt valami másféle pelenka "kell"?


Ugyanez a kérdésem a betéttel kapcsolatban is. Az ilyen nagyobb betéteknél inkontinencia betétnek írják, akkor az jó vagy szintén valami más kell?


Köszönöm ha segítesz, esetleg ha valami neked bevált márkát/típust is szívesen fogadok :)


júl. 9. 15:13
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Tena Lady Pantsot használtam és raktam bele betétet. Volt, hogy csak a betétet kellett cserélnem, de napi 2x rendesen elöntött a vér, olyankor a pelust is kellett. Nekem bevált. Nekem a hálós nem jött be
júl. 9. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

Én is tena pants-et vittem. Én nem véreztem annyira, elég lett volna valami éjszakai betét is, de nem bánom, mert kényelmes volt, nem kellett azon aggódni, hogy elmozdul vagy átázik.


Itthonra először ilyen fekete éjszakai always betétet vettem, de az nem volt jó, nagyon "műanyagos", bántotta a gátsebem, szörnyen kényelmetlen volt. Nekem a naturella éjszakai betétje vált be otthonra, az puhább. (Libresse-t nem próbáltam, de az is puha szokott lenni)

júl. 9. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Tena pants nevű női pelenkát ajánlom nagyon. Dm-ben szereztem be anno. Szülésznőm is ezt javasolta.
júl. 9. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Én megörököltem a barátnőmtől pár auchanos inkontinencia pelust, ami pont elég volt az első másfél napra, amíg használtam. Nekem kényelmes volt. Utána inkontinencia betétet használtam (Tena) eldobható bugyival, majd pár nap múlva sima bugyival, aztán pedig váltottam sima Always betétekre azt hiszem.

Most a második szülésemre is így készülök, de mivel magánban tervezem, pelust már nem veszek, ott adnak, utána meg ha kellene esetleg, akkor majd vetetek a férjemmel.

Ha neked van otthon, akkor csomagolj el egy párat, jó ha nálad van, max megmarad. :) A lényeg, hogy te kényelmesen érezd magad!

júl. 10. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!


Mindenképp csomagolok akkor párat (ilyen Tena pants van pont amit írtatok) + betétet és meglátom, hogy mire lesz szükség.

júl. 10. 08:53
 16/17 anonim válasza:
100%

Amúgy konkrétan a kérdésre válaszolva:

A vizeletre való Tena betét meg pelenka jó vérre is, mivel az sűrűbb, tehát simán fel tudja szívni. Fordítva nem szokott működni. :)

Létezik külön szülés utáni betét is, de sokan a Tena Lady-t veszik, mivel az "közönségesebb", tehát olcsóbb, az ilyen spéci megnevezésű cuccokért több pénzt el lehet kérni.

júl. 16. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Nagyon szeretik a tena pelenkáit, nekem nem jött be. A lansinoh jó volt, de utána váltottam naturellásra. Igazából nálunk óránként jött a szülésznő az első napon és kísért ki pisilni meg betétet cserélni, annyi vér meg nem volt ennyi idő alatt… A lansinoh akkor jött jól, amikor sétálgatni kezdtem, mert ezerrel dőlt a vér.
júl. 23. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!