Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülés utáni felnőtt pelenka/b...

Szülés utáni felnőtt pelenka/betét, de milyen?

Figyelt kérdés

Lehet buta kérdés 😅 Első baba lesz.


Szedem össze a dolgokat a kórházi táskába.


A szülés utáni felnőtt pelenka az ugyanaz mint az inkontinencia pelenka?

A családban más betegség miatt (sajnos) van Tena lady pelenka az jó lehet szülés után is? Vagy a vér miatt valami másféle pelenka "kell"?


Ugyanez a kérdésem a betéttel kapcsolatban is. Az ilyen nagyobb betéteknél inkontinencia betétnek írják, akkor az jó vagy szintén valami más kell?


Köszönöm ha segítesz, esetleg ha valami neked bevált márkát/típust is szívesen fogadok :)


júl. 9. 15:13
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
87%
Igen. Én mindhárom után Tena lady bugyipelenkát használtam, 2 sima szülésem volt és 1 császár. Nem bántotta heget egyik után sem, fehér így a dokik ha ránéznek a vérzésre jól látják mi a helyzet. Kényelmes is és nem kell a fehérneműre vigyázni, egyébként nem volt baleset egyáltalán.
júl. 9. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Betétből pedig aztán Always éjszakait használtam már mikor a vérzés enyhült, aztán sima betétet majd csak tisztaságit, látni fogod mikor melyikre van szükséged, de szerintem felesleges pénzkidobás a drága "szülés utáni" betét.

Könnyű szülést!

#1 voltam.

júl. 9. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
83%

Elsőnél tena lady discreet pants-ot hasznaltam.

Masodikkal vettem rosmmann sajat márkást, tán Jessa? Még kényelmesebbnek találtam.

júl. 9. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! 💝
júl. 9. 15:22
 5/17 anonim ***** válasza:
71%
Jó a tena. Nekem sajnos a kórházban még nagyon nem volt valami rendben, és egyszerre bírta a vért és a vizeletet is tartani. Elég kell legyen.
júl. 9. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
63%
Egyetértek a második hozzászólóval, én vettem dirket szülés utáni betétet, hát a nagy semmit érte, csak pénzkidobás volt. Szülés után adtak a kórházban az első napon, utána próbáltam használni ezt, de nem ragadt, elcsúszott, gyűrődöt, áh... Harmadik napra hozattam be a sima éjszakai betétemből, ami otthon volt.
júl. 9. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Mindkét szülésnél a legnagyobb méretű vizelettartó betétet vettem. A harmadikhoz is azt viszek. Most többet pakolok, mert a másodiknál alig volt elég 1 zacskó. Szülésenként változó a vér mennyisége. Normál betétet is raktam, de azt ott nem használtam. Vettem sok normál bugyit a betéthez, mert alapból én tangát hordok.😃
júl. 9. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Szerintem ez tök egyéni is lehet, mert nekem pl az Always menstruációs bugyija tökéletesen megfelelt a kórházi napokra, utána meg sima, teljesen hagyományos betét is elég volt. Az első szülésemnél még én is vettem eldobhatós bugyit, szülés utáni betétet, inkontinenciabetétet, nekem teljesen felesleges volt, és baromira idegesített is, nagyon kényelmetlen volt, alig vártam, hogy hazaérve átálljak a hagyományos betétekre (otthon is az első pár napban használtam csak éjszakait, utána már a normált használtam).

De amúgy, ha biztosra akarsz menni, akkor a Tena tényleg jó mindenre IS. Aztán max túlzás, na bumm.

júl. 9. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Én is készültem ezzel a pelenka bugyival mert sokan dicsérték. Illetve a hálós bugyival is. Császárom lett végül és simán elég volt ez a nagyon vastag betét a normál bugyimmal.
júl. 9. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Mindkét szülésem után 2 hétig inkorrekt betétet használtam annyira véreztem. 2 hét után tudtam váltani éjszakai betétre.

Én a szerencsétlenebbek közé tartozom ilyen szempontból

júl. 9. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!